Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
gönderen agahjourney
Arkadaşlar merhaba,

Bir hususta sizlere danışmak istedim. 60x optik zoom a sahip bir kameram var. Geçen gün balkonumdan ay ı zoomladım. kraterlerinin üzerinde gezdim adeta. sonrasında düşündüm; teleskop yerine kameram ile gözlem yapamaz mıyım? Tek sıkıntısı şarjlı olması. kaydetmeyerek, sadece gözlem için tripoda sabitleyerek izlesem, 3 saat şarjı gidiyor. bir de yedek bataryam var, 6 saat gözlem yapabilir, hatta istersem resim/video bile çekebilirim.
ne zamandır konusspot 7122 hastasıydım. bir türlü erişemedim o dönemler. sonrasında unuttum gitti... Kameram ile bu deneyimi yaşayınca birden ampul yandı beynimde :) sizlere danışmak istedim.
kameram ile gözlem yapabilir miyim? artıları-eksileri nelerdir? yapan var mı? Aklınıza gelebilecek her öneri ve fikre açığım. Syg.
Cihaz: Nikon B700 60x optik
Kullanıcı avatarı
gönderen Necati Demiral
Merhabalar,

Ay ve Güneş gibi parlak cisimlerde bir dereceye kadar iyi sonuç verebilir ancak gökada ve bulutsular gibi çok sönük olan derin uzay cisimlerinde iyi sonuç alamazsınız. Bu tip makineler aydınlık ortamlarda çekim yapmak için tasarlanmışlardır, karanlık ortamlarda ve sönük cisimerde işe yaramazlar, zaten uzun pozlama gibi özellikleri de barındırmıyorlar.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]