Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
gönderen Ferhat Şirin
Güven Özkan yazdı:
Burak Yakut yazdı:Arkadaslar gercekten harikasiniz. Mekan da gayet guzel gorunuyor. Acikcasi merak ediyordum kendi teleskobunla cekecegin derin uzay cisimlerini. Son tirnova etkinliginde benim teleskop ile cekmistin. Oyle goruluyor ki odak dusurucu ile orion 10" f4.7 ota ya hic gerek kalmiyor. Hele birde hyperstar ile bizim tup yavas kalacak seninkinin yanin da :)
Burak Yakut yazdı:Bu arada geleneksel akat saroz etkinligini Gokbilim etkinligi yaptiniz helal olsun size :)
Bize her yer "gökbilim.com" :lol:
Güzel bir etkinlik oldu, öncelikle katılan arkadaşlara teşekkür ederim. :)
Gece gökyüzü güzeldi gezegenler derin uzay cisimleri gözlendi. Fotoğraflar çekildi, Gündüz deniz de güzeldi. Ama gördüğüm kadarıyla yolunda gitmeyen birşeyler de var.

Bu gözlemi sadece "gokbilim.com" olarak düzenlemiş gibi göstermenizi hiç anlayamadım. Saroz etkinliği AKAT gurubu tarafından uzun yıllardan beridir yapılmakta olan bir etkinliktir. Bu etkinlikte de AKAT gurubundan Alp Batman, Necati Demiral, Erkan Yücel, Nermin Şirin ve Ferhat Şirin katılmıştır.

Gözlem şenliğine benim de üyesi olduğum Gezenbilir Karavan Gurubundan arkadaşlar da davet edilmiştir. Gezenbilir altında yazılan forum yazısında da Gökbilim gurubu yok sayılmamış, AKAT ve Gökbilim guruplarının katılım yapacağı bildirilmiştir.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=77663.0

Bunun yanısıra sabahleyin biz gidiyoruz bile demeden ayrılmanızı da anlayamadım.

Bizler Gökbilim ve AKAT guruplarını kardeş guruplar olarak görüyoruz. Gökbilim bir etkinlik yapar AKAT katılır, AKAT bir etkinlik yapar Gökbilim katılır. Zaten bu ülkede topu topu bir avuç astronomi meraklısıyız. Paylaşmanın birlikte olmanın güzel olması nedeniyle bir arada olduk. Bu konuyla ilgili yapıcı ve olumlu tavırlarınızı bekliyorum.

Ferhat Şirin
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Ferhat Şirin yazdı:...
Bunun yanısıra sabahleyin biz gidiyoruz bile demeden ayrılmanızı da anlayamadım.
...
En azından teşekkür etmek, vedalaşmak için ne yapabiliriz sorusunun sorulduğunu, rahatsız etmemenin daha doğru olacağı gibi konuşmaları hatırlıyorum. Arkadaşlar, yolları uzun olduğu, dönüş trafiğine takılmamak ve fazla sıcağa kalmamak için erken çıktılar.
En azından ben ayrılırken gördüklerimle tokalaştığımı hatırlıyorum :)
Ferhat Şirin yazdı:...
Bizler Gökbilim ve AKAT guruplarını kardeş guruplar olarak görüyoruz. Gökbilim bir etkinlik yapar AKAT katılır, AKAT bir etkinlik yapar Gökbilim katılır. Zaten bu ülkede topu topu bir avuç astronomi meraklısıyız. Paylaşmanın birlikte olmanın güzel olması nedeniyle bir arada olduk. Bu konuyla ilgili yapıcı ve olumlu tavırlarınızı bekliyorum.
...
Necati beyin açtığı başlıktan devam edilseydi daha şık olurdu tabi...
Astronomi gözlem ve etkinliklerinde henüz acemi olduğumuzu unutmayalım. Daha yurt dışındaki gruplar ile ortak yapılması gereken gözlemler ve etkinlikler var önümüzde...

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]