Celestron UpClose G2 10x50

Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
Ahmet Çakır
İlgi düzeyi: Yeni Başladım
Teşekkür etti: 0

Celestron UpClose G2 10x50

Mesaj gönderen Ahmet Çakır »

Öncelikle merhabalar. Astronomiye meraklı bir kişi olarak gökyüzünü gözlemlemeye karar verdim ve yaptığım araştırmalar sonucunda herkes yeni başlayanlar için dürbün öneriyor. Ben de bir dürbün almaya karar verdim ve bütçem çok fazla olmadığı için bu dürbünü uygun buldum. Dürbün hakkında sizin görüşlerinizi de alabilir miyim? Başka dürbün önerileriniz varsa lütfen söyleyiniz. Şimdiden teşekkürler.
halill07
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen halill07 »

Ahmet Çakır

İmkanım olsaydı hiç düşünmeden Nikon alacaktım zaten fakat dediğim gibi bütçem kısıtlı. O dürbün daha iyi demişsiniz neden olduğundan bahsedebilir misiniz acaba?
halill07

Celestronun kasa plastiği ve netleme mekanizması Olympus'tan kötü. Bir defa olympus dünya çapında bir Japon üretici. Tasarımdan üretime her şeyi kendi yapar. Celestron her şeyi Çin'e yaptırıyor. Kendi tasarımda ve satışta var sadece. Ben celestronun denediğim hiçbir dürbününü pek beğenmedim.
Ahmet Çakır

halill07 yazdı: 04 Haz 2017, 11:03 Celestronun kasa plastiği ve netleme mekanizması Olympus'tan kötü. Bir defa olympus dünya çapında bir Japon üretici. Tasarımdan üretime her şeyi kendi yapar. Celestron her şeyi Çin'e yaptırıyor. Kendi tasarımda ve satışta var sadece. Ben celestronun denediğim hiçbir dürbününü pek beğenmedim.
Cevap için teşekkürler. Celestron amazondan alacağım için 105tl gibi bir fiyata denk geliyor, eğer sizin dediğiniz dürbünü alırsam fiyat maalesef ikiye katlanıyor. Eğer celestron alırsam ne kaybederim? Neleri göremem veya ne eksiğim olur?
halill07

Görüş aynı olur. Kullanım konforunu eleştirdim ben.
halill07

Bir de dürbün ithalatı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının özel iznine bağlıdır. Gümrüğe takılırsa kurtaramazsınız. İzin belgesi ile faturanın onaylı tercümesini isterler. Gümrük memurunun açıp bakmadan onay vermesi büyük şans olur. Şanslı biri misiniz? Ben bir kere şanslı olmuştum.
Ahmet Çakır

halill07 yazdı: 04 Haz 2017, 16:42 Bir de dürbün ithalatı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının özel iznine bağlıdır. Gümrüğe takılırsa kurtaramazsınız. İzin belgesi ile faturanın onaylı tercümesini isterler. Gümrük memurunun açıp bakmadan onay vermesi büyük şans olur. Şanslı biri misiniz? Ben bir kere şanslı olmuştum.
Şanslı biriyimdir fakat o riske girmek istemiyorum. Herhangi bir izin alma şansım var mı? 18 yaşından küçüğüm
halill07

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının telefonu 0312 4624887.

Arayıp sormanız lazım. Ne gerekiyorsa anlatırlar. Bu telefon gizli, sır falan değil, halka açık.
Ahmet Çakır

halill07 yazdı: 05 Haz 2017, 15:45 Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığının telefonu 0312 4624887.

Arayıp sormanız lazım. Ne gerekiyorsa anlatırlar. Bu telefon gizli, sır falan değil, halka açık.
Teşekkürler

“Teleskop/Dürbün/Gözlem” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir