Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
İlker bir yazılımla halledemiyor musunuz bu olayı ? Ekrem-Güven ikilisi, iki diyot, 3 meksefe çözer bu işi bence...bulutları amerika üstüne gönderin, ilker ve ali de işin yazılım boyutunu halledecek inşallah!
Abi bulutları gönderebilirmiyiz bilmiyorum ama ne geliyorsa Balkanlar'dan geliyor, orayı havaya uçurabiliriz :)

Görünüşe göre, bir değişiklik olmazsa Marmara bölgesinin durumu pek iyi değil, Hem yağmur riski, hemde bulutlu olma durumu söz konusu her iki günde, Siz bana alternatifleri verin, ben size detay rapor hazırlayayım. hem cumartesi hem de pazar geceleri için
Manisa, Balıkesir yada Çanakkale gibi orta kısım bir yerler olamaz mı? O kısımların hava durumuna bakmadım ama Karaburun a baktım yine eski B planım olarak orada durumlar iyi yalnız herkese uzak bir yer o açıdan teklif bile etmiyorum :) Manisa civarlarında hem Tirnova yüksekliğinde hemde karanlık bölgede hemde en yakın ışık kirliliğine baya uzak yerler var. Yakınlarında köy olan. Googlemapde paylaşılan resimlerden yola çıkarak araştırmalara devam ediyorum :)
Merhaba hafta sonu yapacağınız etkinliği duydum katılmak istiyordum. Şu anda hava kötü görünüyor İstanbul'dan geleceğim otobüs biletimi bugün almayı düşünüyordum ama yer değişimi yapabilirmisiz? Ne zaman belli olur, etkinliğin nerede yapılacağı? cevaplarınız için teşekkür ederim.
38°33'22.38"K 26°29'52.92"E

Aramalarım esnasında burayı buldum yoluda var arabayla çıkılabiliyor demek :) Hemen sol tarafında 2 tanede resim paylaşılmış bulutlar yolun aşağısında kalmış. Rakım 1200 yalnız koordinatta görülen yer bir tesise benziyor kubbe falan var acaba dedim yuksek teknoloji üni. gözlem yeri falan mı ki. Askeri falan biryerse aynı yolu geri dönmekte var tabi :D
Onur Durma yazdı:38°33'22.38"K 26°29'52.92"E

Aramalarım esnasında burayı buldum yoluda var arabayla çıkılabiliyor demek :) Hemen sol tarafında 2 tanede resim paylaşılmış bulutlar yolun aşağısında kalmış. Rakım 1200 yalnız koordinatta görülen yer bir tesise benziyor kubbe falan var acaba dedim yuksek teknoloji üni. gözlem yeri falan mı ki. Askeri falan biryerse aynı yolu geri dönmekte var tabi :D
Merhaba Onur,
Yer bulunmasına bulunur o sorun değil. Ancak bu yerde tanıdık birilerinin olması gerekir. Kalabalık bir grup ile tanımadık bir yere gidildiğinde sorunlar olabiliyor. Orada yaşayan insanlar bizim hangi niyetle orada olduğumuzu bilmedikleri için bu da çok doğal.
Tırnova sessiz sakin ve oradakiler artık bizleri tanıyorlar. Buna rağmen her seferinde jandarmadan izin alıyor ve haber veriyoruz bunun için. Yer araması yaparken bunları da dikkate almak lazım. Sonra tatsız olaylarla karşılaşırız ve etkinliğimiz moral bozucu olabilir.

Aramızda en şanslı Selçuk olacak. Onun gideceği yerde hava açık.
Ancak Marmara bölgesinde açık bir yer şu an için görülmüyor. Yarın hava tahminleri daha tutarlı hale geldiğinde durumu değerlendiririz.
Etkinliğine katılacaklar arasında yeni ekipman alan oldumu ? :)

Bugün ögleden sonra bursa ve istanbul için hava durumu iyiydi sizce etkinliğin Tırnova' da gerçeklesmeme ıhtımalı var mı?
Şu an için kesin bir şey yok.Yarın net sonuçlara bakılıp karar verileceği söylendi.Umarım açar.Güzel bir etkinliğe ihtiyacımız var.
Hava durumu böyleyken yanlış karar alıp insanları o kadar yola süreklemek istemediklerinden dolayı bekleniyor.Daha önce Bursadaki etkinliğe bir kaç sefer otobüsle katıldım aynı gün yer bulduğumu biliyorum.Gerçi yaz sezonundayız ama bir çok firma Bursaya hizmet vermekte.Yer bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]