Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Metin Azeri
Herkese merhaba,

Belirli bir zamandır bu siteye üyeyim. 3 defa yapılan etkinliklere katılma teşebbüsünde bulundum 2 sine katılamadım yakın zaman daki iptal oldu maalesef. Burada bulunan her üyenin Astronomi konusunda çok ciddi tecrübesi var en azından kendi adıma gerçekten sizler ile tanışabilmeyi ve bir kahve içerek sohbet etmeyi içtenlikle dilerim.

Kimler için ister bilmiyorum fakat uygun bir zamanda uygun bir yerde buluşup tanışabiliriz.

Ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
gönderen Metin Azeri
Bir baktım msg ım en üstte hayırdır dedim 2 yıl önce yazmışım neredeyse :) sabah sabah güldüm valla :)

Fakat işin özü yapalım bir etkin süper olur. Geçen yılın pasını atar herkes.
Kullanıcı avatarı
gönderen Metin Azeri
DarkSpace yazdı:Metin bey merhaba bu konuda siz tecrübelisiniz sanırım. istanbula yakın şöyle gidip gelinebilecek ve güzel gözlem yapılabilecek yerler neresidir?

Bu konuda İlker ve Burak arkadaşlarım benden çok daha fazla tecrübeliler. Biz geçen sene bir kaç kişi kurtköy tarafına gidip gözlem yapmıştık.
Nokta olarak yeri İlker çok daha iyi biliyor.

Birde 2 hafta önce Trakya tarafında bir yerden bahsedilmişdi fakat yeri öğrenip size yazabilirim hatırlayamadım.

Ben şu sıralar gözlemi evden yapıyorum. Hatta havanın açık olduğu her akşam yapıyorum diyebilirim.

Bunların hepsinden daha iyisi site olarak yine bir kampa gitmek derim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Emrah Boogie
Trakyada bahsedilen yer Yalıköy. Yarın (16/05) hava uygun olursa ve son dakika bir aksilik olmazsa ben gözlem için gitmeyi düşünüyorum. 16:00 gibi yola çıkıp gece 2-3'e kadar gözlem yapıp sonra motelde kalacağım. Gelmek isteyenler olursa olayı etkinliğe çevirebiliriz.
Eğer yarın bir sebepten olmazsa Ay'ın durumuna göre bir sonraki uygun tarih 13 Haziran c.tesi
Kullanıcı avatarı
gönderen yenice
Emrah Bey gidebildinizmi? Nasıl oldu geziniz?
Kullanıcı avatarı
gönderen Emrah Boogie
Maalesef hava bulutlandı gitmedim. 13 Haziranda gitmeyi düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen yenice
Hızlı cevabınız için teşekkürler. :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Emrah Boogie
Önemli değil :) İşim bilgisayar başında olduğu için genelde online'ım ;)

UP https://mundoalbiceleste.com/author/burinot/ h[…]

Öncelikle selamlar. Aranızda yeniyim. Araştır[…]