Çocuklar/Gençler için Teleskop, dürbün kullanımı hakkında bilgiler. Gözlem yapabilmek için öneriler.
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Ben bu forumda yeniyim ve bir konuda sizlere danışmak istiyorum. Ben 2 teleskop arasında kaldım hangisini almalıyım sizce? Bu arada ilk teleskobum olcak yani goto düşünmüyorum gökyüzünü kendim keşfetmek istiyorum. Teleskoplar şunlar:
National geographic 114/500 dobsonian aynalı

Bresser skylux 70/700 ekvatoryal kundaklı mercekli

Şimdiden teşekkürler :)
En son Berkecan İşliyen tarafından 03 Ağu 2017, 12:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bir de söyleyenler olacaktır şimdiden cevap vereyim yaklaşık 2-3 yıldır çıplak gozle gökyüzünü seyredip bir uygulama yardımıyla gökcisimlerinin yerlerini tespit ettim aynı zamanda bir yandan araştımalar yaptım BOLCA :) dürbün kullanmadım ama durbun seviyesinde fotoğraf makinesi ile birkaç ay gozlem yaptım inanın çok zevkliydi. Kısacası kendimi teleskoba hazır hissediyorum uzun bir sure astronomi ile ilgilendim ve artık biraz daha ilerletmek istiyorum bu hobimi :)
En son Berkecan İşliyen tarafından 03 Ağu 2017, 12:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
iç bükey ayna

türkiyede iç bükey ayna alabilece[…]