Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhabalar,http://www.webdenal.com/store/kodak-zd7 ... ategory=35
Sayfanın alt kısmında yazıyor, obtüratör hızı en uzun pozlama için 8 saniye bu tabiiki yetersiz bir değer...Ama yeryüzü için fiyatına göre özellikleri birhayli fazla görünüyor...
Başarılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba,
Gülhan YAŞAR yazdı: Paranızı biriktirip d-slr almanızı tavsiye ederim. Fotoğraf çekiminde kompak makinalar boy ölçüşemiyor. Pişman olmazsınız.
Evet, Gülhan Bey çok haklı. Gökyüzü için Canon ve Nikon DSLR leri dışındaki modellerin hepsi kayıp. Hepsinde yüksek gürültü var ama bu gündüzleri sinyal gürültü oranı iyi olduğundan belli olmuyor. Yıldız çekerken de şu, bu fonksyonun hiç bir faydası yok. Sadece az gürültü ve açık kalabilen bir deklanjör gerekli (OK. haklısınız, "live view" ve toz silkme özellikleri faydalı birer fonksyon)
gönderen Adem DEMİRBAŞ
Selam...
Hem bilgilendirdiğiniz için hemde önerdiğiniz makineler için çok teşekkür ederim.
Ben alacağım fotoğraf makinesini belirledim.
Canon SX100 IS
630 YTL ye ve hediyeleri 2GB SD Kart, Pilleri şarj edebilen cihaz.
Ailemin desteğiyle ancak bu fiyata kadar olan makineleri alabiliyorum. Para biriktirme söz konusu olduğunda ancak askerden sonra yapabilirim. MYO'dan sonra 2 yıllık için sınavlara gireceğim. Öğrenci olarak bu makinenin bana uygun olacağını düşünüyorum. Siz nedersiniz?
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba,
Adem DEMİRBAŞ yazdı:...Ben alacağım fotoğraf makinesini belirledim... Siz nedersiniz?
Güzel bir kameraya benziyor, ama gökyüzü için ancak az işinizi görecek (belki ay ve yıldız izleri?). Benim daha önceki Canon tavsiyem sadece DSLR'ler içindi (350D, 400D, 450D, 20D, 30D, 40D, 5D, 1D).
gönderen Adem DEMİRBAŞ
Fotoğraf makinesinin kullanma kılavuzuna güçlü ışık kaynaklarına doğru tutmayın özellikle güneşe doğrultmayın, budurum sensörün bozulmasına neden olabilir diye bir uyarı vardı. Peki Güneş batmak üzere iken düneşe doğrultsam sizce bir sorun olur mu?
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba,
Adem DEMİRBAŞ yazdı:Fotoğraf makinesinin kullanma kılavuzuna güçlü ışık kaynaklarına doğru tutmayın özellikle güneşe doğrultmayın, budurum sensörün bozulmasına neden olabilir diye bir uyarı vardı. Peki Güneş batmak üzere iken düneşe doğrultsam sizce bir sorun olur mu?
Sorun olacağını sanmıyorum.
gönderen Adem DEMİRBAŞ
Güneş'in batışının videosunu çekmiştim. İlk çekimim güzeldi. Sonraki gün bir daha denedim. Ama Güneş bu sefer altıgen şekline çok benziyordu. Bu yüzden şüphelendim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba,
Adem DEMİRBAŞ yazdı:Güneş'in batışının videosunu çekmiştim. İlk çekimim güzeldi. Sonraki gün bir daha denedim. Ama Güneş bu sefer altıgen şekline çok benziyordu. Bu yüzden şüphelendim.
Bunun sebebi, diyaframın tam açık olmayışı olsa gerek...
Nikon p500 ü arastırıdım da çok güzel bir makineye benziyor en iyi kopmakt makine . 36x zoom mükemmel,makro çekim harika.profesyonel öncesi en iyi seçim olacaktır gibi yorumlar var.Acaba geniş açı astrofotoğraf için işe yararmı tabi onun için slr modifiye edilmiş fotoğraf makineleri lazım yanlış hatırlamıyorsam ancak bununlada geniş açı çekilebilirmi?
Arkadaşlar gerektiğinde lensini değiştirebileceğiniz kameralar dışındaki tüm fotoğraf makineleri, profesyonel çekim diyebileceğiniz kalitedeki fotoğrafları çekebilme isteği karşısında yalan olur.. DSLR şart, para yetmiyor diyorsanız cep telefonlarının kameralarıyla yetinmeye çalışın. Artık 8 megapiksele kadar destekleyen ve gelişmiş lens tasarımlarına sahip telefonlar piyasada. Daha ciddi bir şey istiyorum diyen biri DSLR kameraları düşünmeli. Fiyatları da bu sorulan kameradan çok çok daha pahalı değil zaten. Sırf geniş açı çekmek için de 1200 liralık kamera alınmaz zaten, çekebilse ne olur yani, nereye kadar tatmin edebilir?
Alkomed Etil Alkol

https://cdn.shortpixel.ai/client/to_webp,q_lossle[…]

Hire UI design designer

A strong digital experience includes a design that[…]

Bitcoin Verim Çiftliği ile Sizde Kazanmaya[…]

Hd Film izle

https://hdfreefilm.com/wp-content/uploads/2020/04[…]