Teleskop marka ve modelleri, aksesuarlar ile ilgili incelemeler, kullanıcı deneyimleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen SinanGozcu
#114979
Herkese merhaba

Yakın zamanda yeni bir ürün çıktı. Sadece mount(kundak) halinde verilen ve takip motoru içeren bir ekipman. Hem gece yıldız, gezegen ve ay çekimi için hem de timelapse çekimleri için ayarları olan bir kundak. Ayrıca kutup ayarı için bir de kutup dürbünü var.
5.jpg
5.jpg (342.32 KiB) 384 kere görüntülendi
Kundağın üstündeki yuvarlak tuş yardımıyla takip etmek istediğimiz cisme göre ayar yapabiliriz. Bence en önemli avantajlarından biri 5 kg taşıma kapasitesi olması. Apochromatic teleskopları, normal merceklileri ve 5’’ civarındaki bir aynalı teleskobu taşıyabilir. Gördüğüm kadarıyla henüz kutu içerisinden karşı ağırlığı çıkmıyor ama bazı videolar da bu aparatta var. 4 pil yardımıyla çalışıyor ama tabi power giriş port'u da var. Kundağı herhangi bir tripod üzerine yerleştirebiliriz. Bunun için alt tarafta yeri var. Ayrıca ürünü aldığınız zaman bir de ball head almanız lazım. Fotoğraf makinesi o olmadan da bağlanabiliyor ancak yıldız fotoğrafları için gerekli sanırım. Ürün vixen polarie ve iOptron skytracker ile aynı çalışma prensibinde sanırım. Ama taşıma kapasitesi daha iyi fiyatlar neredeyse aynı. Tabi kullananlar'ın yorumlarını merak ediyorum. Resimde 3 farklı çekim şeçeneği gösterilmiş.
IMG_20140430_191443.jpg
IMG_20140430_191443.jpg (155 KiB) 384 kere görüntülendi
3.jpg
3.jpg (174.76 KiB) 384 kere görüntülendi

Ürün yeni olduğu için çok bir şey yazamıyorum. Fiyatı Türkiyede 1100 tl civarı. Açıkçası ürün beni memnun etti alınabilir bence. Çıkan sonuçlar güzel duruyor. Diğer forumların linklerini de aşağıya yazıyorum detaylı incelemek isteyenler ordan bulabilirler.


LİNKLER:
Orijinal site:http://ca.skywatcher.com/_english/02_mo ... php?sid=68
CN forum:http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ ... er=6648924 DETAYLI İNCELEME
Gezegen Fotoğrafları-Şule Kuzpınarı

Fotoğraf makinesi için t-ring ve aparat ald[…]

Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]