Gokbilim.com'un düzenlediği etkinlikler. Gökbilim Gözlem Partileri, Toplantılar...
gönderen ömer cem kıroğlu
tabi ki neden olmasın mehmet bey,özellikle ay'ın dolunay zamanında doğuşu çok güzel oluyor mutlaka görmüşsünüzdür...sahilden bakıldığında ay sanki büyük bir tepsi gibi doğuyor..
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
merhaba 3. gözlem şenliği için bu yıl içinde karar alınmış olması sevindirici. fırsat olsada sık sık bir araya gelsek ama ne yazıkki daha ishak beyi bile ziyaret edemedim. 3. gözlem şenliği de istanbul ver civarında yapılacağına göre gözlem öncesi çalışmalar da pek bir yardımım dokunacağını sanmıyorum. ama ne zaman için karar alınırsa alınsın ben katılmayı düşünüyorum.
görüşmek üzere
gönderen tayfun uçar
Bir aktiviteye de ben katılabilsem gözlerim açık gitmeyecek amma hep hafta sonları oluyor ve hep meşgul oluyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
ahmet başak demirel yazdı:merhaba 3. gözlem şenliği için bu yıl içinde karar alınmış olması sevindirici. fırsat olsada sık sık bir araya gelsek ama ne yazıkki daha ishak beyi bile ziyaret edemedim. 3. gözlem şenliği de istanbul ver civarında yapılacağına göre gözlem öncesi çalışmalar da pek bir yardımım dokunacağını sanmıyorum. ama ne zaman için karar alınırsa alınsın ben katılmayı düşünüyorum.
görüşmek üzere
Ankara'da ayrı bir gözlem yapmaya ne dersiniz? İstanbul'da yapılan ile eş zamanlı olması şart değil. Ankara'da yapılması olası bir gözlem partisine katılabilecekler düşüncelerini yazabilirlermi?
En son Mehmet Koyuncu tarafından 16 Eki 2008, 17:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
tayfun uçar yazdı:Bir aktiviteye de ben katılabilsem gözlerim açık gitmeyecek amma hep hafta sonları oluyor ve hep meşgul oluyorum.
Şimdiye kadar yapılan gözlem etkinlikleri hep hafta sonunda oldu. Hafta içinde yapılanlarda olmuş olabilir. En azından ben, bir araya geldiğim 3-5 tanıdığım ile zaman zaman gözlem yaptım. 17 Kasım günü de hava elverişli olursa, bireysel de olsa, meteor gözlemi yapacağım. Ama, Çerkezköy yada Avcılar-İstanbul'dan ( o gün işim hangisinde ise ) fazla uzaklaşamam. Fazla geç saatlere de kalamam. Çünkü ertesi gün işte olacağım.
gönderen ömer cem kıroğlu
bu gözlem partisi en güzel haftasonu olur bence cumartesi akşamı en uygunu olur aslında tabi ki hava şartları uygun olduğunda...
gönderen tayfun uçar
Mehmet Koyuncu yazdı:
tayfun uçar yazdı:Bir aktiviteye de ben katılabilsem gözlerim açık gitmeyecek amma hep hafta sonları oluyor ve hep meşgul oluyorum.
Şimdiye kadar yapılan gözlem etkinlikleri hep hafta sonunda oldu. Hafta içinde yapılanlarda olmuş olabilir. En azından ben, bir araya geldiğim 3-5 tanıdığım ile zaman zaman gözlem yaptım. 17 Kasım günü de hava elverişli olursa, bireysel de olsa, meteor gözlemi yapacağım. Ama, Çerkezköy yada Avcılar-İstanbul'dan ( o gün işim hangisinde ise ) fazla uzaklaşamam. Fazla geç saatlere de kalamam. Çünkü ertesi gün işte olacağım.
İşte benim sorunum da bu. İşim nedeniyle geleceği hiç önceden programlayamamak. Hafta sonları ise genellikle dolu.

Fakat böylece Mehmet Bey çok iyi bir geleneği başlatıyor olsun. Bundan sonra kendisine küçük çaplı program tasarlayan arkadaşlar bunu ilan ederlerse belki bir iki kişi daha bunu uygun bulup katılırlar.

Mehmet Bey çok nazik öneriniz için şimdiden teşekkürler. Bakayım o tarihte durumum ne olacak ? Sizin de belirttiğiniz tüm şartlar uygun düşerse ben size katılmaktan mutluluk duyarım.
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
mehmet bey olmaz dermi yim. ne kadar güzel olur asllında . sizinle ve li ile tekrar buluşmak isteriz. beypazarı nallıhan civarı sanki uygun gibi ve kızılcahamam belki. ama o kadar seviniriz ki . aslında toplantıda aldığınız o karara sevinmiştim. isimleri toplayabilirsek, ankara grubu olarak biz de düzenli olarak gözlem yapabiliriz ve bir araya gelmiş oluruz.
görüşmek üzere
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
galiba cümlelerim devrik ve kopuk olmuş. istanbul ekibi olarak sizleri ankarada görmek isteriz. ben her şartta varım. ama aslında gökbilim ekibi olarak ankara da örgütlenebilirsek biraz çok güzel olur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
ahmet başak demirel yazdı:galiba cümlelerim devrik ve kopuk olmuş. istanbul ekibi olarak sizleri ankarada görmek isteriz. ben her şartta varım. ama aslında gökbilim ekibi olarak ankara da örgütlenebilirsek biraz çok güzel olur.
o zaman ayrı bir başlık açıp ankara için bir liste çıkaralım bakalım. yeterli kişi sayısı ve organize olabilme sağlanıyorsa güzel olur.
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Ercan DOLU yazdı:Merhaba
tarih belli olmadımı? senenin bitmesine az kaldı
http://www.dmi.gov.tr/2006/tahmin/tahmi ... e.aspx?g=0 meteoroloji tahminlerine göre bu hafta sonu, bulutlu da olsa durgun bir hava olacak. Sıcaklık, mevsime göre uygun görünüyor. Önümüzdeki hafta için gök gürültülü yağış tahmini var. Ben kişi olarak, bu hafta sonu, hava durumunu sürekli takip edeceğim, uygun olduğunda gözlem yapmak niyetindeyim.

Forumun kış uykusuna dalmış haliyle alay edercesine, bu yıl son bahar oldukça hareketli başladı. Önceden gözlem tarihi belirlemek oldukça güç.
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
merhaba. bir vesile ile bir araya gelmek çok güzel olurdu aslında. sadece gözlem partisi olması gerekmiyor kanımca. birbirimizden soğumamak için kopmamak için her vesile ile bir araya gelmeliyiz bence. belki teorik gökbilim sohbetleri olur. düzenli ve devamlı birliktelikler ile bir araya gelebiliriz. bilgisinden faydalanmamız gereken nice güzel insan var forum da oysaki.

selamlar
Kullanıcı avatarı
gönderen Cüneyt Şanlı
Merhaba, önümüzdeki günlerde gözlem yapmak için birkaç gün fırsatım olacak.Havalarında izin vereceği ölçüde bu günleri değerlendirmek istiyorum...
( 6-7 Aralık haftasonu ve bayramın 2. ila 3. günü büyük bir ihtimalle boş olacağım. )

Gözlem yapmayı düşünen olursa birlikte hareket edebiliriz?
Başarılar..
Kullanıcı avatarı
gönderen Mahmut YILMAZ
Hava müsait olursa size katılabilirim. Uzun zamandır adam gibi fotoğraf çekebileceğim bir fırsat kolluyorum zaten. :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
Günlük kazanç sitesi

https://byf.finance/img/LOGO.png Yatırım gü[…]

https://www.netsaweb.com/resources/uploads/logo/2[…]

Magento Destek Hizmeti

https://www.magento-tr.com/wp-content/uploads/201[…]

Twitter takipçi hilesi