Forumdaki konuların dışında olan her şeyi burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Said B.
#80397
Darkorbit var online oyun olarak, ama bıraktım o oyunu çünkü paranız olmazsa çok zevk alamazsınız, durmadan materyal almanız gerekli. Aslında bir Türk uzay online oyunumuz olsa güzel olurdu.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ferit Gür
#103425
Ben Universe Sandbox 'ı tavsiye ederim. Ama oyun mu denir simülasyon mu denir orası karışık biraz. İster sıfırdan bir yıldız sistemi yaratırsınız, ister mevcut sistemde ufak değişikler yaparak sonuçlarını izlersiniz, isterseniz de kayıtlı bazı olayların simülasyonlarından (Aphfis'in geçişi, galaksi çarpışmaları vb. kayıtlı bir çok simülasyon) dilediğinizi açıp nasıl olduğunu/olacağını görebilirsiniz. Özellikle yerçekimsel etkilerin sonuçlarını senaryolaştırmak için ideal. Örneğin bir yıldız güneş sistemine yaklaşırsa Dünya'nın ve diğer gezegenlerin durumu ne olur, Yaklaşan yıldızın kütle ve yörüngesine göre Dünya'nın yörüngesi nasıl değişir?.. Ya da dünyamızın yakınından bir asteroid geçse( ki boyutu, kütlesi vb. ayarlayabiliyorsunuz) neler olur?.. Kum Havuzunda oynayın oynabildiğiniz kadar :)

Kaynak: http://universesandbox.com/
gönderen Ata YURT
#108295
Oyun adından da anlaşılacağı gibi tam olarak forumumuzun ana konusu ile ilgili. Oyunda bir amaç yok. Bütün güneş sistemi sizin Oyun güneş sistemi ile aynı, tek farkı gezegen isimleri+dünyanın iki tane uydusu var

Benim dünya yörüngesinde 11 tane aracım var şu anda. 1 ISS 3 Probe ve 7 tane ship

Ben susayım videolar konuşsun artık

Resmi ilk tanıtım videosu
[youtube]http://youtu.be/l5OhFnq_iKw[/youtube]

Gameplay(şu anda 0.20.2 versiyon var, önümüzdeki günlerde 0.21 versiyon çıkacak)
[youtube]http://youtu.be/CyTxsQhyqMA[/youtube]

YT'de yüzlerce video var oyun hakkında, böylelikle bir fikir sahibi olabilirsiniz. Oyun(aslında simülatör diyebiliriz.) müthiş bir fizik motoruna sahip. I2CD altında olanlar denemesin Şimdilik bu kadar. Sorularınızı özelden alabilirim.

*uplayalım güzel konu*
gönderen yenigezegenler
#121091
Herkese merhaba, bu aksam CNN´de yeni kesfedilen gezegenlerle ilgili bir program vardi. Bende ordan esinlenerek bu forumu ziyaret etmeye karar verdim ki gercekten icerik itibariyle de cok guzel bir forum. Uzayla ilgili oyunlara ve filmlere her zaman ilgi duymusumdur. Cunku cok mistik bir havasi oluyor. Son siralarda uzayda yasam konusu üzerinde tekrar ciddi tartismalar basladi hatta Mars´ta yasami detayli sekilde tartisir hale geldik. Örnegin bazi unluler uzaya ilk giden siviller olmak icin siraya girmis durumda. Nasa uzayda yasam icin gönüllüler aramaya basladi. Bana servet verseler gidip orda kurulacak bir cadirin icinde kalmayi istemezdim cünkü saglik anlaminda bir problem yasadiginizda geri dönüs sansiniz epey zor :) Taksiye atliyim da en yakin poliklinige veya hastaneye gidiyim diye bir durum yok :) Ama uzun süreden beri su ünlülerle birlikte uzaya ucma fikri var aklimda, ucuk bir rakam ödemek gerekiyor gerci.

https://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=62&[…]

teleskop fikri

https://www.astroshop.com.tr/Urun/meade-polaris-13[…]