Güneş Dürbünleri

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
halill07
İlgi düzeyi: Merak
Teşekkür etti: 0

Güneş Dürbünleri

Mesaj gönderen halill07 »

Arkadaşlar, Lunt SOlar Systems firmasını hepiniz bilirsiniz. Güneş gözlemi araçları yapımında uzmandır. İşte bu firma iki ay önce Sunoculars 8x32 adlı yakın zamanların ilk güneş dürbününü tanıtmıştı(Önceden güneş dürbünü yapılmış mıydı, bilmiyorum.). 129 USD fiyatı vardı. Gümrükle beraber epey pahalıydı.
Bugün 6x30 mini versiyonunu tanıttığını gördüm. fiyatı 29 dolar. Dolayısıyla gümrük vergisi yok. Kargo bedava yazıyor. 2.4 USD vergi gösteriyor. Toplamda 32 USD ediyor. Hemen siparişi verdim. Paypal 97 lira kesti. Heyecanla portatif güneş dürbünümü bekliyorum.

Sizlerle de paylaşayım dedim. İşte sayfa:

http://luntsolarsystems.com/product/sunoculars-mini/

Ben büyüğünü alırım, para önemli değil diyenlere:

http://luntsolarsystems.com/product/sun ... x32-black/
Kullanıcı avatarı
Onur Durma
İlgi düzeyi: Alışveriş
İletişim:

Mesaj gönderen Onur Durma »

İyi günlerde kullanın. Deneyimlerinizi merakla takip edeceğim.
halill07

Onur Durma yazdı:İyi günlerde kullanın. Deneyimlerinizi merakla takip edeceğim.

Onur Bey, dün mesaj attılar, 15 gün sonra kargoya vereceklermiş. Elime geçince izlenimlerimi buradan paylaşacağım.
Kullanıcı avatarı
Serhat Menteş
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Serhat Menteş »

Halil bey merhaba, forumda dolasirken basligi gordum. Gunes durbununuz geldi mi?
halill07

Serhat Menteş yazdı:Halil bey merhaba, forumda dolasirken basligi gordum. Gunes durbununuz geldi mi?

Maalesef, mail atıp 51 USD ek ücret talep ettiler, iptal ettirdim, neyse ki paramı iade ettiler. Şimdi filtre alıp normal bir dürbünün kapaklarına uydurma planları yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
Serhat Menteş
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Serhat Menteş »

Saglik olsun. Elbet demokraside cagreler tukenmez. Yeni cozumunuz umarim işe yarar. :)
Kullanıcı avatarı
Ögetay Kayalı
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen Ögetay Kayalı »

halill07 yazdı:
Serhat Menteş yazdı:Halil bey merhaba, forumda dolasirken basligi gordum. Gunes durbununuz geldi mi?

Maalesef, mail atıp 51 USD ek ücret talep ettiler, iptal ettirdim, neyse ki paramı iade ettiler. Şimdi filtre alıp normal bir dürbünün kapaklarına uydurma planları yapıyorum.
Etkili bir çözüm olduğunu düşünüyorum. Ben de Sigma APO DG 70-300 lensin önüne koyarak denemeler yapmıştım. Oldukça güzel sonuçlar elde ediliyor.

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir