1/10 ölçekli hubble Teleskopu

Teleskop, ayna, takip motoru yapımı. Kullanılan malzemeler, malzeme temini, fiyat dökümü, gerekli döküman, devre şemaları... Amatörlerin uğraşları sonucu yaptıkları veya tamamlayamadıkları gözlem araçlarını tanıttıkları bölüm. Kullanılan teknikler, karşılaşılan sorunlar, malzeme temini, kaça mâl ettikleri, fotoğrafları...
TheFlyingPig
İlgi düzeyi: Merak
Teşekkür etti: 0

1/10 ölçekli hubble Teleskopu

Mesaj gönderen TheFlyingPig »

Merhabalar,
Fizik dönem projem olarak hubble'ın 1/10 ölçekli hali olan bir cassegrain teleskopu yapıyorum. Ancak kullanacağım materyalleri nereden bulabilirim emin değilim. Gerek aynalar olsun, gerekse de iç iskeleti ve dış kaplaması olsun yardıma ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler :)
atila tınkılıç
İlgi düzeyi: amatör gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen atila tınkılıç »

Ben teleskop yapım kiti temin edebilirim.İstersen telefon edebilirsin. Daha detaylı konuşmak mümkün olabilir.
Telefonum. 0 555 8699165
mehmet GÖKÇE
İlgi düzeyi: hobi

Mesaj gönderen mehmet GÖKÇE »

merhabalar. elimde 12 inç lik bir teleskop var. truss tip. arzu ederseniz bunu hazır olarak satın alıp atila hocayla beraber cassegraine çevirebilirsiniz. selamlar
TheFlyingPig
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen TheFlyingPig »

Merhaba hocam, hem bilgisayarım bozuldu hem de sınav dönemiydi yazamadım. İlginiz için çok teşekkür ederim en kısa sürede telefonla ulaşacağım size

“Amatör Teleskop Yapımı/Amatörlerin Ürettiği Gözlem Araçları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 36 misafir