Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
İki kere parlama yaptıysa biri diğerinin içinde belki de farklı yoğunlukta iki çekirdeği vardı herhalde meteorun. Biri buharlaşınca ikincisi parladı.
Mert Ozturk yazdı:Merhabalar. Çekilen fotoğraflar gerçekten güzel, emeğinize sağlık. Uzaktan izliyorum ben de forumu. Maalesef kaliteli bir fotoğraf makinem yok. Bu yüzden ben de çekim yapamadım. Ama şansıma hava açıktı ve kirlilik de fazla yoktu. Güzel gözlem yapabildim. Aşağıda internetten bulduğum bir fotoğraf var. Birleşik Devletler, Wyoming'te çekilmiş. Göreniniz olabilir belki.

Resim

Acaba kareler mi birleştirilmiş dedim gördüğümde. Zira şanslıysam 2-3 dakikada bir görebildim ben.
Vizörden bakarken üzerime bu kadar meteor geldiğini görsem tası tarağı bırakır kaçardım herhalde oradan :lol:
Bu arada paylaşılan tüm fotoğraflar birbirinden başarılı ama her ne kadar biraz konu dışı da kalsalar ben kendimce jüri büyük ödülünü şu iki kareye verdim. Kadraj dersen kadraj, ışık dersen ışık her şeyiyle doğru çekilmişler fikrimce. İkisine de bayıldım... Müsadelerinizle bunları başka platformlarda paylaşacağım. Normal fotoğrafçılıkta başarılı bulduğum ama astrofotoğrafçılık virüsü de bulaştırmak istediğim bir arkadaşım var. Onu gaza getireceğim bunlarla :lol:
Emre Can Alagöz yazdı:Resim
semih çakmak yazdı: Resim
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]