Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Çocukları kandırabilirsem ve çadır, uyku tulumu vs konularını halledebilirsem ben de gelmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Sedat Bilgebay yazdı:Çocukları kandırabilirsem ve çadır, uyku tulumu vs konularını halledebilirsem ben de gelmek istiyorum.
Wovvv müthiş bir haber bu Sedat abi. Umarım gelebilirsin :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Sevgili Uğur ve Güven,

Umarım becerebilirim. Gelirsem yanımda sadece minik bir monoküler olacak. Ekipmanı olan arkadaşlar güzel görüntüleri bizlerle de paylaşırlar umarım.

Sevgiler
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Ceki Erginbaş yazdı:İlk gözlemimiz olacağı için tecrübesiz olduğumuzu belirtmiştim. O yüzden yanımıza almamız gerekenler konusunda da kararsızım. Şu an için aklıma gelen liste şöyle. Tecrübeli arkadaşlar gerekli eklentileri yapıp gereksizleri çıkartıp yönlendirirlerse sevinirim. Ayrıca bu konuda önceden yazılmış bir başlık var ise bağlantısını eklerseniz iyi olur.

Çadır
Mat
Uyku Tulumu
50D SLR gövde (lcd ekranı kırmızı film ile kaplamak ne kadar gerekli bir hareket olur?)
EF-S 10-22mm (geniş açı gökyüzü fotoğafları için)
EF 400mm L (Kamp çevresindeki doğal hayatı fotoğraflamak için)
Tripod
Dürbün
Yiyecek içecek
Katlanır Kamp sandalyesi (gerekli midir bilemiyorum)
El feneri (kırmızı film ile kaplayıp kırmızı ışık vermesi sağlayacağım)

Aklıma gelenler bunlar. eksikleri tamamlarsanız sevinirim.
http://gokbilim.com/forum/viewtopic.php ... &start=105

Liste yeterli görünüyor.
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
Sedat Bilgebay yazdı:Çocukları kandırabilirsem ve çadır, uyku tulumu vs konularını halledebilirsem ben de gelmek istiyorum.
ooohhhooo zaten içim içimi yiyor kıskanarak giriyorum oldumu bu şimdi sedat abi....
çocuğu 40 değil de 44 hafta ana rahminde kalmasının daha iyi olduğu konusunda kandırabilirsem bende geleyim bari :D

şaka bi yana çok güzel bir gözlem geçirmeniz dileği ile iyi eğlenceler... nasıl olsa hep beraber bir aileyiz daha bol bol görüşeceğiz buna eminim.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Sedat Bilgebay yazdı:....ve çadır, uyku tulumu vs konularını halledebilirsem...

Sedat abi bende fazladan 2 kişilik bir çadır var yanımda getirebilirim fakat uyku tulumu fazla yok malesef. Çadırın altına sermek için kalın bir yolluk da tedarik edebilirim. Hatta bulabilirsem uygun bir de pike ayarlamaya çalışırım. Kuzen ve kardeşim gelmezlerse eğer araç için de yardımcı olurum.
Sedat By, bir adet fazla uyku tulumum var ve belki bir çadır da sağlayabilirim size.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Bu arada yazmayı unutmuşum listeye beni de ekleyebilirsiniz.

İstanbul Çekmeköy'den Cuma saat 17.30 - 18:00 civarındakendi aracımla hareket edeceğim. Yanımda Selçuk Karayakalı olacak. Kardeşim ve kuzenim büyük ihtimalle gelmeyeceğinden, Sedat abi benimle gelmezse, 2 kişilik yer olacak fakat ekipmanlar için malesef yer kalmayacak. Çadırlar ve teleskoplar sanırım bagajı dolduracak.
Listeyi toparlıyorum. Lütfen eksik olanları bir alt satıra ekleyerek listeyi güncelleyerek tekrar yayınlayalım.
Şu anda 15+1(net değil) kişi geleceğini belirtmiş durumda.

1. Rahim Yalçıntaş(+1 oğlu), Hususi oto, Çerkezköy'den Cuma 18:00 çıkış, 3 kişilk boş yer, Cuma Çıplaktepe, Cumartesi Balaban
2. Güven Özkan (+2 Onur Uludağ, Onur Atılgan), Hususi Oto (Boş yer yok), İstanbul'dan Cuma 15:00 gibi hareket, 2 Gece Balaban
3. Mehmet Koyuncu, Hususi Oto 1 kişilik boş yer var, Çerkezköyden Cuma 18:00 çıkış, Cuma Çıplaktepe, Cumartesi Balaban
4. Ceki Erginbaş (+3 Melis Altaras, Berrak Yapıcı, Engin Maçoro). Hususi oto İstanbul'dan Cumartesi öğlen saatleri çıkış, boş yer yok
5. Uğur İkizler (+2 Yüce Doruk ve arkadaşı), Hususi oto, Cuma günü saat 12:00 Yenikapı'dan çıkış, boş yer yok, Cuma Çıplaktepe, Cumartesi Balaban
6. Mahmut Yılmaz (+1 Selçuk Karakayalı), Hususi oto, İstanbul/Çekmeköy'den Cuma 17:30 çıkış
7. Sedat Bilgebay??
Kullanıcı avatarı
gönderen Özgüç Bayrak
Merhaba,

Eğer bir aksilik olmazsa ben de etkinliğe katılmaya çalışacağım. İstanbul'da oturuyorum ancak Cuma günü kendi aracımla Çanakkale tarafından geleceğim. Muhtemelen eşim, kızım ve bir arkadaşım daha yanımda olacağından maalesef boş yerim olmayacak.

Konuyu baştan sona okumaya çalıştım ancak gözden kaçırmış olabilirim; gözlem yerinde elektriğimiz olacak mı? Eğer olmayacaksa uzun zamandır bekleyen ve hiç çalıştırılmamış da olsa küçük bir jeneratör getirebilirim...

Saygılarımla,
Özgüç Bayrak
Özgüç Bayrak yazdı:Merhaba,

Eğer bir aksilik olmazsa ben de etkinliğe katılmaya çalışacağım. İstanbul'da oturuyorum ancak Cuma günü kendi aracımla Çanakkale tarafından geleceğim. Muhtemelen eşim, kızım ve bir arkadaşım daha yanımda olacağından maalesef boş yerim olmayacak.

Konuyu baştan sona okumaya çalıştım ancak gözden kaçırmış olabilirim; gözlem yerinde elektriğimiz olacak mı? Eğer olmayacaksa uzun zamandır bekleyen ve hiç çalıştırılmamış da olsa küçük bir jeneratör getirebilirim...

Saygılarımla,
Özgüç Bayrak
Özgüç Bey, Çıplaktepe'de elektrik mevcut değil. Ama Balaban'da Mehmet Koyuncu Bey'in ifadesiyle elektrik temin etme şansı olabilecekti sanırım.
Eğer Jenaratörünüz çok yer kaplamıyorsa bence yanınızda bulunsun.

Yeni liste:
1. Rahim Yalçıntaş(+1 oğlu), Hususi oto, Çerkezköy'den Cuma 18:00 çıkış, 3 kişilk boş yer, Cuma Çıplaktepe, Cumartesi Balaban
2. Güven Özkan (+2 Onur Uludağ, Onur Atılgan), Hususi Oto (Boş yer yok), İstanbul'dan Cuma 15:00 gibi hareket, 2 Gece Balaban
3. Mehmet Koyuncu, Hususi Oto 1 kişilik boş yer var, Çerkezköyden Cuma 18:00 çıkış, Cuma Çıplaktepe, Cumartesi Balaban
4. Ceki Erginbaş (+3 Melis Altaras, Berrak Yapıcı, Engin Maçoro). Hususi oto İstanbul'dan Cumartesi öğlen saatleri çıkış, boş yer yok
5. Uğur İkizler (+2 Yüce Doruk ve arkadaşı), Hususi oto, Cuma günü saat 12:00 Yenikapı'dan çıkış, boş yer yok, Cuma Çıplaktepe, Cumartesi Balaban
6. Mahmut Yılmaz (+1 Selçuk Karayakalı), Hususi oto, İstanbul/Çekmeköy'den Cuma 17:30 çıkış
7. Sedat Bilgebay (+3, çocukları Cansu, Arda ve Andrea, neyle geleceğimiz vs şu an için meçhul)
8. Özgüç Bayrak (+3 Eşi, kızı ve arkadaşı), Hususi oto, Cuma akşam Çanakkale'den çıkış, boş yer yok
9. Burak Yakut (+1, Çiğdem), Hususi oto, Cuma akşam 20:00 Mahmutbey gişeler çıkış, boş yer yok
10. Doğancan Beşikçi, ulaşım şekli belli değil, Cuma akşam etkinlik alanına varış planlanıyor
En son Rahim Yalçıntaş tarafından 26 Tem 2011, 21:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]