50x35 dürbün

Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
EREN SARA
Teşekkür etti: 0

50x35 dürbün

Mesaj gönderen EREN SARA »

50x35 panda marka dürbünüm war çin e gıttıgımde almıstım zevk amaçlı fakat suankı kullanım amacım dağlara cıktıgımda dıger dagın zırvesındekı yada ormanın ıcındekılerı net sekılde gorebılmek sızce yeterlımıdır yada tavsıye edebılecegınız dürbün warmı teknik özelliklerinden fazla anlamıyorum fiyatı nedir ortalama,yardımlarınız için şimdiden teşekk,r ederim
Kullanıcı avatarı
Salih Dinçer
İlgi düzeyi: Gökyüzü Gezgini
İletişim:

Mesaj gönderen Salih Dinçer »

Öncelikle aramıza hoş geldiniz...

Dürbünlerdeki ilk değer büyütmeyi, ikinci değer ışığın girdiği merceğin çapını gösterir. Bu durumda sizin ki küçük görece düz (huni şeklinde değil) olmalı. Bunlar fazla ışık toplamayacağı için gökyüzü gözlemi için uygun değiller. En azından 50 mm.'lik bir dürbün daha iyi olacaktır. 80 mm.'lik belki daha iyi ama elle kullanılamayacak (üçayakla olabilir) derecede ağırdır. Bütçenizi belirtirseniz örnekler verebiliriz.

Başarılar...
Recep CAN

Mesaj gönderen Recep CAN »

7 mp
ıso 1250
digital ıs
dijital fotoğraf makinesiyle nelerin resmini çekebilirim
kodak easyshare c713 marka
birde
40x30 mm teleskobum var neler yapacağımı açıklayabilir misiniz
teleskobun optiği çok iyiymiş bir astronoma gösterdim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Can Bayraker
İlgi düzeyi: Hobi

Mesaj gönderen Can Bayraker »

Büyütme mercek çapından büyük olduğundan dolayı karşınıza çıkacak olan görüntü net olmaz. Merceğin santimetresi başına 20x büyütme iyi sayılır.

“Teleskop/Dürbün/Gözlem” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir