Gökyüzü Fotoğrafçılığı için Teleskop, Fotoğraf Makinesi, aksesuar incelemeleri, tavsiyeleri...
gönderen igsdgrdrwsd
#101606
Herkese merhaba

Ben uzun zamandır astronomi ile hobi düzeyinde ilgileniyorum, bu hobimi astronomi fotoğrafçılığına taşımak istiyorum ancak go to özellikli bir teleskop daha önce kullanmadığım için bu tür teleskoplar hakkında bir kaç endişem var,mesela takip açısından dobsonian kundak mı tercih edilmeli yoksa ekvatoryal kundakmı .Genel olarak çok vaktim olmadığından büyük bütçeli birşey düşünmüyorum.Buradaki http://www.teleskobum.com/asp/product/3 ... telliscope teleskobu almayı düşünüyorum.Elimde dslr fotoğraf makinası ve bir iki küçük teleskop mevcut.(Celestron powerseeker 80 eq-konus 70mm scope) Bu teleskobun kundağı astronomi fotoğrafçılığı için uygun mudur? Yoksa başka olasılıklara mı yönelmemi önerir misiniz?
#101657
Astrofotoğraf bu seçtiğinin StarBlast 6i Intelliscop ile olmaz dobson olmaz olurda çok uğraşırsınız gotolu ekvatoral birşeyler düşünün derim . Ayrıca siteyi yeterince incelediğinizde gerekli bilgilere ulaşırsınız.
#101669
Anlıyorum mantık olarak ufuksal bir kundagin gökyüzünde bir cismi takipedebilmesi için iki motorun senkron çalışması gerekiyor ki buda hareketi zorlaştırıyor.Ancak her iki sistem arasında büyük bir performans farkı olurmu? Tabi bu değerlendirmeye teleskoba bindirilmiş fotoğraf makinasının agarliginida eklemek gerekiyor sanırım.

https://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=62&[…]