Forumdaki konuların dışında olan her şeyi burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Talat Keleş
Sevgili gökyüzü dostlarım, mevcut çadırımı satışa çıkarıyorum.
  • Ürünü 2013'te Decathlon Mağazası'ndan satın aldım Quechua Arpenaz T3 Plus modelidir. 3 fiberglass pollü, çift tenteli, bagaj bölmelidir. Aşağıda kendi çekmiş olduğum fotoğraflarını yükledim. Toplamda Tübitak Gözlem şenliklerinde 2 kez kullandım.
  • Çantaları içeri alarak iki kişi veya çantaları bagaj alanına koyarak rahatlıkla 3 kişi konaklanabilir. 3 kişinin rahatça yatabildiği tecrübe ile sabittir. Şişme yatak ile kullanılabilecek genişliktedir. Ön bagaj bölümü oldukça geniştir. 3 mevsim olan çadır ağır dağ şartları hariç her koşulda kullanılabilir.
  • Kurulumu zor değildir. İlk kurulumunda adım adım çektiğim fotoğrafları görsellerde mevcuttur. Her iç köşede 2 adet malzeme koymak için cepler vardır. Girişin tersi tarafta havalandırma penceresi mevcuttur.
  • Ürün şu anda Decathlon Türkiye websitesinde yer almamakta olup farklı ülkelerde hala satıştadır. Google üzerinden ispanya ve italya Decathlon sitelerindeki içerik bulunabilir.
  • Saklama çantası içinde, herşeyi eksiksiz olarak, kargo tarafıma ait olmak üzere gönderiyorum. Forum üzerinden özel mesajla, istenirse talatkeles@hotmail.com mail adresi ile veya cep telefonu üzerinden görüşebiliriz.
[/color]Ürün satılmıştır.

Herkese açık gökyüzleri dilerim.

TEKNİK ÖZELLİKLER
  • 1.BOYUTLAR ve AĞIRLIK
    Oda genişliği 200 cm, uzunluğu 210 cm. Kullanılabilir maks. yükseklik: 120 cm.
    Silindir şeklinde taşıma çantası: 25 cm çapında / 55 cm uzunluğunda. Ağırlık: 4,6 kg
  • 2. KURULUM / TOPLAMA
    Klasik "kubbe" kurulumu: Direkleri odayla birlikte kurun, ardından üzerine dış tenteyi sabitleyin. Toplamak için tam tersini yapın.
  • 3. GİRİŞ / ÇIKIŞ
    Dış kapı için "D" şeklinde fermuar. "D" şeklinde iç oda fermuarı. Giriş kapısı rulo haline getirilip direklere bağlanarak açık bırakılabilir.
  • 4. DEPOLAMA ALANI
    Odanın içinde eşyalarınızı koymak için toplam 8 cep bulunur. Eşyalarınızı saklamak veya rüzgarda kamp ocağı kullanmak için geniş ön bölme bulunur.
  • 5. SU GEÇİRMEZLİK
    Tüm Quechua çadırlar laboratuvar ortamında ÇADIRIN TAMAMI 200 litre/sa/m² su altında 4 saat boyunca tutularak test edilir. (2000 mm kalınlığında poliüretan kaplama polyester dış tente, 120 gr/m² polietilen zemin, ısıl işlemle bantlanan su geçirmez dikişler). Dış tentenin altında yer alan odanın nefes alan polyester malzemesi sayesinde dış tentenin iç yüzeyinde biriken su damlalarının rutubet oluşturması önlenir.
  • 6. HAVALANDIRMA
    Arkadaki yüksek havalandırma bölgesi ve çadırın tamamını çevreleyerek dış tente ile zemin arasında kalan boşluk: Oda ve dış tente arasında hava akışını sağlar, havayı tazeler ve rutubet oluşumunu önler.
  • 7. RÜZGARA KARŞI DAYANIKLILIK
    Tüm çadırlarımızı, rüzgara karşı dayanıklılıklarını ölçmek amacıyla rüzgar tünelinde döner platform üzerinde test ediyoruz. Etrafındaki direkler doğru şekilde açılarak düzgün monte edilen bir çadır 50 km/sa hızla esen rüzgara karşı yerinde kalır. (ŞİDDET 6)
  • 8. DİREKLER, KAZIKLAR
    Direkler: 8.5 mm geçmeli parçalı fiberglass.
    Kazıklar: Bükülmeye karşı dayanıklı 5 mm çapında galvanize çelik kazıklar.
  • 9. GÜNEŞ KORUMASI
    Dış tentenin kumaşı UV ışınlarına karşı SPF 30 faktörlü koruma sağlar. UVB ışınların %98'den fazlasını ve UVA ışınlarının %80 ila %95'ini bloke eder.
Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
En son Talat Keleş tarafından 07 Nis 2016, 13:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Talat Keleş
Arkadaşlar fiyat Gökbilim Forum'a özel, 100 TL olarak güncellenmiştir.
Kullanıcı avatarı
gönderen Talat Keleş
Sevgili gökbilim dostlarım, ürün satıldığı için konu kapanmıştır. Herkese güzel günler dilerim.

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]