Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Ulaşım konusunda Demirköy'den dolmuş bulunabilir verdiğiniz bilgilerdeki gibi.
Ama Demirköy biraz doğu karadeniz yayla köyleri gibidir.
Ancak Demirköy'e kadar gelenler için kendi imkanlarımızla ulaşımı sağlarız.
Ben şahsen kendi aracımla her defasında ekipmanlı olarak en az üç kişiyi ilçe merkezinden alma konusunda söz verebilirim.

Onur Bey, bahsettiğiniz tesis bir kireç taşı oçağı ve çimento ve kireç fabrikaları için hammadde temini yapıyor.
Keşif sırasında bütün ışık kirliliği faktörlerini dikkate alacağız. Merak etmeyin, eğer Mehmet Bey'le buluşursak zaten en uygun çözümü bulacağımıza eminim.
Yarın konuyla ilgili tekrar detaylıca yazarım ve bazı fotoğraflar eklerim diyeceğim ama işyerinden fotoğraf ekleme sorunu yaşıyorum.
Yine de bir çözüm bulurum sanırım. Yılların IT'cisinden bir çözüm bulmak beklenir zaten değil mi? :)
Bu arada etkinlik alanı Balaban köyü olursa burada cep telefonu çekmeyebilir Mehmet Bey'in belirttiği gibi.
Doğancan Bey, bu durumda bize yine Mehmet Bey'in verdiği sabit telefon numarasından haber verirseniz gelir sizi alırız.

Onur Bey, kirlilik haritasında belirtilen kirlilik kaynakları anladığım kadarıyla yerleşim yerlerinin ışıkları ile ilgili. Örneğin tekrar bakınca gösterdiğiniz şeyin bir yıkıntı olduğunu görüyorum. Taş ocağı dediğim şeyle ilgisi yokmuş. Zaten taş ocağı bölgelerinde o kadar çok ışık olmaz.

Diğer yandan aklıma yeni gelen bir göletin kıyısını belirteceğim. Belki Mehmet Bey biliyordur. Evciler Göleti. Poyralı - Demirköy - İğneada yolu üzerinde ilk köy olan İslambeyli köyünü geçtikten sonra sol taraftan girilerek çok kolaylıkla ulaşılabiliyor. Yolu süre olarak Balaban'a göre 1 saat kadar kısaltıyor. Zirveyi (Mahya Zirve. 1031 m.) direk gördüğü için cep telefonları tam çekiyor. Kamp için çok uygun bir yer. Ancak elektrik mevcut değil. Burayı eğer gidip Mehmet Bey'le görebiliriz sanırım. Benim çok iyi bildiğim bir yer.

Tabii burada kamp atılması halinde yine Dupnisa gezisini rahatlıkla yapabiliriz. Ayrıca zirve bölgesi ve Demirköy/Sergen kırsalında görülmesi gereken pek çok güzel yer de olacak. Örneğin Çifte Kaynaklar şelaleleri, Malapetra kayalıkları, Güneşligöller v.s. Bu konuda tereddütünüz olmasın arkadaşlar. Yerel halkı da ben seferber ederim zaten.
Kullanıcı avatarı
gönderen Sedat Bilgebay
Göletden yansıyan samanyolu ile gökteki samanyolunun birleştiği bir kare muhteşem olur :)
Gölet masmavi, deniz gibi bir gölet Sedat bey. Harika bir görüntü olur bence de.
Aslında fotoğraf yükleyeceğim bol bol ama, imageshack filtreli ve engelli işyerinde. Bir yolunu bulursam yine de yüklemeye çalışacağım.
Hem göletin, hem de diğer aday gözlem noktalarının fotoğrafları var bolca. Bakalım.
Başka bir fotoğraf yükleme yolu bilen varsa iyi olur.
Olmazsa facebook üzerinden bir albüm açabilirim sanırım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Rahim Yalçıntaş yazdı:Gölet masmavi, deniz gibi bir gölet Sedat bey. Harika bir görüntü olur bence de.
Aslında fotoğraf yükleyeceğim bol bol ama, imageshack filtreli ve engelli işyerinde. Bir yolunu bulursam yine de yüklemeye çalışacağım.
Hem göletin, hem de diğer aday gözlem noktalarının fotoğrafları var bolca. Bakalım.
Başka bir fotoğraf yükleme yolu bilen varsa iyi olur.
Olmazsa facebook üzerinden bir albüm açabilirim sanırım.
Imageshack ile benim de sorunum var. Çektiğim yeni fotoğrafları koyamıyorum.
Facebook'ta albüm açmak mantıklı.

Keşif için çok yer var, dolayısıyla çok zamana da ihtiyaç var. Keşfi, illede karanlıkta yapalım der isek, bir gece yetmeyecek gibi görünüyor. Bazılarını gündüz bakıp seçelim derim. Seçilen yerleri de gece tekrar kontrol ederiz. Hatta benim makinamla, yıldızların gölden yansıyan ışığını, olabiliyor ise saman yolunu çekmeye çalışırız.

Cumartesi günü, belirteceğiniz saatte ben Çerkezköy'de olurum.
Evet Mehmet Bey, bence de gündüz bazı yerlere bakıp geçeriz. Akşam için de bir iki noktayı kararlaştırıp oralarda denemelerimizi yaparız.
Cumartesi öğle vakti Çerkezköy'de buluşuruz o halde. Ben size telefon açarım. Uygun olursanız görüşüp kararlaştırırız.

Facebook'ta albüm açarım öğleden sonra bir ara. En azından arkadaşlara fikir vermek adına.
Görüşmek üzere.
Merhaba Arkadaşlar,
Ne yazık ki fotoğrafları yayınlamadım. O nedenle facebook'ta bir albüm oluşturdum.
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 147&type=1
adresinden ulaşabilirsiniz.

Poyralı
Evciler
Çıplaktepe
için örnek fotoğraflar mevcut.
Buraları cumartesi keşif amaçlı dolaşacağız. Tabii Balaban hala en öncelikli seçeneğimiz.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Göl, Samanyolunu kapayacak bir görüntü verecek kadar büyük değil. Ama yine de deneme yapmayı düşünüyorum.

Cumartesi akşamı, Vize belediyesinin sağladığı imkanlar ile Ethem hoca ve daha bir çok gökyüzü tutkunu gözlem yapacaklar. İnşallah vakit bulabilir de kısa süreliğine de olsa etkinliklerine katılırım ve düzenlemekte olduğumuz etkinlik hakkında, şifai olarak bilgi verme fırsatını yakalarım.
Merhaba Mehmet Bey, göl çok büyük değil. Ama güzel bir özelliği var ki, Kuzey - Güney doğrultusunda uzanıyor. Yani samanyolunun görünen bütün bölgesi suya yansıyabilir. Ama su yeterince durgun olur mu bilemiyorum. Yine de güzel bir deneme olacaktır.
Birazdan sizinle kontak kuracağım. Saygılarımla.
EmreCanAlagöz yazdı:Tamam abilerim İnşallah cumartesi belirtilen saatte çerkezköyde bende olacağım.
Emre Can,

Bizim yaptığımız plan biraz değişti. Yarın Keşif ziyaretleri için Çerkezköy yerine Poyralı civarında buluşacağız Mehmet Bey'le.
Geliş ve gidişler senin için biraz problem olabilir. Hala gelmeyi düşünüyor musun? Öyle ise ulaşımını nasıl yapacaksın?

Bence konsantrasyonunu etkinliğe ayırıp etkinliğe katılırsan senin için daha iyi olabilir kardeşim.
Ne düşünüyorsun? Yine de keşif için geleceğim diyorsan bilgi ver olur mu? Zorluk yaşamanı istemeyiz.
Sevgilerle,
Kullanıcı avatarı
gönderen Burak Yakut
Mehmet Koyuncu yazdı:Göl, Samanyolunu kapayacak bir görüntü verecek kadar büyük değil. Ama yine de deneme yapmayı düşünüyorum.

Cumartesi akşamı, Vize belediyesinin sağladığı imkanlar ile Ethem hoca ve daha bir çok gökyüzü tutkunu gözlem yapacaklar. İnşallah vakit bulabilir de kısa süreliğine de olsa etkinliklerine katılırım ve düzenlemekte olduğumuz etkinlik hakkında, şifai olarak bilgi verme fırsatını yakalarım.
Mehmet abi merhaba

Bu etkinligi kim duzenliyor, kimler katiliyor? Anladigim kadari ile bu Cumartesi olacak bu olay oyle mi?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 26

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]