Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut TEKEŞ
hepiniz hoş gelmişsiniz.
gördüğüm kadarıyla gerçekten çok harika bir gözlem yapmışsınız biraz kötü hava koşulları dışında gayet iyi geçmiş.
semra hanımın dediği gibi bende teleskop cennetinde olmak için baya çabaladım ama malesef elde olmayan bazı nedenler, okuldaki ders ve sınav yoğunluğu nedeniyle katılamadım.
hepiniz adına sevindim çok güzel geçmesine (tabi katılanlar için :) )
artık önümüzdeki etkinliklerde inş. katılmamda bir sorun çıkmazda bu güzellikleri kaçırmak;)
Kullanıcı avatarı
gönderen Tuğrul TEZCAN
Merhaba Ahmet bey. Onemli degil benimde zaten onemli bir isim ciktigi icin gidemedim maalesef. Ankara'da etkinlige gelince http://www.gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=3322 bu baslikta boyle bir etkinlik icin ne kadar kisi toplayabiliriz acaba diye baktim bir ben ve okuldan bir arkadasim ciktik :D. Sizide ekleyince 3 kisi oluyoruz. Baya kucuk capli etkinlik olur boylede :P. Ama ben her persembe geceleri Ankara Universitesi Rasathanesinde gozleme cikiyorum. O gun gelirseniz sizinle seve seve gozlem yapariz. Hem rasathaneyi gezmis olursunuz istediginiz kadar. (Halk gunleride var ama kalabalik oluyor gonlunuzce gezemiyorsunuz. Ama halk gunlerinde olan sunumlar ve belgesellerde gercekten cok guzel ve ozeller.)

Eger ki rasathaneye baska gelmek isteyende olursa actigim baslikta bunu konusabiliriz. Gokbilim.com Ankara etkinligi olmus olur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Uğur İkizler
Merhaba arkadaşlar,
Gözlem gecesinin tadı damağımızda kaldı gerçekten, bunun tekrarı için söyle bir planım var;
19 -20 Haziran 2009 veya 26 - 27 Haziran 2009 günleri 2 gece olmak üzere Boğazova da gözlem yapmayı öneriyorum.
Bunun için önceden bir keşif gezisi yapacağım ve bundan sonra burası ile ilgili daha detaylı bilgi vereceğim.

Gözlem için düşündüğüm yerin koordinatları : 39.9511 N - 29.3285 E, yükseklik 1640 mt.

Selamlar...
En son Uğur İkizler tarafından 02 Haz 2009, 18:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Uğur İkizler yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Gözlem gecesinin tadı damağımızda kaldı gerçekten, bunun tekrarı için söyle bir planım var;
19 -20 Haziran 2009 veya 26 - 27 Haziran 2009 günleri 2 gece olmak üzere Boğazova da gözlem yapmayı öneriyorum.
Bunun için önceden bir keşif gezisi yapacağım ve bundan sonra burası ile ilgili daha detaylı bilgi vereceğim.

Gözlem için düşündüğüm yerin koordinatları : 30.9511 N - 29.3285 E, yükseklik 1640 mt.

Selamlar...
AKAT grubunun da Saros körfezinde bir etkinlik yapma planları var. Planladıkları tarihi bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Uğur İkizler
AKAT grubunun da Saros körfezinde bir etkinlik yapma planları var. Planladıkları tarihi bilmiyorum.
Merhaba Mehmet bey,
Saros etkinliğine biz de katılmak istiyoruz, sözünü ettiğim tarihleri paylaşabiliriz. 19-20 Haziran veya 26-27 Haziran tarihlerinden birini Saros için diğerini de Boğazova için seçebiliriz.

Selamlar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Ferhat / Nermin hanıma ulaşıp konuşmaya çalışacağım...

Nermin Hanım ile görüştüm. Mevcut planlarına bakıp bana dönecek...

Kendi adıma 19-20 Haziran tarihini Saros olarak istiyorum. O tarihlerde önceden planlanan bir iş için o bölgeye yakın bir yerde olacağım.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Uğur İkizler yazdı:Gözlem için düşündüğüm yerin koordinatları : 30.9511 N - 29.3285 E, yükseklik 1640 mt.
Uğur Bey merhaba. Bu koordinatlarda bir yanlışlık olabilir mi ?
Kullanıcı avatarı
gönderen Uğur İkizler

Uyarı için teşekkürler Mahmut bey, bir yanlışlık olmuş :)

Koordinatlar : 39.9511 N - 29.3285 E, yükseklik 1640 mt.
20 haziranda 1 hafta süre ile Gelibolu'da olacağım. bu sefer kaçırmam bu organizasyonu. :)
gönderen Fatih Çağlayan
Merhaba,
Öncelikle etkinliğin gerçekleşmesinde emegi olan herkese cok tesekkür ediyorum benim için pek çok ilkin gerçekleştiği ve büyük keyif aldıgım bi etkinlikti,anlattıklarınızı okuyunca tekrar yasamış gibi oldum çok fazla şey öğrendim, gecesi kadar gündüzüde çok keyifliydi ,imkanımız olsa her hafta sonu yapabilsek inanın doyamam anlatmak istedigim o kadar şey ve tesekkür etmek istediğim o kadar kişi varki kelimeler içiçe geçmiş durumda o yüzden kısaca muhteşem bi etkinlikti ve herkese tesekkürler diyerek bir dahaki etkinliği sabırsızlıkla beklemeye baslayayım..Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Uğur İkizler yazdı:

Uyarı için teşekkürler Mahmut bey, bir yanlışlık olmuş :)

Koordinatlar : 39.9511 N - 29.3285 E, yükseklik 1640 mt.
Bursa'nın Güneyinde, İnegöl'e yakın görünüyor. http://www.gokbilim.com/forum/viewtopic ... 1&start=60 İzmir etkinliğini de birleştirip burada mı yapsak acaba?

Durum biraz daha netleşince, her iki etkinlik için başlık açıp, tartışmaya sunarız.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Ben malesef 17-21 haziran tarihlerinde yurt dışında olacağım. Bu tarihten sonraki gözlem partilerine bir aksilik olmazsa kesinlikle katılacağımı da söylememe gerek yok heralde :)
gönderen Emre Evren
merhaba

22-29 haziranda gökyüzü gönüllüleri projesi için 100 saat astronomi etkinliklerinde görevli olacağım için bu tarihlerde bir yerde olmam mümkün değil, ama 20-21 haziranda yada 13-14 haziranda Lütfü Bey'in yanına Engizek(2814 m.) yada Binboğa(2957 m.) dağına çıkacağız dersenizde gene gelmeye çalışacağım :D

saygılar...
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]