yurtdışından bavul içinde teleskop getirmek ?

Nasıl bir teleskop alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki teleskopu satmak istiyorsanız, ikinci el teleskop arıyorsanız...
cnckmk
Teşekkür etti: 0

yurtdışından bavul içinde teleskop getirmek ?

Mesaj gönderen cnckmk »

Merhaba,

Yurtdışından teleskop almak istiyorum, bavul içine koyup getirmem sıkıntı yaratır. Gümrükten rahatlıkla geçiyor mu ? Daha önce böyle bu şekilde getirmiş arkadaşlarımız varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi rica etsem.
Türkkan
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen Türkkan »

430 €'nun altında olduğu sürece vergi vermeden geçirebiliyorsunuz. Benim teleskobu Kapıkule'de xray'ren geçirirken görmüşlerdi. Ne olduğunu sorup faturasını istemişlerdi. 430 €'nun altında olduğu için vergi alınmadı. Ama bu forumda Hollanda'dan C11 gibi pahalı bir teleskobu vergisiz uçakla getiren birinin yazısını okudum. Kimileri de vergi vermek durumunda kalıyormuş galiba. Forumda bu konuyla ilgili bilgiler var.
Kullanıcı avatarı
adem akif
İlgi düzeyi: amatör ve meraklı
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen adem akif »

Selamlar, Amerikadan gelen bir arkadaşıma ( bayan ) Celestron 8SE modelini getirmesini rica etmiştim. Kutulardan kurtulup iki parça hallinde valizlerine yerleştirmişti. Problem yaşamadan bana ulaştırdı sağolsun.
Kullanıcı avatarı
gokhandemirhan
İlgi düzeyi: Amatör

Mesaj gönderen gokhandemirhan »

Ben Celestron Nexstar 6SE getirdim. Gümrükçüler çevirdi, XRay'e soktu. Ne olduğunu sordular. Kişisel teleskopum dedim. Herhangi başka birşey sormadılar, sorunsuz geçtim.

Ama gelgelelim hayat koşuşturmasından kurup da gözlem yapacak fırsatım olmuyor. (İki küçük çocuk var evde.) Teleskobumu makul bir fiyata satmayı düşünüyorum. Yurtdışından getirmekle uğraşmak istemeyen varsa sahibinden'de 6SE ilanım var.
tafyun
İlgi düzeyi: yeni başladım

Mesaj gönderen tafyun »

Güzel teleskopmuş.alana hayırlı olsun

“Teleskop Alım-Satım/Teleskop Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir