Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
Merhabalar,
Minik astronomumuz rahatsızlandı. Çok çok üzülerek bu etkinliğe katılamayacağımı bildirmek istedim.

Pelin Hanım kusura bakmayın. Çocuk insanın elini kolunu bağlıyor. Önce onlar :)

Umarım bulutsuz bol yıldızlı bir gözlem geçer.... Dün akşam kurabiyeleri hazır etmiştim ama zaten birkaç gündür huysuz olan velet salya sümük idi sabah.... :(

Sevgiler, saygılar....
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Mahmut YILMAZ yazdı:Haftasonuna yaklaştıkça Cumartesi gecesi için ümitler artıyor. Hergün takip ettiğim hava durumu gittikçe lehimize dönüyor. Cumartesi gecesi güzel bir gözlem yapacakmışız hissi var içimde :)
Evet bugün, en azından bir süre gündüz hava açık olacak görünüyor. Aslında hafta boyunca geceleri açık gündüzler az bulutluydu. Ancak Google Earth'den gördüğüm kadarıyla balkanlardan kıvrılarak gelen iki bulut grubu var. Sanki yay oluşturmuşlar ve birleşip Marmara'ya doğru uzamaya başlıyorlar.

Resim
Her kare 1 saate denk gelmektedir ve 08:00-15:00 arası zamanı göstermektedir.

:arrow: Cuma Yarım Günlük Bulut Seyri (Renkli GIF)
Resim
Nurcan Örtügen Gök yazdı:Minik astronomumuz rahatsızlandı. Çok çok üzülerek bu etkinliğe katılamayacağımı bildirmek istedim.
Geçmiş olsun Nurcan Hanım... :roll:

Muhtemelen ben de katılamıyorum. Hava kapalı bile olsa içeride hoş sohbet için katılmak isterdim. Katılan herkese iyi eğlenceler... :|

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Arkadaşlar, saat 16:30' da aşağıda yazılı yerlerden, size uygun olan, birisinde toplanmak üzere plan yapabilirsiniz.

1. Gemlik iskele.

Bursa istikametinden gelen arkadaşlar için uygundur. Bölgeye, daha önce keşif yapan Sn. Uğur İkizler rehberleğinde Delmece yaylasında gidilecektir.

2. Yalova - Çınarcık yolu üzerinde ve istikametimizdeki (Yalova bittikten sonra) ilk benzinlik. O bölgeyi bilen var ise ve daha net bilgi verir ise çok yardımcı olur.

İstanbul ve İzmit istikametinden gelenler için uygundur. İçimizden o bölgeyi bilen birisi çıkmaz ise ben haritadan faydalanarak Delmece yaylasını bulmaya çalışacağım :(
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Mehmet abi herhangi bir buluşma saati belirtmemişsiniz. Eğer bir plan yapılmazsa ben yarın öğlen civarı Pendik'ten Yalova feribotuna binip tahminen saat 2 gibi Yalova'da olacağım. Yol uydudan gördüğüm kadarıyla 1 saat civarı sürecek gibi, yani saat 3 gibi yayladayım :)
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Ben size daha geç katılacağım. Saat 18.00 de Tuzla'dan kuzenimi alıp feribotala Topçular'a geçeceğim. Tahminen 19:30 gibi Delmece'de olurum. Yolu şaşırmayacağımı düşünüyorum. Çınarcık'tan sonra yaylaya giden tek bir yol var zaten. :) Yardıma ihtiyacım olursa Mehmet Abiyi ararım.
gönderen Ferhat Şirin
Birazdan İstanbuldan yola çıkıyorum. Körfezi dolanarak geleceğim.
Araçta boş yer var. Telefon ederseniz yoldan birkaç kişi alabilirim.

Ferhat Şirin
Tel:0542 4154373
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Merhaba arkadaşlar
Gözleme feribotta başladım 8)
Resim
el emeği teleskop (%100 )
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
havadaki krağı afişimizden akıyor
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
buharlaşmaya rağmen ay fena çıkmadı benim celestron (emektar)
Resim
kurbağa dostumuz :)
Resim
sabah sis görüş mesafesini 10Mt'ye düşürdü
Resim
Resim
Resim
Resim
Mahmut leopar ile göz göze gelir :wink:
Resim
beslenme saati
Resim
Resim
ve dönüş feribotta bitti
Resim
En son Harun ŞAHİN tarafından 09 Haz 2009, 17:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Harun ŞAHİN
Sadece soğuk olsa iyi ,aşırı nem vardı , her şeye rağmen keyifli geçti ,gözlem sohbet kahvaltı
tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Bu resim havadaki nemi (krağı) çok iyi gösteriyor http://img194.imageshack.us/img194/5508/dsc05669.jpg
Bol bol İshak bey ve Ethem beyin kulaklarını çınlattık
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
Kazanız mübarek olsun arkadaşlar, hoş geldiniz... :o
harun şahin yazdı:Merhaba arkadaşlar
Gözleme feribotta başladım 8)
Resim
ve dönüş feribotta bitti
Harun Ağabey, güzel ve zengin fotoğraflar. Teşekkürler...

Peki ısı ve nem nasıldı? Bizim burada geceyarısı hava epey soğudu ve basınç düştü. En son yatmadan evvel Kayış Dağı'nın eteklerin bir bulut tabakası görmüştüm.

Ayrıca resimlerden gördüğüm kadarıyla hayvanlar var! Bu kene olduğu anlamına da gelir. Bu konuda bir olumsuz tespitiniz var mı? Paçalardan gördüğüm kadarıyla kimsenin bir endeşisi yok...:)

Sevgiler, saygılar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi çok güzel bir gözlem partisi oldu. Gözlem açısından pek verimli olmasada sizlerle birlikte olmak ve sohbet etmek çok güzeldi. Bir kaç fotoğraf da ben yayınlayayım.

Resim

Resim

Veeeeee bu da Harun Abinin tüm dalgasına karşılık, Leoparın Gözleri..... :D

Resim
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]