UZAY ÇOBANLARI GÖZLEM PARTİSİ

Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

Sevgili Ertan,

Etkinliğe ailevi (özel) meselelerden dolayı katılıyor olamayabilirim.Fakat bu konuda hiç bilgilendirilmedim(akldı ki önemli olaylar dışında tüm gün açığım) ve forumda açılan konu 30 Haziran'a ait görünce NAÇİZANE bir öneride bulunmak istedim.Demin de MSN'den sana açıkladım.Ama böyle bir yorum yaparak beni gerçekten üzdün,özellikle özel sebeplerden dolayı girememekten ne kadar narin bir durumda olduğum tahmin edebileceğinizi düşünüyorum.Evde dürbün dahi barındıramazken gözlemlerinize canlı olarak katılmamı lütfen beklemeyin,lakin böyle bir beklentiniz varsa gruptan ayrılmak zorundayım.Tekrar söylüyorum kimseyle alıp veremediğim yok,böyle düşünen bir grupla aramızda güven bağları kaldığını inanmadığımdan yolları ayırma kararı veriyorum.Zaten bu şartlar dahilinde(özel sebeplerdne dolayı) UÇ bana maalesef bir şey kazandıramıyor.Saygım sonsuzdur,kimseyi saçma bir sebepten kıracak değilim ve üstteki mesajı en az 30dk inceledim özenerek yazdım kırmamak için acaba merak ediyorum herkes bu kadar özenerek yazıyor mu diye?Kaldı ki eleştiri dahi yapmadan sadece bir tavsiyede bulunmuştum...Güzel bir sebeple açıklanabileceğine inanıyordum.Yine de kırıcı olduysam özür dilerim.Fakat kimseyle alıp veremediğim yoktur,kişiyle en kötü ihtimalle muhatabı keser olayı bitiririm.Fakat burada böyle bir sebeple grubu üzdün cümlesi beni hem ailevi sebeplerden dolayı yaraladı hem de duruma normal biri olarak üzüldüm.Benim için iki kişi arasında önce saygı ve güvenirlik gelmektedir lakin bana olan bu güvensizlikten dolayı grupla ilişiğimi kesmek istiyorum.Zaten hiç bir gözleme MSN ortamından katılamıyorum,katılamayacağım.Ama bunun bu şekilde belirtilmesine gerçekten çok kırıldım.O kadar dikkatli yazdığım bir metinde kırıcılık yaptıysam bu benim hatamdır kabulleniyorum,cahilliğime verin.Uzay Çobanlarına başarılar dilerim.

Saygılarımla

Ekleme yapmak istiyorum : Msn grupta grupta yazılan son mesajları göstermek için /view komutunu kullanarak baktığımda en son mesaj saat 12 de göründüğü için böyle bir yazıda bulunmuştum.MSN'in hatalı olabileceği konusunu tamamen unutmuşum,benim hatamdır...Affola
Deniz Bostanov
İlgi düzeyi: Hobi,Amatör

Mesaj gönderen Deniz Bostanov »

Bugün bizim burda hava harika bugün yapabiliriz.Tabi eğer sizin oturduğunuz yerde de iyi ise.
Kullanıcı avatarı
Özgür Can Özüdoğru
İlgi düzeyi: hobi

Mesaj gönderen Özgür Can Özüdoğru »

Bir süre toparlanalım Deniz, sonra yaparız. O zaman bir hafta önceden dururuyu buraya yapalım ki herkes görsün. Bu sayede katılım sağlanabilir.
Kullanıcı avatarı
Oğulcan AÇIKGÖZ
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen Oğulcan AÇIKGÖZ »

O zaman bir hafta önceden dururuyu buraya yapalım ki herkes görsün. Bu sayede katılım sağlanabilir.
Evet öyle yap Özgür. Malum hazırlık yapmak gerekiyor. Beklemedeyim :roll:
Kullanıcı avatarı
Koray Kentli
İlgi düzeyi: Hobi

Mesaj gönderen Koray Kentli »

Merhaba Uzay Çobanları.
Bugün, geçenlerde yaptığımız gibi bir gözlem partisi yapmayı düşünüyoruz.Ahmet Emre , Ömer Sözer ve birçok arkadaşlarla konuştuk.Bugün saat 23:00 gibi başlayıp sahura kadar sürdürmeyi düşünüyoruz.Fakat bu saatler değişkenlik gösterebilir.Biraz aceleye geldi fakat partiye acıkmış durumdayız :) Ay , Jüpiter, Ülker ,Orion vb çalışmalar yapacağız.Şimdilik temeli atmak için yazdım bunları.Daha eklemeler yapılabilir.Gerekli detayları ilerleyen saatlerde belirleyebiliriz.

Konu hakkında tüm önerilerinizi ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.Herkes davetlidir.

Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
Özgür Can Özüdoğru
İlgi düzeyi: hobi

Mesaj gönderen Özgür Can Özüdoğru »

tamamdır
isterseniz bir gün erteleyelim
hem biraz reklamını yapmış oluruz katılım olur. Ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
Koray Kentli
İlgi düzeyi: Hobi

Mesaj gönderen Koray Kentli »

Özgür eğer 1 gün ertelersek ben katılamam o zaman :) Dershane var.Ertesi gün dershaneye uykulu uykulu ve yorgun gitmek istemem :) Reklamı biz de konuştuk.Arkadaşların toplanmasını vb. İlla ki aramızdan gelemeyenler olacaktır.Onların da partiye katılmalarını istiyoruz.Ama bugün olmazsa.Bir dahakine olacaktır.Çünkü partilerin sayısını artırmayı düşünüyoruz.Her hafta 1 parti gibi.Nasıl ? Buna gelemeyenler ötekine gelebilir.

Önerilerinizi bekliyoruz.

“Teleskop/Dürbün/Gözlem” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir