Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Toplanıyoruz hareket 12-13 civarı kadıköyden
Harun abi özel mesajdan telefon numaramı verdim siz otobandan mı e-5 ten mi gideceksiniz bizde sizin konvoya k.çekmeceden itibaren katılmak istiyoruz telefonlaşıp senden bilgi alırız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Emre burayı takip et ben çıkarken çıktım yazıcam cebimi kaydet boğaz köprüsünden otoyola çıkıcam temden gidicem belli bir noktada beni beklersiniz peş peşe gideriz tahminen 12-13 arası hareket edicem
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
saat 14.30da kadıköyden hareket ediyoruz
Kullanıcı avatarı
gönderen Ahmet KALE
Cok guzel bir etkinligin ardindan saat 6 civari alandan ayrildik. Istanbul trafigine ve sicak havaya kalmamak icin vedalasamadan ciktik kusurumuza bakmayin.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Selamlar
gidiş zor olsada dönüş çok keyifli geçti

BU GÜNE KADAR EN KEYİFLİ VE AYRINTILI GEÇEN BENCE BU ETKİNLİK OLDU
:lol: :twisted: :oops: :o :D :idea: :aah :oku
her işaret bir anlam taşıyor isteyen istediğini kullanabilir (suçumu kabul ediyorum :oops: )

eve kendimi zor attım ve yoruldum tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum

Detayları kendime gelince yazıcam :merhaba
Giderken İshak abiyi ziyaret ettik dev teleskopu
Resim
Resim
En son Harun ŞAHİN tarafından 01 Ağu 2011, 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ahmet abi toplu bi fotoğraf çektirdik keşke sabah erkenden gitmeseydiniz. hatıra olurdu. harun abi bizde yaklaşık 1 saat önce vardık eve. sizden önce çıktık ama babam beni uyandırdığında gözlerime inanamadım sizin araba bizimkini geçiyodu :D
Katılan ve Hoşça vakit geçirmemizi sağlayan tüm abilerime, ablalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel etkinliklerle hep birlikte oluruz tekrar.
Resim

Buyur Harun abi İshak abiyle birlikte çektiğim fotoğrafınız
Çok güzel bir etkinlik oldu emeği geçen herkese çok teşekkür ederim en kısa zamanda fotoğrafları paylaşmaya çalışacağım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Şimdiye kadar yapılan en katılımlı ve kapsamlı etkinlik bu etkinlik oldu.
Gözlem bölgesinin belirlenmesi, ulaşım koordinasyonu, yol yardımı gibi konularda hiç üşenmeden her türlü emeği harcayan Rahim bey başta olmak üzere, emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Mükemmele yakın bir etkinlikti. Hava şartları biraz daha uygun olsaydı daha zevkli geçecekti. Pek fazla değişik cisim gözlemleyemedik ama bir çok yeni dost edindik. Ailemiz gittikçe büyüyor. İlk kez bir etkinlikte 40 kişi olduk. Bir sonraki büyük etkinlikte daha organize olup çok daha yararlı bir etkinlik gerçekleştireceğimize inanıyorum. Etkinlik sırasında çektiğimiz bazı fotoğraflar aşağıda. Son çektiğimiz aile fotoğrafımızın orjinalini isteyen arkadaşlar lütfen bana özelden yazsın. Güven sen aklımdasın ama mail adresini bilmiyorum lütfen sende yollar özelden.

Resim

Resim

Resim

Bu motifin adı elibelinde... =)
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. En kısa zamanda daha büyük ve güzel bir etkinlikte tekrar görüşmeyi diliyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Ahmet KALE
Bulutlar bir süre bize engel olmaya çalışsa da çok güzel ve keyifli bir gözlem gecesi geçirdik. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürler. Kendi adıma acemilikten dolayı pek verimli geçmesede samanyolunu izlemek bile muhteşemdi. ISS geçişi için saat 3 buçuğa kadar bekledik ancak gerçekten beklediğimize değdi. Oldukça parlak ve uzun süreli bir geçiş oldu, hayatımda ilk defa ISS'i çıplak gözle görme şansım oldu :) Etkinliğin benim için en önemli özelliği ise sizlerle birebir tanışmak oldu.

Bazı aksiliklerde oldu tabi; bulutlardan dolayı teleskobu ayarlamak baya vakit aldı, bunu hallettik bu seferde çiğ yüzünden teleskop sürekli buğulandı ama sağlık olsun, Sedat abiden çeşitli tüyolar ve öğütler aldım (Sedat abi, çok teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için). Bir sonraki etkinliğe inşallah daha tedbirli ve bilinçli olarak geleceğim.

Toplu resim çekimine kalmak isterdim ama erken çıkmak zorunda kaldık. Herkese tekrar çok teşekkürler.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]