İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
Merhaba; Astronomi ile ilgili piyasadaki Tübitak Yayınları başta olmak üzere, forumda da tavsiye edilen neredeyse tüm kitapları tükettim. Okuyacak yeni kitaplar arayışında tek tek bütün kitapçıları dolaşıyorum ama her kitapçıda aynı kitaplar var.

Ben de hem yeni kitap bulamadığım hem de kendimi daha da geliştiririm düşüncesiyle Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü' nün kitaplarını ( en azından "Astronomiye Giriş" gibi kitaplar vardır düşüncesiyle ) alıp okuyayım diye düşündüm ama şimdiye kadar hiçbir kitapçıda Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü' nün ders kitaplarına da rastlamayadım. Piyasada Astronomi Bölümü' nün ders kitaplarının olmaması gibi birşey söz konusu değildir heralde. Forumda Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri de olduğundan burada sormak istedim.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri hangi kitapları okuyor ve bu kitapları İstanbul' da nerede bulabilirim?
Teşekkürler Salih Bey,

Evet diğer fakültelerin kaynaklarını araştırarak astronomiyle ilgili bazı kitaplara ulaştım ama sanırım bunlar üniversitelerin kendi yayınları ve bu nedenle kitapçılarda bulunmuyor.

Bunun dışında diğer kitapçılara nazaran d&r' da astronomi ve astrofizikle ilgili daha çok kitap bulunduğunu öğrendim; hatta d&r' ın internet sitesinde internet üzerinden satış da yapıldığından kitap listesine ulaşılabilyor. Kaynak arayan arkadaşlar varsa bakmalarında fayda var. Bunlarla bir süre daha idare edeceğim artık... :)
Arda Kıpçak yazdı:Merhaba; Astronomi ile ilgili piyasadaki Tübitak Yayınları başta olmak üzere, forumda da tavsiye edilen neredeyse tüm kitapları tükettim. Okuyacak yeni kitaplar arayışında tek tek bütün kitapçıları dolaşıyorum ama her kitapçıda aynı kitaplar var.

Ben de hem yeni kitap bulamadığım hem de kendimi daha da geliştiririm düşüncesiyle Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü' nün kitaplarını ( en azından "Astronomiye Giriş" gibi kitaplar vardır düşüncesiyle ) alıp okuyayım diye düşündüm ama şimdiye kadar hiçbir kitapçıda Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü' nün ders kitaplarına da rastlamayadım. Piyasada Astronomi Bölümü' nün ders kitaplarının olmaması gibi birşey söz konusu değildir heralde. Forumda Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri de olduğundan burada sormak istedim.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri hangi kitapları okuyor ve bu kitapları İstanbul' da nerede bulabilirim?
Öncelikle piyasada Üniverite düzeyinde Astronomi kitabı bulmanız zor.
Astronomiye giriş kitaplarındada umduğunuzu bulabileceğinizi sanmıyorum çünkü istediğiniz şeyleri bulamicaksınızı koordinat sistemleri vb konular yer almakta ilaki ben profesyonel anlamda hesaplamalar yapıcam diyorsanız İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ayniyatından Astronomi I kitabını 10 TL Karşılığında alabilirsiniz.
Tavsiyem daha cok popüler yayınları tercih etmeniz yönünde olacaktır. Bilim Teknik vb kaynaklarda arasırada olsa Evren ve Gözlemlere yer veren makaleler çıkabiliyor.
Zaten bizim hocalarımız bile ders materyali tedariğinde zorlanıyorlar bütün kaynaklar yabancı mecburen kendi ders notlaryla slaytlar üzerinde bize bilgi aktarımı yapıyorlar.
Kendimizi Tanıtalım

teşekkür ederim... HEY GİDİ ESKİ GÜN[…]

It is the graphic designing software for Windows P[…]