Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.

Bu fikri beğendiniz mi?

Mükemmel.
20
40%
Başarılı olacağına inanıyorum.
22
44%
Fena değil.
6
12%
Başarılı olamaz.
Oy yok
0%
Berbat bir fikir.
2
4%
güzel çalışma umarım başarılı olursunuz...
bence bu konunun Amatör Gözlemevleri/Topluluklar bölümüne taşınması gerekiyor.yoksa beklenilen ilgiyi bulamayabiliriz...
forever! bu tutku hiç bitmez! :lol: bu işi seviyorum...
Açıkçası ben burada olsam da Amatör olarak devam etmeyi düşünüyorum...
Çizimim çok iyi
Kendi özelliklerimle ilgili bir meslek düşünüyorum
----------------------------------------------------------
Bizden daha bilgililerden de yardım almayı çok isteriz...
Uzay Çobanları çalışmalarınızı takip ediyorum. Büyüklerden yardımcı olmalarını istediğiniz konularda yazın eminim herkes yardım etmek isteyecektir. Soru, fikir ve projelerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz!

Aşağıdaki linkte güzel bir proje var, kaçırmayın derim;)
http://rapidshare.com/files/269673652/Goezlemproje.ppt
gönderen Ertan Koç
Ahmet Emre babam yüzünden aranıza katılamadım ama :D önceden anlaştığımız için gözlemlediğimiz cisimler aynı oldu evde değildim bütün gece babannemlerdeydim ışık kirliliği yoktu dürbünümü almadığıma pişman oldum :(

ama sabaha kadar hiç uyumadan gözlemimi sürdürdüm :D

ilk cisim Jüpiter oldu ardından
Kıral takım yıldızı
m45 yavaş yavaş yükselirken aldebaran ve mars gözlemi yaptım
hemen ardından görüş alanıma venüs te dahil oldu.
Sonra binaların üzerinden orion (avcı) takım yıldızı gözüktü
gözlem aşkıyla o kadar doluydumki keşke bu gözlem hiç bitmesin hiç sabah olmasında diyerek gözüken diğer yıldızlara bakmaya devam ettim. Ardından yavaş yavaş gün ağarmaya başlarken güneş ufuktan doğarken güzel bir teleskop hayaliyle dalmışım. :D :D sonra uyandım ve büyük bir sabırsızlıkla foruma girdim. :lol:
ertan keşke ben de bursa da otursaydım ışık kirliliğinden uzakta istanbul da nerde olursan ol ışık kirliliği var köyler hariç...
utku bey'in dediği linkteki sunumu inceledim gercekten guzel bir proje bence UÇ olarak katılmalıyız bu projeye ne dersiniz?bu arada utku bey paylaşım için teşekkürler...
Epsilon Aurigae yıldızının yerini stellarium gostermiyo acaba bilen biri varmı?
Arkadaşlar, çalışmalarınız çok güzel. Umarım önümüzdeki aylarda ve yıllarda da daha da geliştirerek aynen devam edersiniz.

Bu akşamki gözlemimin bir kısmını size ayıracağım, sizin de önümüzdeki akşamlarda katılabileceğinizi düşündüğüm gözlemlerimi gözlem bittikten sonra buraya aktaracağım.

Not: Muaz, Epsilon Aurigae Capella'nın hemen yanında kalıyor, Stellarium'da 3.0 kadir görünüyor. Eğer bulamazsan "ε Aur" bunu kopyala programa yapıştır kendisi getirir.

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]