Forumdaki konuların dışında olan her şeyi burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Tahir Şaban
Merhaba Çağrı,

Paylaştığın için çok teşekkürler. Ben de görmemiştim böyle bir şeyi...

Dikkatimi çeken iki şey oldu:

1- Motoru stop ettirmesi için geçen sürenin uzunluğu (bir yerde normal çünkü yere çok yakındı)
2- Sanırım sonunda motoru kapattı ve oto-pilot uçağın sağa doğru çökmesini son derece etkili olarak engelledi. Bunu manuel olarak böyle yapmak hemen hemen imkansız...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Videoyu seyrettim. Pilotun motoru durdurduğunu tahmin etmiyorum. Çünkü uçağın hücüm açısında hiçbir değişiklik olmadı. Uçaklar tek motor ile emniyetle uçar ve iniş yapabilir. Motorun eksozundan çıkan alevler yanan kuştan değildir. Motora giren kuş, motorun yakıt akışını bozduğu için alev uzamasına sebep oldu. Sert gaz açıp kesmeler de alev uzamasına sebep olabiliyor. Belki motor, ( otomatik olarak yada pilot tarafından ) içindeki yabancı madde atılsın diye bu manevraları yapmış olabilir.
Arızalı yada duran motorun üzerine yatış olur veya o tarafa kayış olur şeklindeki kanı yanlıştır. Motor arızasında deselerasyondan dolayı pilot hızın azaldığını, oturak hissi ile de uçağın altından aşağıya doğru kaydığını hisseder. Sağa sola savrulma yada çöküş olmaz.

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]