Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Arkadaşlar, ay 30 Temmuz'da yeni ay durumunda olacak ve malum derin uzay gözlemi için ideal bir durum. Bir etkilik planlayalım derim. Artık Ağva mı olur? Tırnova mı olur? Demirköy mü olur? Saroz mu olur? Henüz yeterli vakit varken bunu bir tartışmaya açayım dedim. Bu tarihte kimler katılmak ister ve mekan neresi olmalı? Fikirlerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Onur Atılgan
Ben kendi şartlarımı düşünerek doğal olarak Tırnova, yada o civarlardaki başka bir yeri tercih ederdim ama Demirköy'e hiç gitmediğim için şartları zorlayarak belki gelebilirim. İstanbul'da kalacak yer ayarlayabilirsem daha kolay olabilir, diğer türlü çok zor, yaklaşık 10 saatlik bir yol gerektiriyor burası için.

Forum halkının genel gidiş yönüne uymaya çalışacağım. 30-31 temmuz tarihi çok isabetli. Hava o zamana denk kötü görünürse 1 hafta sonrası da opsiyon olur. Gerçi artık temmuz-ağustos arasında sanmıyorum havanın kötü olmasını.. Yeterince çektik.
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Onur Atılgan yazdı:Ben kendi şartlarımı düşünerek doğal olarak Tırnova, yada o civarlardaki başka bir yeri tercih ederdim ama Demirköy'e hiç gitmediğim için şartları zorlayarak belki gelebilirim. İstanbul'da kalacak yer ayarlayabilirsem daha kolay olabilir, diğer türlü çok zor, yaklaşık 10 saatlik bir yol gerektiriyor burası için.

Forum halkının genel gidiş yönüne uymaya çalışacağım. 30-31 temmuz tarihi çok isabetli. Hava o zamana denk kötü görünürse 1 hafta sonrası da opsiyon olur. Gerçi artık temmuz-ağustos arasında sanmıyorum havanın kötü olmasını.. Yeterince çektik.
Güven Palace, İstanbul'da kalabileceğin yerlerin başında geliyor sevgili Onur :)
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
1 ağustos civarın da gökbilim ailemize bir ufaklık geliyor. ne kadar gelmek istesem de beklentimiz dorukta olacak o zamanlar size nerde yaparsanız yapın iyi eğlenceler... ama eylül etkinliğini ıspartada yapıyoruz ona göre... :merhaba
Kullanıcı avatarı
gönderen Ahmet KALE
Bende artık bir etkinliğe katılmak istiyorum! Ağva'ya iki sefer niyetlendik, birinde bulutlar izin vermedi, diğerinde ekildik :)
Tabii ne kadar istesemde o tarihte uygun olurmuyum bilmiyorum ama işlerimi ayarlayabilirsem gelmek istiyorum. Mesafe ne kadar yakın olursa gelme ihtimalim o kadar artar. Yani mesafe ile gelme ihtimalim birbiriyle ters orantılı :) O yüzden bana en uygun Ağva ama şartlara göre Demirköyde olabilir, Tırnova ise zor.
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
Açıkçası ben de Demirköy'ü istiyorum. Tırnova İstanbul'a 350 km, Demirköy ise 200 km civarında. Hem bu sayede İstanbul'a bu kadar yakın bir yerin keşfini yapmış da olacağız. Beğenirsek ki anlatılanlara göre beğeneceğimize eminim, İstanbul ekibi için Tırnova ve Ağva'ya alternatif bir mekan olur. Bu durumda 3 Demirköy diyen, 2 de Gelebilirim diyen bulunuyor. O halde başlığı "30-31 Temmuz Demirköy etkinliği" olarak değiştirmemizde bir sakınca yok.
gönderen nuri aydemir
Demirköye ben de gelmeyi düşünüyorum. İstanbuldan yada Bursadan Demirköye gideceklerden arabalarında yer varsa İstanbul veya Bursa da buluşup onlarla beraber gelebilirim.
30-31 Temmuz Demirköy'ü bütün kalbimle destekliyorum. Herhangi ciddi problem olmazsa ben de katılıp bu güzide toplulukla tanışmayı çok istiyorum.
Benim köyüm olan Poyralı Demirköy bölgesinin giriş bölümü olarak adlandırılabilir. Üstelik yer seçimi konusunda benim size birkaç mükemmel önerim olacak.
1. Benim gözlem alanı olarak kullandığım Poyralı - Düzlük mevkii ki 360 Derece görüş sağlıyor.
(Demirköy civarının dağların arasında olması dikkate alınacak olursa 360 Derece gözlem sağladığı için bir olasılık olabilir.)

2. Mahya Dağı zirve bölgesindeki Çıplak Tepe. 900m. rakımda ve önü tamamen açık. Tek eksiği kuzey bölgesinde bir miktar görüşe izin vermemesi. Ama diğer bütün yönler çok açık. Ayrıca bölgede çadır kurmak için çok uygun koşullar var. (su v.s.)

3. Çayırdere eski Roma Kalesi yıkıntısının olduğu tepe. 360 dereceye yakın görüş sağlıyor ve kale kalıntılarının katkılarıyla muhteşem fotoğraflar için iyi bir aday.

Şimdilik bunlar. Birazdan fotoğraf paylaşımı yapmayı deneyeceğim.
Ama her üç öneri de sadece alternatifler olsun diye yazıyorum. Sonuçta grubun karar vereceği yere seve seve gelirim. Çerkezköy-Çorlu tarafından gelecek arkadaşlarımdan 3-4 kişıye kadarını da 4x4 arazi aracımla bölgeye görürebilirim.
öneriler ve fotoğraflar sanırım akşama tamamlanabilir.....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]