Forumdaki konuların dışında olan her şeyi burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Çocukluk, ilk gençlik zamanlarımda elimde 8x40 bir dürbün, çatıda kiremitler üzerinde uzanmış rastgele uzayı seyrederken bir yandan kulağımda walkman tekrar tekrar bunu dinlerdim. Piller azaldıkça/bittikçe de buzdolabına atar çıkarırdım ömrü uzasın diye pillerin taa ki walkman bayılana kadar. ( wwwwjjjjjoooovvvv diye ağır çekim çalana dek şarkılar :) )

http://www.youtube.com/watch?v=nlVQcBxiNRY Şimdi tekrar dinleyince aklıma geldi de paylaşayım istedim forumda da :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Cevdet D. Dündar
megadeth :ye severek dinliyoruz. dave mustaine vakti zamanında metallica da kalsaydı metallica gelmiş ve gelecek en iyi grup olabilirdi. bir insan tek bir parçaya nasıl 5 solo sığdırır :?: bkz: return the hangar :kanit
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet FIRAT
Müzik zevki derken bir tek sanatçı veya bir tarz belirtmek benim adıma yetmiyor :)

Ama TSM, Türk Halk Müziği, Yerli Rock ve her türlü klasiği dinlerim. 80's yabancı parçalara pop olsun, rock olsun, slow olsun bayılırım. Gençliğe özlemden herhalde. Münir Nureddin, Neşet Ertaş, Zeki Müren, Candan Erçetin, Louis Armstrong'dan hangisi denk gelirse oturur dinler, kulak kabartırım :D Kulağıma hoş gelen her müzik diyelim.

En son Mehmet FIRAT tarafından 12 Şub 2013, 21:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gönderen Emre Toros
Ben klasik müzik dinlemeyi çok seviyorum. Dinlendirici oluyor o yüzden seviyorum sanırım. Ayrıca Türk Halk Müziği'ni de seviyorum. Özellikle Arif Sağ, Neşet Ertaş ve Kıvırcık Ali hoşuma gidiyor. Bunun dışında Zülfü Livaneli ve Ahmet Kaya'yı seviyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferhat Pınar
Emre Toros yazdı:Ben klasik müzik dinlemeyi çok seviyorum. Dinlendirici oluyor o yüzden seviyorum sanırım. Ayrıca Türk Halk Müziği'ni de seviyorum. Özellikle Arif Sağ, Neşet Ertaş ve Kıvırcık Ali hoşuma gidiyor. Bunun dışında Zülfü Livaneli ve Ahmet Kaya'yı seviyorum.
Bende klasik müzik hastasıyım. Favorilerinden bi top10 bekliyorum senden o zaman :)
gönderen Emre Toros
Ferhat Pınar yazdı:Bende klasik müzik hastasıyım. Favorilerinden bi top10 bekliyorum senden o zaman :)
En sevdiklerimden birkaç tane yazayım. :)

Mozart- 40. senfoni, Türk marşı

Haydn- Veda senfonisi, Londra senfonisi

Çaykovski- Kuğu gölü

Beethoven - 9. senfoni

Vivaldi- 4 mevsim, La minör çello konçertosu.

Senin en beğendiklerin neler? :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferhat Pınar
Emre Toros yazdı:
Ferhat Pınar yazdı:Bende klasik müzik hastasıyım. Favorilerinden bi top10 bekliyorum senden o zaman :)
En sevdiklerimden birkaç tane yazayım. :)

Mozart- 40. senfoni, Türk marşı

Haydn- Veda senfonisi, Londra senfonisi

Çaykovski- Kuğu gölü

Beethoven - 9. senfoni

Vivaldi- 4 mevsim, La minör çello konçertosu.

Senin en beğendiklerin neler? :)
Sanatçılara göre en beğendiklerim bunlar :

Albinoni : Adagio in G minor
Vivaldi : Keman konçertosu La minor. ( http://www.youtube.com/watch?v=QPba-i26YNA ) , La Follia , 4 Mevsim-Kış , Storm (kasırga)
Bach : Air , Cello Suite 1, Double violin concerto , Toccata and Fugue
Beethoven : Tempest Sonata, Moonlight Sonata , Silencio
Brahms : Lullaby , Trio for piano
Ve favorim Chopin : Nocturne 21, Nocturne 20 , Nocturne 9 Op. 2 , Nocturne 48
Erik Satie : Gnossienne No.1
Franz Schubert - Ave Maria, Serenade
Mahler : Piano Quartet in A minor
Handel : Sarabande
Liszt : Liebestraum, La campanella
Luigi Boccherini : Minuetto
Mozart : Greensleeves, Symphony no 21-23, Requiem (Lacrimosa)
Pachebel : Canon in D
Paganini : Caprice No. 24
Rodrigo : Concierto de aranjuez(gitar konçertosu)
Samuel Barber : Adagio for Strings
Tchaikovsky : Waltz of the Flowers

Genel olarak en beğendiklerim

1- Mozart - Symphony No:21
2- Chopin - Nocturne 9 Opus 2
3- Beethoven - Moonlight Sonata
4- Chopin - Nocturne 20
5- Mozart - Greensleeves
6- Franz Schubert - Ave Maria
7- Liszt - Liebestraum
8- Bach - Air
9- Tchaikovsky - Waltz of the Flowers
10- Bach - Toccata and Fugue ( Parçalar ve Melekler )
En son Ferhat Pınar tarafından 14 Mar 2013, 01:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gönderen Emre Toros
En beğendiklerinden 4. , 5. ve 6. şıklar benim de çok hoşuma gidiyor.
gönderen Emre Toros
Onur Atılgan yazdı:Özgün'ün kelime anlamı itibariyle bir müzik türüne isim olarak verilmesi çok saçma. Eğer belli bir müzik türüyse bu, o halde o müzik türündeki tüm şarkılar birbirini andırıyordur, o da bunların özgün olmasını engeller. Aşk sevgi üzerine olmayan şarkılara özgün müzik diyeceksek, tüm rock, hiphop, arabesk müzik külliyatına özgün müzik dememiz gerekir. Bunu işin mantığını belirtmek için yazdım, yoksa özgün müzik diye bir tür yok tabi ki. Bir şarkıyı alıp bu özgün bir şarkı ve benim hoşuma gitti diyebilirsin o ayrı.. Yoksa diğer taraftan bakarsak Ajdar Anık da özgün müzik yapıyor (bildiğim kadarıyla bir benzeri yok neticede)
Özgün müziğin ne olduğunu kelime anlamını düşünerek değil de diğer tüm müzik tarzlarınla kıyasladığımızda, belirli bir tarza oturtamadığımız, değişik olan tüm müzik tarzları diye düşünürsek daha rahat kavrayabiliriz. Mesela dünya müziklerinde ''Alternatif müzik'' de aslında bir özgün müzik tarzı. Diğer tüm müzik tarzlarınla birbir bir uyuşmayan, hatta bazen bir müzk tarzından esinlenip o tarzı farklı noktalara taşıyarak esas tarzdan uzaklaşmış bir tarz olarak da düşünebiliriz. Türkçeye çevrilmiş haline ''özgün müzik'' diyoruz. Mesela arabesk müziği, kelime anlamı ile düşündüğümüzde özgün müzik diye düşünebiliriz ama arabesk müziği de belli bir tarza oturduğu için özgün müzik değil, tarzı olan bir müzik türü aslında. Arap ezgilerinden esinlenerek yapılmış daha çok hüzün, acı, aşk üzerine kurulmuş müzikleri arabesk müzik olarak kategorileştiriyoruz. Mesela hiphop, rock da kelime anlamı olarak düşündüğümüzde özgün müzik olarak düşünülebilir ama diğer tüm biz müzik tarzlarınla kıyasladığımızda belli bir tarzı bulunduğu için özgün müzik değil, kategrorileşmiş, tarzı olan müziklerdir. Türkçeye yerleşmiş özgün müzik ise daha çok bağımsızlık, özgürlük, sol temalı müzik tarzları olarak algılansa da aslında özgün müzik bununla da sınırlı değil. Mesela aklıma gelen ilk örnek grup Yeni türkü'nün müzik tarzı. Ben Yeni Türkü'nün müzik tarzını hiçbir müzik tarzuına benzetemiyorum, bana göre özgün tarzları var ve özgün müzik yapıyorlar ama parçalarında aşk, sevgi temaları bulunduğu halde özgürlük, bnbağımsızlık temalarının işlenmediğini görüyoruz. O yüzden, özgün müzik deyince genel olarak bağımsızlık, özgürlük gibi temalaruın işlendiği müzik tarzlarını çağruıştırsa da aslında bir müziğin özgün müzik olması için illa ki bu temaların işlenmiş olması şart değil.Bunlar benim yorumlarım..
gönderen Şule Kuzpınarı
Okula hazırlayacağım slaytta kullanmak üzere müzik ararken bakın ne buldum. :D Göksever birine benziyor, aya aşkla yaklaşmış. :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=LGUKy477AHQ

Ben her telden dinlemekle beraber, genelde linkte paylaştığım gibi sözsüz, zihni rahat bırakan müzikleri daha çok seviyorum. Yorgun bir günün sonunda beyni dinlendiriyor. Ya böyle keman ya da piyano ağırlıklı, ya da daha bizden olan ney taksimleri. Sözsüz olsun yeter. Sözlü dinlemek istediğimde bizden Gripin, Yüksek Sadakat gibi gruplar ne çalsa dinlerim. Ne çalsa dinleyeceğim Coldplay ve Owl City de var.
Kullanıcı avatarı
gönderen Merapi
Çok klasik olacak ama, kulağıma hoş gelen her şeyi dinlerim. Ancak depeche mode benim için ayrı bir öneme sahip açıkçası. Onlarla büyüdüm diyebilirim ( : CD denen şey piyasaya çıkmadan önce 14 tane kasedi vardı bende bu grubun. Yani kısaca hastasıyım (( :
Kullanıcı avatarı
gönderen Öner Kurukuz
Başta Türk Halk Müziği ve Sanat Müziği olmak kaydı ile hemen her tarzı dinlerim.
Bunun yanında bağlama çalarım. Org da çalıyorum ama solak olduğum için org pek işe yaramıyor.
Bu nedenle ağırlığı bağlamaya vermiştim , iyi de olmuş :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Emrah Boogie
Minör olan her şeyi dinlerim, majörlerle işim yok :)
Ferhat bey'e liste için teşekkürler sıradan dinliyorum hepsini çok güzel seçimler
gönderen bilimseldusunce
Valla ruh halime ve o anki durumuma göre değişir, nasıl derseniz.

Spor yaparken Disturbed favorim olurken,
Projelerimle ilgilenirken veya ders çalışırken Instrumental (yani sözsüz müzik), film müzikleri dahil (matrix, karayip korsanları vs)
Arada da kafa dağıtmak gerekiyor o zaman açarım Funda Arar'ı, Koray Avcı'yı, Haluk Levent'i yakarım sigaramı alırım biramı takılırım kafama göre. Tabi ortam da önemli, evde tek başına yapsam tribe girerim herhalde :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]