SATILIK BUSHNELL ELITE ED10X42 Rainguard HD Dürbün

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Ali Özkan
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci
Teşekkür etti: 0

SATILIK BUSHNELL ELITE ED10X42 Rainguard HD Dürbün

Mesaj gönderen Ali Özkan »

Teleskobum için Sony RX 100 MK3 veya 4 model fotograf makinesi almak için satmak zorundayım.Fotograflardan da göründügü üzere ürün sıfır ayarındadır. Nikon Monarch 5 10x42 ED modelinden daha net ve düşük dagılımlı çift lens sayesinde renk sapması sıfıra yakındır. Rainguard HD özelligi ile de HD görüntü alırsınız. Bushnell Markasının Japonya'da üretilen tek dürbünüdür. İstanbul da yaşıyorsanız deneyebilirsiniz. Objektif Lens kapaklarının sabit olması artı avantaj saglar. Fotograftaki gibi koruyucu taşıma çantası, kılıf, 2 adet hiç kullanılmamış kayış, sıfır lens temizleme bezi de mevcuttur. Piyasa fiyatı 3.000-3.500tl. Yukarıda bahsettigim model fotograf makinesi ile de takas yapabilirim. FİYAT 2200TL!!!Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model : Bushnell Elite 10x42 ED Rainguard HD
Büyütme Oranı: 10x
Lens Çapı: 42mm
Netleme Sistemi: Merkezi
Prizma Sistemi: Roof Prizma
Prizma Camı: BaK-4
Lens Kaplaması: Fully Multi & XTR
Görüş Alanı: 1000m'de 104,7m
Asgari Netleme Mesafesi: 2.4m
Pupil Açıklığı: 4.2mm
Eye Relief: 15.5mm
Bakaç Tipi: Çevir-Aç
Ağırlık: 740gr
Su-Buğu Geçirmezlik: Var
Tripod Kullanımı: Var
Taşıma Çantası: Var
Kullanıcı avatarı
Can Rıfat Turcan
Forum Genel Yetkilisi
Teşekkür etti: 7 kez
İletişim:

Mesaj gönderen Can Rıfat Turcan »

Merhaba,

Merak ettiğim için soruyorum, Sony RX 100 modelini teleskopa bağlayıp fotoğraf çekmek için mi istiyorsunuz? :)
Ali Özkan

Can Bey evet. Meopta s2 82 HD teleskopum var. Aparatını da aldım. Kompakt kamera almam gerekiyor. Sony RX modeli de kompakt kameralardan en iyilerinden biri Zeiss lensten dolayı.
Kullanıcı avatarı
Can Rıfat Turcan
Forum Genel Yetkilisi
İletişim:

Ali bey merhaba,

Çekmek istedikleriniz derin uzay değil anladığım kadarıyla. Ben o yüzden sormuştum, derin uzay için çok tavsiye etmiyoruz kompakt sistem kameraları. Ama diğer türlü kendi sınıfı için çok çok iyi bir makine Sony RX.
Ali Özkan

Can Bey, ben agırlıklı kuş fotografçılıgı için dusunuyorum. Bendeki zaten kara teleskopu sayılır. Meopta S2 82HD Apo. Ben aya ve gezegenlere bakıyorum bununla sadece. Derin uzay için evet sizdeki gibi EOS 6D lazım ve de Celestron EDGE 8HD. Guzel kombin. Forotgraflar çok guzel bu arada tebrik ederim. Derin uzay dusunursem Takahashi FSQ 85 veya 106 Triplet Refraktör olur tercihim.
Kullanıcı avatarı
Can Rıfat Turcan
Forum Genel Yetkilisi
İletişim:

Ali bey merhaba,

Teşekkür ederim öncelikle. Size de çekimlerinizde başarılar diliyorum. Umarım hemen satabilirsiniz. :)
Ali Özkan

Fiyat 2000TL olarak guncellenmiştir. Son Fiyattır..
slughFAg
İletişim:

Mesaj gönderen slughFAg »

özellikle 1000 TLnin üstündeki bazı para ve setlerinize biçtiğiniz değerlerin, piyasa fiyalarının altında kaldığını görüyorum. Elimde olmasalar güzel bir fırsat olurdu benim için. Bu vesileyle, edinmek isteyecek arkadaşların da bir kez daha dikkatini çekeyim. Hayırlı satışlar.

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir