Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
gönderen Süleyman Küçük
merhabalar yeni yeni bu astronomi işlerini sardım baya etkileniyorum yıldızlara bakarken bi gözlem aleti alıp şöyle doya doya bakıyım istiyorum ama özellikle yıldız takımları ve nebulalar çok ilgimi çekiyor, alayım şöyle bi teleskop falan dedim ama bir sürü marka model aynalı mercekli falan kafam allak bullak oldu hangisini almalıyım ve girdiğim bütün forumlarda yerlere falan teleskopla değilde dürbünle başlayın demişler tamam dürbünle başlayayım ama dürbünle nebula görebilcekmiyim ve ne kadar ayna çapına sahip olmalı en büyük 80 lik buldum taşımada bi problem olcağını sanmıyorum eşşek gibi taşırım farketmez yani. Herneyse konun özeti şöyle 80 lik bir dürbünmü beni tatmin eder yoksa National Geographic 130 isimli bi aynalı teleskop var (mercekliler hem pahalı hem ayna çapı arttıkça fiyat uçtuğ için aynalı iyidir :D) omu?
gönderen korhan koyuncuoglu
Kesinlikle durbun durbun durbun...ve bütçeniz uygunsa nikon 10x50 action ex olsun ama...12x50 de olur...daha büyük olmasın tavsiye etmem...o zaman gücünüz yetmez tripod gerekir....
Saygılarımla Korhan
gönderen korhan koyuncuoğlu
Vatan Bilgisayar ve Media Markt stoklarında oluyor bazen...Fakat şu an yok...Forumda dürbün bölümünü incelediniz mi?o kısımda da oluyor ikinci el olarak...Ayrıca İstanbul'da iseniz yada gitme durumunuz olursa Eminönü'nde Nikonun kendi bayiisi var yada çok yakınında (Ankara Caddesi) Nikon dürbün satan mağazalar var...
Ben şahsen her türlü alışverişimi teleskobum.com aracılığı ile yapıyorum. Çok da memnunum...Sahibi Hassan Bey'le iletişim kurmanızı da öneririm.
Saygılarımla
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]