Güneş Sistemi (Ay, Güneş, Gezegenler, Atmosfer Optiği) fotoğraflarımız, bu konudaki bilgiler ve tartışmalar...
#112920
En sonunda ay'dan gezegenlere geçebildim. :P İlk çekim Jüpiter. Bu foto 30 fps, 100 karenin en iyi 50' si ile oluşturuldu. Rgb kanallarında da düzeltme yaptım. Rgb nerde nasıl kullanılıyormuş anlamam için jüpiter çekmem gerekiyormuş. :mrgreen: Aslında farklı ayarlarla bir sürü video çektim. En iyisini koymak istiyordum ama yine sabırsızlandım. :mrgreen: Eleştirileriniz ve daha da önemlisi yol göstericiliğinizi sabırsızlıkla bekliyorum. :tap

Resim

Ekranda uydular da görünüyordu, videolarda hiç biri çıkmamış. :cry:

Teleskop: Nexstar 90 SLT (Bir gün önceden balkonda bırakılıp, itinayla soğutulmuş :lol: )
Kamera: SPC900NC
Saat ve Konum: 18:08 - K.Maraş
En son Şule Kuzpınarı tarafından 17 Oca 2014, 19:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
#112923
İlk mesaja kamera ve teleskop bilgilerini ekledim. 10 fps de pek güzel görüntü vermiyordu. Yine de 10 ile de çektim, onu da işleyeyim; tabi hangisi hangisidir bulursam. :?

Onur Bey teşekkür ederim. :tap
#112924
Harika bir başlangıç yapmışsınız Şule Hanım. Umarım çekimlerinizin devamı gelir, biz de daha çok heves yaparız :)
#112926
Uğur Abime bir ekleme yapmak istiyorum :)
Eğer Registax ile işlediyseniz 6. sürümü kullanmalısınız. 5. sürümde alignbox, 6. sürümde ise alignpoint var. Uydulara alignpoint ile tıklayabilirsiniz.
Yine 6. sürümde wavelet aşamasına geldiğinizde sol tarafta 6 adet sürgü var. Onların üzerindeki "use linked wavelets" seçeneğini de işaretleyin. Sürgüleri oynarken detayları artıracaktır.
#112929
Koray Kentli yazdı:Harika bir başlangıç yapmışsınız Şule Hanım. Umarım çekimlerinizin devamı gelir, biz de daha çok heves yaparız :)......

Eğer Registax ile işlediyseniz 6. sürümü kullanmalısınız. 5. sürümde alignbox, 6. sürümde ise alignpoint var. Uydulara alignpoint ile tıklayabilirsiniz.
Yine 6. sürümde wavelet aşamasına geldiğinizde sol tarafta 6 adet sürgü var. Onların üzerindeki "use linked wavelets" seçeneğini de işaretleyin. Sürgüleri oynarken detayları artıracaktır.
Teşekkürler Koray! Ben de sizleri görüp görüp heves ediyorum. Registax 6 var. Verdiğin bilgiler için teşekkürler, deneyeceğim.
Uğur İkizler yazdı:Tebrikler.. Güzel bir İLK çalışma...

Registax da aling yaparken uyduları da işaretlerseniz onlar da çıkacaktır.
Teşekkürler Uğur Abi! Uydular videolarda hiç görünmüyor maalesef. :( Parlaklığı düşürmüştüm çekim yaparken ondan oldu galiba.
Burak Yakut yazdı:6 yı update ettiniz değil mi? Önce 6 yı kurup sonra 6.1.0.8 update' ini indirip üzerine kurmanız lazım.
Bunu öğrendiğim iyi oldu. :D
#112931
Bu da 10 fps-500 karelik, işlerken elimi korkak alıştırmadığım jüpiter denemem. :D
jp-10fps-2.jpg
jp-10fps-2.jpg (5.22 KiB) 10529 kere görüntülendi
#112933
Vallaha billaha #direnklimacı oldu bu
Şuleeeeeeeeeeee bu neeeeee !!! Hocam ne yaptın yok böyle bir sonuç. Yemin ederim şunu böyle çekemeyen aylardır yıllardır çekim yapan bir yığın var etrafta. Cidden tebrikler. Sizin mecra belli oldu Gezegenciymişsiniz, rakipler çetin ama ekipman farkını göz önüne alınca kesinlikle onlara yakın bir sonuç.
10 fps tiyosunu verdi ve sonuç bu oldu ya artık bilgi paylaşmaz çakma senseiler kolay gelsin :)
Hd Film izle

https://hdfreefilm.com/wp-content/uploads/2020/04[…]

Hire UI design designer

Origami Studios is a team of highly proficient app[…]

Günlük kazanç sitesi

https://byf.finance/img/LOGO.png Yatırım gü[…]

https://www.netsaweb.com/resources/uploads/logo/2[…]