Güneş Sistemi (Ay, Güneş, Gezegenler, Atmosfer Optiği) fotoğraflarımız, bu konudaki bilgiler ve tartışmalar...
Arkadaşlar merhaba,
Geçen gece bir Jüpiter denemesi yaptım.
2 x Barlow ( Meade ) ile çok fazla detay alamadım.
Galiba 5 x Powermate almanın zamanı geldi. :)

Resim

Obje Adı: Jupiter
Fotoğraf: Uğur İKİZLER
Tarih: 26.09.2010
Saat: 23:05
Yer: Mudanya - Bursa 40.36023 ° N - 28.90191 ° E
Optik (Görüntüleme): El yapımı 8 “ f/5.1 Newton teleskop
Kundak: El yapımı kundak
Kamera (Görüntüleme): Philips SPC 900 NC – 2 x Barlow lens
1383 frame – 10 fps
Yazılım: Registax 5, Photoshop CS 2

Selam ve sevgiler...
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhaba Uğur bey gayet doğal bir çalışma olmuş,tebrikler...
Tabii insan 8'' ten daha fazlasını bekliyor,belki Burak'ın kullandığı 5x powermate barlow ile daha iyi sonuçlar çıkabilir.Ama 5x bir barlow ile hedefi bulmak ve netleme yapmak gerçekten zor olmalı...
Selamlar,
Cüneyt
gönderen Lütfü Çakmak
Uğur Beyciğim Merhaba,

8" açıklık ve 2x barlowa göre gene de iyi sonuç almışsın. Zaten kalitesi (televue ve/veya üstü) iyi olmayan barlowun kendisi bir görüntü düşmanı. Gözle gözlem de çok farkedilmeyebiliyor ama iş webcam ile görüntü almaya gelince netliği çok kötü bozuyor. Kısa odaklı 12" civarı bir ayna yapsana. Nasıl olsa kundağın var, tüpü kısa tutarsan sanırım kundağın taşır. Hele bir de televue barlow ya da powermate vs. alırsan çok nefis gezegen fotoğrafları çekebilirsin bence. Ben şimdiden kara kara düşünüyorum, 12,5 cass. bitirsem bile kundak işini ne yapacağım :-(

Sevgili Burak,

Gif nefis olmuş. Ama öyle bakın gif yaptım oldu yok! Senden daha iyilerini bekliyoruz. Inndir.com'da ( http://www.inndir.com/kategori.php?id=70 ) yüzlerce gif yapma programı mevcut. Çoğu ücretli ama kullanım sayısı kısıtlı versiyonları vs. mevcut. Her programla bir gif yapsan sonra programı silsen bile, bir sürü program bulabilirsin.

Saygı ve sevgilerimle,

Lütfü Çakmak
Kullanıcı avatarı
gönderen Uğur İkizler
Lütfü beyciğim merhaba,
Aslında çok iyi bir fikir verdin, 12 " f/4 - f/ 4.5 ayna yapabilirim.
Yeni yaptığım kundak 80 -100 kilo ağırlığı rahatlıkla taşıyacak sağlamlıkta.
Şimdiden teleskopun tasarımını düşünmeye ve hazırlamaya başlayayım bari.
Teşekkürler !

Selam ve sevgiler...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Olur mu hiç ? hemen çektim o gece... ama bir şeye benzedi mi bilemiyorum... bana şimdi Canon .mov formatından .avi formatına çevirecek program lazım... Defne safra kesesi ameliyatı oldu, bu işlerle uğraşamadım... şu anda bu mesajı hastane odasından yazıyorum, inşallah 1-2 saate taburcu olacağız...

İnsan bu psikolojide ve uykusuz olunca yeni maceralarla uğraşamıyor.. sadece bildiğin işleri yapabiliyorsun...o da alışkanlık olduğu için... challenge iyi gelmiyor bana bu yaştan sonra... yani başka stresler altındayken... eskidendi o bütün cephelerde çarpışmak bizim için... şimdi tek cepheyi kurtarırsak seviniyoruz :) biz sizin gibi delikanlı değiliz sayın yöneticim :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Abicim cok gecmis olsun cok uzuldum. Umarim sapasaglam cikarsiniz tekrar tekrar gecmis olsun abi. Hangi hastanedesiniz?

Bu arada bizim yoneticiligimiz sil supurden ibaret. Kaos olmamasi amac yoksa senin oldugun yerde biz sadece cirak olabiliriz o da belki :)

syg
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Estağfurullah Burak, o nasıl söz öyle...

Gayrettepe Florence Nightingale deyiz... sanıyorum yarım saate kadar işlemlerimiz bitmiş olacak ve sağ salim çıkacağız... gayet iyi şu anda.. çok teşekkürler.

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen Aydın Ünlüsaraç
Çok çok geçmiş olsun Sedat Bey,
Acil şifalar dilerim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Sağolun Aydın Bey, çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler

Sedat
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Tayfun Varol yazdı:Geçmiş olsun Sedat, acil şifa dileklerimi ve selamlarımı ilet Defne hanıma
Sevgiler
Tayfuncum sağolasın...en önemli konu sağlık... ondan sonra nasıl olsa herşeye bir çare bulunur... bak senin kundak bile bilgisayarla flört etmeye başşladı onca nazdan sonra :) güle güle kullan.

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen Ögetay Kayalı
Sedat Bilgebay yazdı:
Tayfun Varol yazdı:Geçmiş olsun Sedat, acil şifa dileklerimi ve selamlarımı ilet Defne hanıma
Sevgiler
Tayfuncum sağolasın...en önemli konu sağlık... ondan sonra nasıl olsa herşeye bir çare bulunur... bak senin kundak bile bilgisayarla flört etmeye başşladı onca nazdan sonra :) güle güle kullan.

Sevgiler
Sedat abi olacak şey mi yahu :) Her seferinde "Gezegen Fotoğrafları" yorum bakıyorum, işte bu mavi ve Sedat Bilgebay...Giriyorum bakıyorum yorum, hüsran :( İşin şakası tabi, yine bulaştırmayayım virüsü. Çok geçmiş olsun...

Saygı ve sevgilerimle
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Ögetaycım sağolasın... resim de gelir birgün... ama gezegenci kardeşler de fırsat bulsun ... hep ben yaparsam benden bıkarsınız sonra :) yüzüm eskimesin mehmet ali erbil gibi :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi

http://retweethavuzu.org/rtlogoilk.png İnternet[…]

https://www.wmpark.com/styles/wmpark/xenforo/styl[…]

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın[…]