Forumdaki konuların dışında olan her şeyi burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
#24452
Hala öğrenmeye çalışıyorum fakat şu sitenin içeriği de çok geniş:
http://www.wunderground.com

İstediğiniz şehri yazıyorsunuz ve istemeyeceğiniz kadar ayrıntı var. Her saat güncellenmesi de cabası.

"Anlık olarak" uydu görüntüleri (bulutların konumu için), rüzgarın şiddeti ve yönü (gözlemi mahveden işte o bulutun nereye gittiği için :) ), hatta bulutların yüksekliği ve görüş uzaklığı ("seeing" koşulları bu olsa gerek?) ve gece için ayrı bir hava raporu içermesi uzayı gözleyecekler için ideal. Güncellenme sıklığı da zaten ihtiyacımız olan en önemli şey bence.

Benim için en güzel özelliklerinden birisi arşiv yapması ve istediğiniz günün saat saat ısı değişim grafiklerini inceleyebilmek.

Bu kadar ayrıntılı anlatma sebebim reklam yapma isteğinden değil, aşağılarda kalan arşiv gibi bulması ilk bakışta zor olan ayrıntıların farkına varılmasını sağlamak :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Ali Kayıkçı
#25561
http://www.wunderground.com sitesindeki yağış ihtimali yüzdeleri özellikle günlük yaşam için de çok iyi kolaylık sağlıyor, fakat %30'a kadar yağmurun yağdığı pek söylenemez. %40 yazıyorsa o gün mutlaka bir kaç damla da olsa yağmur düşecektir, hele %70 gibi bir ihtimal varsa şemsiyesiz evden çıkmayın derim. misal olarak en son geçtiğimiz pazar günü (27 Ekim) İstanbul için yaklaşık bir hafta önceden (21 Ekim) sağanak yağış ve %80 ihtimal vermişlerdi, birebir gerçekleştiğini not düşeyim.