Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Gormek icin filtreye pek ihtiyacin olmaz....filtreleri daha cok fotograf cekmek icin kullaniyor arkadaslarimiz... Sadece ay cok parlak geliyor insanin gozune... onun icin bir filtre almak yararli olabilir... bir diger opsiyon teleskobun onune isigi kisacak bir maske yapmak...
Sedat Bilgebay yazdı:Gormek icin filtreye pek ihtiyacin olmaz....filtreleri daha cok fotograf cekmek icin kullaniyor arkadaslarimiz... Sadece ay cok parlak geliyor insanin gozune... onun icin bir filtre almak yararli olabilir... bir diger opsiyon teleskobun onune isigi kisacak bir maske yapmak...
Fotoğraf çekmeyi düşünüyorum Sedat abi.Yıllar öncesinden aldığım SPC900 webcamim bir kenarda duruyordu ve teleskop alemini araştırmaya başlayınca aslında çok değerli bir webcame sahip olduğumu öğrendim.Birde kuzenimin Nikon makinesi var.Modelini bilmiyorum ama profesyonel bir makine.Onunlada güzel çekimler yapmayı planlıyorum :D

Ay ve gezegen fotoğraflarına bakmayı çok seviyorum ve bunların fotoğraflarını çekebilmek beni çok heyecanlandırıyor.Sanırım mak-cas teleskoplarda filtre pek önemli değil diyorsunuz.
Bana sorarsan, once teleskobunla samimiyeti ilerlet, gozlem yap ve once bir filtresiz cekim yapmaya basla.... sonra gerektikce filtreleri edinirsin.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Gece-Gökyüzü

Sen nasıl bi kralsın ya 😘