Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Koray Kentli
Çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Yeni isimlerle tanıştık , eski isimlerle hasret giderdik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekküler :wink:
Kullanıcı avatarı
gönderen can karaot
Çok güzel bir etkinlik organizasyonu için emeği geçen herkese teşekkür ederim.Lüleburgaz gibi yakın bir yer de yaşamama rağmen üstüste gelen aksiliklerden dolayı ucu ucuna sadece bir gece ye katılmış olmak benim için üzüntü verici oldu..ancak siz değerli dostları bire bir görmek oldukça keyifliydi keşke tüm etkinlik boyunca aranızda olabilseydim.Büyük aynalardan andromeda yı ,halkayı görmek başka bir zevkti..Bunun için burak ve mahmut ' ta ,Gökyüzü ve genel konularda bilgilendirdiği için onur'a ayrıca teşekkür ederim.Dedim ya üst üste gelen aksilikler'e bir de havanın kapalı olması tuz biber ekti.Uzun yıldız pozlama ve geniş açı samanyolu çekme düşüncelerimizi tam gerçekleştiremedik.ancak arasıra da olsa kendini gösteren samanyolunu bir kaç poz aldık hiç işlenmemiş hali ile olduğu gibi naçizane yüklüyorum tekrardan tüm dostlara selam ve sevgilerimle...

Resim
Shot at 2011-07-31

f 3.5 tv 30" iso 800
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Selam dostlar,

Bu güzel organizasyonun kusursuz bir şekilde yürütülmesi için pek çok zahmete güleryüzle katlanmış olan Rahim Yalçıntaş ve Mehmet Koyuncu Beylere yürekten teşekkür ediyorum. Muhteşem bir etkinlikti.

Havanın azizlikleri dahi keyfimizi kaçıramadı.

Aramıza yeni katılan ve bu etkinlikte yanımızda yer alan tüm üyelerimize ve onların konuklarına da teşekkür ediyorum.

Sanıyorum hepimiz kazançlı çıktık ve evlerimize sıcak dostluklar, yeni bilgiler ve deneyimler kazanmış olarak geri döndük.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
gönderen Meltem Şafak
Harika bir etkinlikti, her ne kadar cumartesi katılabilmiş olsakta, tüm doğal muhalefete karşı çok güzel bir etkinlik oldu... Herkes harikulade sıcakkanlıydı. İnanılmaz tecrübeler, çok değerli bilgiler, mükemmel dostlar edindik :) Herkese çok çok teşekkür ediyorum, bir sonra ki etkinliği sabırsızlıkla bekliyorum :)

Herkese kucak dolusu sevgiler ve saygılar :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Çok güzel bir etkinlik oldu. Herşeyin yolunda gitmesi için büyük çabalar sarfeden Rahim ve Mehmet beyler başta olmak üzere katılan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Sanırım gökbilim.com'un gördüğü en büyük ve keyifli etkinliklerden biriydi. Dostluklarımızı pekiştirdik, yeni dostlar edindik ve bir sürü tecrübe kazandık. Dupnisa mağarası ve İğneada gezileri de oldukça keyifli geçti. Astrofotoğrafi dışı bir kaç kare fotoğrafım var onları da akşama ya da ilerleyen günlerde paylaşırım. Astrofotorgafi adına ise Cuma gecesi tek bir cisim çekebildim, Cumartesi ise havanın epeyce geç saatlerde açmasından sebep üşendim ve fotoğraf çekemedim, gözlem yapmakla yetindim fakat o da çok keyifliydi. O resmi de kendi başlığım altında paylaştım; http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php ... 180#p86239

Ancak gördüğüm o ki bir çok gökyüzü fotoğrafı çeken arkadaşımız vardı. Eğer kendileri de paylaşmaya karar verirlerse ( böylelikle paylaşmaları adına psikolojik baskı yaratmış olayım :) ) bu fotoğraflar arasından bir sürü harika kare çıkacağından eminim.
Öncelikle organizsyondaki ufak katkılarımızdan dolayı teşekkür eden arkadaşlara da ben teşekkür ediyorum.
Bu güzel topluluğun Mehmet Bey hariç tüm üyeleri ile ilk kez tanışmama rağmen, sıcak dostlukları ve kısa da olsa sohbetleri ile güzel bir ailem oldu diye düşünüyorum.
Kurulu ekipmanların alanda oluşturduğu güzel fotoğraf ve harıl harıl çalışan gözlemci arkadaşlar bu ıssız doğa parçasını bir şenlik yerine dönüştürdü.
Yüksek katılımlı bu güzel etkinliğe uzak yollardan gelip katılan tüm gökbilim üyelerine ve diğer katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim.

Dupnisa Mağarası ve İğneada gezileri sırasında konvoyun arkasında olup tozlarımıza maruz kalanlardan özür dilerim.

Biriki fotoğrafla ben de anılarımızı tazelemek istiyorum. Ancak resim ekleme konusunda sorun olursa lütfen affedin. Bir yolunu bulmaya çalışacağım.
(Neyse sanırım hallettim :)
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Psikolojik baskı ile ilk resmi ekliyorum. Bakalım bunun ne olduğunu kim bilecek :)

Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen Koray Kentli
Kırmızı el feneri gibi görünüyor. Bayağı oynak bir şeye benziyor :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Evet kırmızı bir fener olduğu kesin Koray ama bence el feneri değil kafaya takılan fenerlerden, kamera çekim yaparken önünden geçmiş ve hatta bu geçiş sırasında kamerayı sarsmış :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Kedidir diycem ama değil :roll:
Bence ATEŞ böceği (ufak noktadan bahsediyorum)
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
BULDUM
SEDAT BEYİN GELDİĞİ UZAY ARACININ BIRAKTIĞI EKSOZ IŞIKLARI
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
CIK! Devam edelim :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Demirköy cephesi....ışık kirliliği görülüyor... sağ üst köşe de Samanyolu var bir parça... ortalarda da bir meteor izi var, dikkatli bakınca görülüyor :)

Resim
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Çok güzel bir etkinlikti, Rahim ve Mehmet bey'e, beni ağırladığı ve gözlem mekanına ulaştırdığı için Güven'e, ekipman testleri için Sedat abi'ye, dönüş için (ve ağırladığı için) Uğur abi'ye, yol üstündeki mola ve pideler için Burak'a .... diye uzayp giden bir teşekkür listesi hazırlamam gerekiyor sanırım :) Tabi adı geçenlere sırf burda yazdığım şeyler için değil, 2 gün dolu dolu katkları için teşekkür etmem gerekiyor, herkes bol miktarda fedakarlık yaptı. Dupnisa mağarası da unutulmaz deneyimler arasında yerini aldı açıkçası. Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere diyelim.

Seyyah oldum çıktım ben de, Anadolu turnem daha sona ermedi :) bu yazıyı yazmamdaki katkıları nedeniyle Ipod'a da teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Sedat Bilgebay yazdı:Psikolojik baskı ile ilk resmi ekliyorum. Bakalım bunun ne olduğunu kim bilecek :)

Resim
Andromeda'ya çok yakın görünüyor. Bana göre oradan yola çıktıklarının işareti bu. Ben yanılıyor olabilirim. Doğrusunu bilen mutlaka çıkar :)
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 26

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]