arkadaşlar şu ürünler arasında kaldım

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
pusat_58
İlgi düzeyi: yeni başladım
Teşekkür etti: 0

arkadaşlar şu ürünler arasında kaldım

Mesaj gönderen pusat_58 »

arkadaşlar ben aslında teleskop almak istiyordum ama
Lizer F30070M ile
Lizer F36070M hakkında iyi yorumlar alamadım bende ay ve yıldız ve kara gözlem için şunlarda kaldım yada o fiyat aralığında bana öneriniz olurmu acaba bunlarla ne kadar performans alırım gökyüzü gözlemi yada kara

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/produc ... langId=-14

http://www.bimeks.com.tr/urun/128073/do ... urbun.aspx
Kullanıcı avatarı
Timur Öner
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Timur Öner »

Bütçeniz anladığım kadarı ile 100-150 tl arası.Bence bu aralıkta bir dürbün alın.7x50 ve 10x50 olan dürbünler en iyisidir.Bu arada Lizer,Makroptik gibi markalardan da sakının.Aşağıda verdiğiniz Konus marka dürbün de fena görünmüyor ancak Dörr markasını hiç duymadım dolayısıyla hakkında yorum yapamayacağım.
pusat_58

Arkadaşlar ben bu dürbünü almak istiyorum bu aletle ay yada gezegen görebilme Şansım ne kadar bide 10 km mesafeyi kac metreye indirebilir
Kullanıcı avatarı
Eren Serbes
İlgi düzeyi: merak

Mesaj gönderen Eren Serbes »

pusat_58 yazdı:Arkadaşlar ben bu dürbünü almak istiyorum bu aletle ay yada gezegen görebilme Şansım ne kadar bide 10 km mesafeyi kac metreye indirebilir
Merhaba pusat ben bu bahsettiğin 20x60 konus marka dürbünü gördüm deneme fırsatım oldu şunu diyebilirim bu dürbün o kadar net görüntü vermiyor haberin olsun 100 metre civarında odaklama yapmaya çalıştım görüntü puslu gibi geldi bana hangi şehirdesin bilmiyorum ama eğer yaşadığın yer Ankara ise şehit yavuz adem sokak ta (Kızılayda YKM nin hemen arkası ) Tripodfoto var, orada bu ürünü görevliden yardım isteyerek deneyebilirsin benim tavsiyem 10x50 olympus (200 tl civarı tripod fotonun olduğu caddede başka bir optik malzeme satan yer var orada bulabilirsin) ya da nikon action (300 tl civarı ) almanı tavsiye ederim lens, dürbün konusunda JAPON markasından şaşmıyacaksın adamların en kötü markasının en az 40 sene geçmişi var arkadaş gezegen gözlemine gelince ayın dünyaya yakın olduğu zamanlarda belli gezegenlerin yakın olduğu zamanlarda çok ayrıntılı değil ama çok güzel gösterir dürbünler eğer gezegen gözlemi felan yapacam diyorsan doğrudan teleskop almanı tavsiye ederim bir bilene danışıp (ben ileride kendime ya şunu modeli alıcam ya da kendim yapıcam bir teleskop; http://www.hepsiburada.com/liste/celest ... yId=354988)

Celestron PowerSeeker 70EQ Teleskop (70x700mm)
pusat_58

arkadaşlar benim bütçem 150 tl 150 tl civarında bana orta kalitede dürbün lazım peki bu fiyat aralığında ay veya gezegen görebilme imkanı varmı bide 10 km adayı kaç metreye indirir.. oturduğum semt istanbul maltepe
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Tekrar tekrar başlık açmanıza gerek yok, sorularınızı bu başlık altından sürdürebilirsiniz. Forumda ufak bir araştırmayla da cevabı bulabilirsiniz, bu konuda sorular, cevapları ve tecrübeler var.
Kullanıcı avatarı
Eren Serbes

pusat_58 yazdı:arkadaşlar benim bütçem 150 tl 150 tl civarında bana orta kalitede dürbün lazım peki bu fiyat aralığında ay veya gezegen görebilme imkanı varmı bide 10 km adayı kaç metreye indirir.. oturduğum semt istanbul maltepe
çoğu dürbün 1000 metreyi 60-70 metreye indiriyor 10.000 metre yi sen hesapla 10x60=600 metreye indirir ortalama ama şunu unutma dürbün net göstermiyorsa bulanık gösteriyorsa bir önemi yok üstüne 50 tl felan daha kat OLYMPUS 10X50 DPS-I dürbün al derim ben aldım kullanıyorum gayet güzel ;

http://www.olympus.com.tr/site/tr/b/bin ... index.html
pusat_58

peki sen geceleri aya bakarken ne kadar ayrıntılı görüyorsun yada gezegenlere ne kadar bakabiliyorsun
Kullanıcı avatarı
Eren Serbes

pusat_58 yazdı:peki sen geceleri aya bakarken ne kadar ayrıntılı görüyorsun yada gezegenlere ne kadar bakabiliyorsun
gezegen gözlemi felan yapacam diyorsan teleskop almanı tavsiye edrim, burdaki açılmış konu başlıklarını okuyarak ayrıca gezegen gözleminde 10x50 dürbünle ayrıntı olmaz, tabiii 3-4 bin dolarlık dürbünlerden almadığın müddetçe;

Resim
Kullanıcı avatarı
Timur Öner

Resimdeki dürbün değil ki :D Sadece aynı kundağa oturtulmuş iki teleskop :D Bu arada 10x50 dürbünüm var ve çok verimli gözlemler yapıyorum.Satürn'ün halkaları zor da olsa belli oluyor,onlarca yıldız kümesi incelenebiliyor,Uranüs ve Neptün yıldız olarak ama rahat görülüyor...
Kullanıcı avatarı
Eren Serbes

Timur Öner yazdı:Resimdeki dürbün değil ki :D Sadece aynı kundağa oturtulmuş iki teleskop :D Bu arada 10x50 dürbünüm var ve çok verimli gözlemler yapıyorum.Satürn'ün halkaları zor da olsa belli oluyor,onlarca yıldız kümesi incelenebiliyor,Uranüs ve Neptün yıldız olarak ama rahat görülüyor...

Resimdekinin dürbün olmadığını teleskop olduğunun farkındayım sadece arkadaşa fikir olması açısından internetten bulup paylaştığım bir resim
pusat_58

Timur Öner yazdı:Resimdeki dürbün değil ki :D Sadece aynı kundağa oturtulmuş iki teleskop :D Bu arada 10x50 dürbünüm var ve çok verimli gözlemler yapıyorum.Satürn'ün halkaları zor da olsa belli oluyor,onlarca yıldız kümesi incelenebiliyor,Uranüs ve Neptün yıldız olarak ama rahat görülüyor...
hangi marka dürbünün
Kullanıcı avatarı
Timur Öner

pusat_58 yazdı:
hangi marka dürbünün
Celestron Upclose 10x50.Fiyatı 150 TL.Bu fiyata oranla bence çok iyi bir dürbün.

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir