Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
#46916
Emre Hasan ERSOY yazdı:2010 yılında gözlem partisi düzenlenecekmi?
23-24-25 Nisan 2010 İzmir. Bence şimdiden tartışılsa iyi olur.

2009 yılı başlarında gözlem etkinlikleri yapıldı. Israrlı, DAY-2009 etkinlik girişimlerine rağmen özellikle son yarısında, krizler her şeyi gölgede bıraktı. Yılın ilk yarısında yapılan güzel şeyleri bile hafızalardan sildi. 2009 kimsenin pek hatırlamak istemediği bir yıl oldu. Sadece gökbilim açısından değil tabi. Umarım 2010 daha beter bir yıl olmaz.
#46923
Merhabalar.. Bir genel talep olması durumunda İzmir etkinliğini önümüzdeki hafta bile organize etmeye çalışırım fakat Nisan sonunda İzmir'de geceler çok soğuk olmayı sürdürüyor (ayrıca yağmur getiren bulutlar sürecektir, fikir vermesi için 2009 nisan özeti burda) "Monthly Calendar Overview" bölümünden nisan ve mayısı kıyaslayabilirsiniz), mayıs sonuna doğru düşünülürse daha sağlıklı olabilir Mehmet bey. Konuyu Mart ayına doğru tekrar canlandırmayı düşünüyordum.
#46934
Benim çocukluğum İzmir'de geçti. Oralara gerçekten yaz biraz geç gelir. O yüzden Mayıs'tan erken yapmamız verimsiz olur diye düşünüyorum. Bana kalırsa 21-22-23 Mayıs son derece güzel olur- hem ben de gelirim- Yeni Ay, Satürn ve ilerleyen saatlerde Jüpiter de var!. Ancak sonuçta oranın asıl yerlisi olduğundan karar Onur abinin.
#47124
Onur Atılgan yazdı:...
fakat Nisan sonunda İzmir'de geceler çok soğuk olmayı sürdürüyor (ayrıca yağmur getiren bulutlar sürecektir
...
Mayıs yada Haziran daha uygun görünüyor. Satürn, Andromeda, Ülker, Avcı gözlemini İstanbul grubu olarak, fazla uzaklaşmadan ve uygun gece olduğunda planlayıp gerçekleştirebiliriz.

Bu durumda, Nisan ayında, ben, yine memleketimde mezun olduğum orta okulu' da dahil ederek etkinlik düzenleyeceğim. İdarenin kararına göre, yine Nisan ayının ilk haftası yada 23 Nisan'a en yakın hafta sonu olur. Geçen yıl havalar çok uygundu. Umarım bu yıl da iyi hava koşulları olur.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]