Güneş Sistemi (Ay, Güneş, Gezegenler, Atmosfer Optiği) fotoğraflarımız, bu konudaki bilgiler ve tartışmalar...
Cengiz Bey! Teleskopla çekim yaparken, mercekleri çıkarıp, kamerayı takıyoruz. O büyütme kameranın odağıyla alakalı.
gönderen cengiz
Şule Kuzpınarı yazdı:Cengiz Bey! Teleskopla çekim yaparken, mercekleri çıkarıp, kamerayı takıyoruz. O büyütme kameranın odağıyla alakalı.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum.
cengiz yazdı: Yanıtınız için teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum.

Yardım edebildiysem ne mutlu. :D
Burak Yakut yazdı:Tebrikler Şule. Çok güzel bir iş başarıyorsun. Tonla adam tanıyorum ki bu fotoğrafı senin gibi çekemezler :)
Çok teşekkürler! :tap

Verdiniz yine gazı bakalım da çekecek bir şey kalmadı gökyüzünde. Zaten kamerada da bozuk piksel sayısı artmaya başladı. Bir de bu sene o kadar tembelim ki, hiç ay çekimi yapmadım. Mozaik çok zor geliyor valla! :oops: (Nazar ettiniz nazar...) :lol:
Selçuk Kurtuluş yazdı:Tebrikler Şule hanım, bir güzel çalışma daha sizden.

Cassini görünebiliyor evet. :)

Paylaştığınız için teşekkürler.
Teşekkürler Selçuk Bey! :tap Ben Cassini'yi kastetmemiştim, gövdedeki halkaları kastetmiştim; ama olsun o da iyi. (Ben göremiyorum Cassini'yi ya neyse. :lol: )
Resim

Uzun bir aradan sonra, yeniden bir fotoyla karşınızdayım. Herkes DSO'dan DSO'ya koşarken, ben hala aydan öteye geçemedim. Onda bile gerilemişim. :lol: Yeni bir fotoğraf makinesi aldım. Henüz tam olarak kullanmayı bilmiyorum. Netten bulduğum bir kaç ayar tüyosuyla, 18-55'lik lensle ancak bu ortaya çıktı. Bir t ring alabilirsem, hedefim teleskopla ayı ya da gezegenleri çekmek. Tabi her şeye baştan başlıyor gibiyim, çünkü bir çok şeyi unutmuşum. Forumdaki her şeyi, daha doğrusu teleskop-dslr ikilisiyle ilgili olan her şeyi baştan okumam gerekecek. :kahve Neyse ki, forumumuz yayına devam ediyor, buna da şükür. :merhaba

Bu arada daha önceki bütün fotolarım gitmiş. Neden acaba?

Ekipman: Canon EOS 250D EF-S 18-55 IS STM
Çekim: 1/250 sn f: 8 55mm ISO:100
Dosya ekleri
ay.JPG
ay.JPG (25.82 KiB) 137 kere görüntülendi
Ay fotoğrafları

Cok güzel bir Ay fotografi Özkan bey. El[…]