Başlangıç için dürbün tavsiyesi

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Yiğit Açık
Teşekkür etti: 0

Başlangıç için dürbün tavsiyesi

Mesaj gönderen Yiğit Açık »

Merhabalar,uzun süredir istediğim gözlem işine ufak da olsa bir başlangıç yapma kararı aldım şuan için yaşadığım yer teleskop ile gözlem için hiç ideal değil (Ankara'nın tam merkezi & yoğun binalar) bu sebeple ilk olarak kolayca taşıyabileceğim ve gökyüzünü tanıyıp yer bulmayı öğrenebileceğim,ufak tefek gözlemler yapabileceğim bir çözüm adına araştırmalarım sonucu kaliteli bir dürbünün iyi bir başlangıç olabileceğini öğrendim, bu doğru bir karar mı? eğer öyle ise 400$'lık bir bütçe dahilinde ülke içinden alabileceğim önereceğiniz marka/modeller nelerdir? bu fiyata alabileceğim dürbün ile yapabileceğim gözlemlerin sınırları nelerdir?
teşekkürler.
Ek olarak: http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp ... &PT_ID=202
bu adreste bulduğum dürbün uygunmudur? deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
Yiğit Açık

Tahir beyin konu ile ilgili yazısını henüz farkettim fakat tavsiye/önerilere halen açığım.
(http://www.gokbilim.com/dergi/?p=46)
Kullanıcı avatarı
Tahir Şaban

Mesaj gönderen Tahir Şaban »

Hoşgeldiniz!
Yiğit Açık yazdı:...Ek olarak: http://www.yalcinlar.com.tr/product.asp ... &PT_ID=202
bu adreste bulduğum dürbün uygunmudur? deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.
Ben 8x40 modelini denemiştim, pek hoşuma gitmemişti ama Nikon Action serisi genelde beğeniliyor. 10x50 iyi bir seçim.
Kullanıcı avatarı
Muhsin Bayram

Mesaj gönderen Muhsin Bayram »

Merhaba;
ben de başlangıç için ,nikon action 10-22X50 dürbünü aldım. memnunum.sizin model daha iyi görüş imkanları sunuyor.alırsanız pişman olmazsınız.
selam vesaygılar.
Yiğit Açık

Önerileriniz için teşekkür ederim.
selcukpiero
İlgi düzeyi: amatör gokbılımcı

Mesaj gönderen selcukpiero »

merhaba...Breaker Dürbün 20x-70x70...bu dürbün iş görürmü...yardımcı olursanız çok sevinirim..
Erhan Ozturk
İlgi düzeyi: Amatör gözlemci

Mesaj gönderen Erhan Ozturk »

Uygun bir ürün gibi görünmüyor. Sabit büyütmeli ve bilinen firmaların ürünleri arasından seçim yapmanızı öneririm.
Teşekkür edenler: Sedat Bilgebay

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir