Derin Uzay Fotoğraflarımız, bu konudaki bilgiler ve tartışmalar...
Merhabalar,buralarda havalar olağanüstü kötü gidiyor.Bu sene bulutlar bir türlü geçit vermiyor.Dün gece kısa aralıklarlada olsa hava açtı ve samanyolunu çekmek istedim.Bulut geçişlerinden dolayı çektiğim 15 kareden sadece dördünü kulanabildim...
Görüş pek iyi değildi buna rağmen fotoğrafa ABD bile girmiş,desenize ABD her yerde kaçmak zor... :mrgreen:

Samanyolundan bir kesit:
Perşembe/Ordu 9.8.2011
Canon 5D + Tamron 28-75 f/2,8 (28mm)
DSS( 4x120'' / f:2,8 / iso 800 )
Atlas kundak

Resim
Merhaba buda geçen aydan işlenmeyi bekleyen bir çalışma ancak yükleyebiliyorum.Perşembenin ışık kirliliği oldukça belirgin...

Samanyolu ve Yaz üçgeni:
Perşembe / Ordu 28.07.2011 saat:23.00
Canon 5D + Tamron 28-75 f/2,8 ( 28mm )
DSS( 16x90'' / f:2,8 / iso 800 )
Atlas kundak

Resim

Selamlar,
Cüneyt
Merhaba Burak bahsettiğin yeri okuyacağım,forumu biraz geriden takip ediyorum.35 TL civarındaki bir çözüm oldukça ekonomik,teşekkürler...( Bu arada birbirimize isimlerimizle hitap edelim... :D )

Sedat bey konuşmamız lazım,dokunuşunuz çok etkili olmuş... :mrgreen:
Neyse şu gülmeniz geçsinde ondan sonra ben sizi ararım... :mrgreen:
Cüneyt Şanlı yazdı:Merhaba Burak bahsettiğin yeri okuyacağım,forumu biraz geriden takip ediyorum.35 TL civarındaki bir çözüm oldukça ekonomik,teşekkürler...( Bu arada birbirimize isimlerimizle hitap edelim... :D )

Sedat bey konuşmamız lazım,dokunuşunuz çok etkili olmuş... :mrgreen:
Neyse şu gülmeniz geçsinde ondan sonra ben sizi ararım... :mrgreen:

Sen bana bey diyorsun hala :)

Gülen kim ? :lol: ben mi :)

ilacı biraz pahalı ama işini yapıyor --> http://www.rc-astro.com/resources/Gradi ... /index.php
Merhabalar uzuuuun bir süredir fotoğraf çekemiyorum...Şartlar teleskop kurmayada elverişli değil.Ama geçen hafta tripodumu alarak takipsizde olsa birkaç kare çektim:

Yaz Üçgeni:
( canon 5d+tamron 28-75 (28mm) / f/2,8 / DSS 9x30'' / iso 1600 )

Resim

Ursa Minor:( Sağ ortada polaris görünüyor )
(canon 5d+tamron 28-75(57mm) / f/2,8 / DSS 6x30'' / iso 1600 )
Resim

( canon5d+tamron 28-75(28mm) / f/2,8 / DSS 9x30'' / iso 1600 )
Resim

( canon5d+tamron 28-75(28mm) / f/2,8 / 30'' / iso 3200 )
Resim

Fotoğraflar takipsiz,standart tripod ile çekildi.Özellikle güney yönünde perşembenin ışık kirliliği hissediliyor...

Selamlar,
Cüneyt
Teşekkürler,

Burak vakitsizlikten gökyüzüne uzak kaldığım gibi bisikletede uzak kalıyorum.Binmeye pek fırsatım olmuyor ama herkese tavsiye ediyorum harika bir spor...
En son sanırım mayıs ayıydı Ordu-Perşembe ( 16 km ) arasında turizm müdürlüğünün düzenlediği yarışa katılmıştım...Burda en iyi performasımı gösterdim. 26km/h ortalama hız yaparak 67 amatör bisikletli arasında 38. oldum.Eeeee kasa 90 kilo olunca bunada şükür... :D
Bu arada bana adımla hitap et,ayıp oluyor...

Merhaba Onur canon 5d'nin iso 3200'de kumlanma yapması normal,işlemci kapasitesi açısından artık eski bir makine.Her sene işlemci hızı giderek artan yeni makinalar çıkıyor,dolayısıyla çıkabildikleri iso'larda yükseliyor...
Canon 5d özellikle gündüz çekimleri için hala çok iyi bir makine,ancak gökyüzü için modifiye edilmiş croplu bir makine bence daha ideal...Daha uzun bir süre bu makinayı kullancam gibi görünüyor,fakat ilerleyen aylarda ikinci bir makine olarak modifiyeli bir canon550d almayı düşünüyorum...
Forum ekibine şimdiden duyrulur,2. el bir canon550d aranıyor... :ye
Selamlar,
Cüneyt
Hedef olarak,Smanyolu, Milk way, Mesier 32-31 bilinen bir kac komposizyonu var minium ne ekipman gerektirir bu tip cekimler, cekim kalitesi anlamında ust bir kalite hedefleyerek, Amacın sadece objenin tanınırlıgı degil, Gorsel ve teknik anlamda da tatminkar olması onemli diyebilriz.

Tesekkurler.
Selamlar, Saygılar
Ugur
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Fotoğraf makinesinin ekranından çektim bu f[…]

Kendimizi Tanıtalım

Cankut Bey, hoşgeldiniz. Ben de 82'li biri olarak,[…]