Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
#90688
Arkadaşlar SPC 900 epey araştırdım ama 2.el de olsa yok bir yerde SPC 1330 buldum bu daha üst modelimi hangisini alayım?
100-150 tl bütcem var yada başka bir marka önerirmisiniz?saygılar
#90708
Bir de Toucam araştır derim Kemal...SPC900 ile aynı çipi kullanıyor bu kamera da
#92130
Merhaba Kemal bey kameranız hayırlı olsun,üzerinde çin malı yazması kalite açısından sizi şüpheye düşürmesin.Bu gayet normal bir durum,tanınmış pek çok marka ucuz işçilik nedeniyle ürünlerini uzakdoğuda üretiyor...
Benim kullandığım kundak ve teleskopta çinde üretiliyor,forumdaki pek çok arkadaşta olduğu gibi...:))
Selamlar,
Cüneyt
#92429
SPC1330 bir tane aldım ancak kullanmak kısmet olmadı. Teleskop ile kullanmak için tadilat yaparken ana kartını yaktım. Yenisini almak istedim ama bulamadım. RGB24 protokolünü desteklediğini gördüm. Pozlama süresini ayarlamada, 900NC ile benzer yöntem kullanıyor ise parlak gök cisimleri çekiminde çok rahat kullanılır.
#92430
SPC1330 kameranın ana kartında video ile ilgili kısım yanmış. Ancak kamera ile iletişim kurup hangi çözünürlükleri, hangi ayarları ( netleme, parlaklık, renk, kontrast, pozlama süresi, kazanç vb ) hangi değer aralıkları ile desteklediğini öğrenebildim. 900NC ile aynı özelliklerde :) Hassas poz süresine üreticinin yazdığı fonksiyonlar ile kumanda ettiğinden parlak gök cisimleri çekimi için 900NC ile aynı özellikleri taşıyor. CCD / CMOS sorusuna gelince... Tabiki CCD daha hassas. Ama CMOS algılayıcılı 1330NC yeterli. Yüksek çözünürlük avantajını unutmamalı.

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]