Astronomi ve Uzay ile ilgili güncel haberler, keşifler.
#113516
http://www.planetary.org/blogs/guest-bl ... stics.html

Bu ilginç olayla ilgili linkini verdiğim sayfada bir takım hesaplamalar ve açıklamalar yapılmış. Hesaplamaları çok anlamadım ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla varılan sonuç şu: O taş bir meteor değil, hatta sanıldığı kadar da büyük değilmiş. Paraşüt paketinin içinden, paraşütün açılması esnasında havaya fırlamış, fırlamanın etkisiyle biraz yükseldikten sonra tekrar aşağı düşmeye başlamış küçük bir çakıl taşı imiş. :mrgreen:

Hesaplamaları yapan kişi de bunun bir meteorit olduğunu kanıtlayacak bir şeyler çıkacağını umuyormuş ama hayal kırıklığına uğramış.
#114136
arada böyle haberler insanların gökbilime ilgisini arttırmaya yarar ancak trt gibi bir kanalın, yalan haberi hiç araştırmadan vermesi çok acı ne yazıkki. evet, görüntüde hızlı hareket eden bir şey varsa o meteor yada ufodur. :oops: yazık.

bir meteor saatte değil, saniyede 300km hızlarla hareket eder. rusyada görece 300km saat hızla hareket ediyormuş gibi görünen meteor, daha binlerce km yukarıdan, açılı bir şekilde atmosfere girdiği için öyle göründü. atmosferden sonra yere düşmesi saniyeler sürdü.

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]