Galileoscope yapmak istiyorum acil yardım !!!

Teleskop, ayna, takip motoru yapımı. Kullanılan malzemeler, malzeme temini, fiyat dökümü, gerekli döküman, devre şemaları... Amatörlerin uğraşları sonucu yaptıkları veya tamamlayamadıkları gözlem araçlarını tanıttıkları bölüm. Kullanılan teknikler, karşılaşılan sorunlar, malzeme temini, kaça mâl ettikleri, fotoğrafları...
Boby fisher
İlgi düzeyi: Amatör gökbilimci
Teşekkür etti: 0

Galileoscope yapmak istiyorum acil yardım !!!

Mesaj gönderen Boby fisher »

Konudanda anlaşılacağı üzere galileoscope yapmak istiyorum .nasıl yapicagina konusunda pek bir fikrim yok . Uzay çok seviyorum yRdimci olursanız sevinirim teşekkürler :D
halill07
İlgi düzeyi: Merak

Mesaj gönderen halill07 »

Bir adet f/8 ve üstü odaklı yakınsak mercek ile bir adet de f 3mm civarı odaklı ıraksak mercek gerekli. Gözlük camı olmaz. Bu şekilde yapacağınız teleskop renk sapmaları ve küresel sapmalar yüzünden pek de tat vermeyecektir. Achromatic yakınsak mercek kombinasyonlarını da Türkiye'de zor bulursunuz.
atila tınkılıç
İlgi düzeyi: amatör gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen atila tınkılıç »

Ben yardımcı olabilirim.İstersen özel mesaj da atabilirsin.
Semih Özcan
İlgi düzeyi: Amatör Gökbilimci

Mesaj gönderen Semih Özcan »

halill07 yazdı:Bir adet f/8 ve üstü odaklı yakınsak mercek ile bir adet de f 3mm civarı odaklı ıraksak mercek gerekli. Gözlük camı olmaz. Bu şekilde yapacağınız teleskop renk sapmaları ve küresel sapmalar yüzünden pek de tat vermeyecektir. Achromatic yakınsak mercek kombinasyonlarını da Türkiye'de zor bulursunuz.
Bu dediğiniz mercekleri nereden temin edebiliriz ? Teşekkürler
atila tınkılıç
İlgi düzeyi: amatör gökbilimci
İletişim:

Mesaj gönderen atila tınkılıç »

Semih ben mercek konusunda yardımcı olabilirim.Bende değişik çap ve boyda mercek var.İstersen özel mesaj atabilirsin.

“Amatör Teleskop Yapımı/Amatörlerin Ürettiği Gözlem Araçları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir