Dürbün Almak İstiyorum Soru ve Önerileriniz Buraya!

Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Meraklı
Teşekkür etti: 31 kez

Mesaj gönderen Sedat Bilgebay »

Benim onerim Nikon 12x50 alman yonunde olacak. Hele Action Extreme modeli alabilirsen harika olur.

Agirlik sorun degil diyorsun ama kesinlikle sorundur. Durbun tripod ile astronomik gozlemde cok rahat kullanilan bir alet degil. Sonucta elde tutman gerektigini goreceksin ve o zaman Nikon bile (1 kilo) agir gelecek bir muddet sonra.
Almila Ilgaz
İlgi düzeyi: yeni başladım
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Almila Ilgaz »

''Durbun tripod ile astronomik gozlemde cok rahat kullanilan bir alet degil. '' yorumunuz için çok teşekkür ederim ben belki tripodla daha da rahat olurum diye düşünmüştüm nikon bile ağır gelir dediğiniz gibi o halde nikon düşünüyorum şuan tavsiye için çok teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Sedat Bilgebay
Forum Genel Yetkilisi
İlgi düzeyi: Meraklı
Teşekkür etti: 31 kez

Mesaj gönderen Sedat Bilgebay »

Hayirli olsun.
berkand

Mesaj gönderen berkand »

selamlar öncelikle gök bilim forumun kurucularına çok teşekkür ederim .ben aranıza yeni katıldım yamaç paraşutu pilotuyum egitim veriyorum bu sebebple ögrençileri yerden dürbünle takip etmek istiyorum ve bu arada doga ve yıldızları incelemek istyorum bana uygun bir dürbün tavsiye ederseniz çok sevinirim teşekkürler
berkand

Mesaj gönderen berkand »

elinizde bana uygun ikinci el temiz kullanılmış dürbün varsa degerlendirebilirim teşekkürler.Hafif olması tercihlerimin arasındadır
berkand

Mesaj gönderen berkand »

nicon 16x50 Action Extreme -celeston 20-80 yada celeston 15-70 bu dürbünle bana uyarmı uyarsa ikinci satan varmıdır teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ibrahim Cengiz
İlgi düzeyi: Hobi

Mesaj gönderen ibrahim Cengiz »

Merhabalar benim konus 20x80 in önündeki büyük 80 lik merceklerinden biri içten kirlenme yaptı toz gibi noktacıklar oluştu. Mantar olmasıdan şüpheleniyorum. öndeki merceklerin temizlenmesi nasıl yapılabilir ? dürbün daha 1 yıllık.
Kullanıcı avatarı
Metin Azeri

Mesaj gönderen Metin Azeri »

Sedat Bilgebay yazdı:Benim onerim Nikon 12x50 alman yonunde olacak. Hele Action Extreme modeli alabilirsen harika olur.

Agirlik sorun degil diyorsun ama kesinlikle sorundur. Durbun tripod ile astronomik gozlemde cok rahat kullanilan bir alet degil. Sonucta elde tutman gerektigini goreceksin ve o zaman Nikon bile (1 kilo) agir gelecek bir muddet sonra.

Bu teleskobun satıldığı bir site biliyormusunuz?
Kullanıcı avatarı
Onur Atılgan
Forum Genel Yetkilisi
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Onur Atılgan »

AE dürbünler bunlar değil. Bunlar CF serisi. Sedat abi'nin bahsettiği ve benim de alınmasını önerdiğim dürbünler EX modeller. Elbette daha pahalı, bütçeye göre karar vermek gerekiyor. Ama aldım mı ömür boyu gitsin diyorsanız fiyat farkına değer.

Nerde satılıyor bilmiyorum, çok az bulunuyor, ben de internette aramıştım bulmak için, 12x50 AE almıştım.
Kullanıcı avatarı
Metin Azeri

2 yerde buldum biri 600 Tl
gittigidiyor da 700 TL

Nikon Binocular Action EX 12X50 CF El Dürbünü olarak geçiyor.

Diğer bir alternatif eşime söyleyeceğim ABD'de 200$ eh artık gittiğinde getiricek buay mı olur sonra ki mi bilmem :)
Kullanıcı avatarı
ilkertaskinoglu
Forum Genel Yetkilisi

Mesaj gönderen ilkertaskinoglu »

Metin, etkinlikte baktığın bana ait olan dürbün benim gönderdiğim linktekiler. Ben onu sorduğunu sanarak direk link verdim.

Ama Onur bahsettiğin Action EX serisinide göz ardı etme
Kullanıcı avatarı
Metin Azeri

ilkertaskinoglu yazdı:Metin, etkinlikte baktığın bana ait olan dürbün benim gönderdiğim linktekiler. Ben onu sorduğunu sanarak direk link verdim.

Ama Onur bahsettiğin Action EX serisinide göz ardı etme

Action Ex alıcam gibi duruyor. Eşim bu ay sonunda ABD'ye gidiyor. orada fiyatı 189$ ona söyledim alıp gelecek çünkü burada çok pahalı.
veysel

Mesaj gönderen veysel »

Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım ve yazdıklarınızı okudukça daha fazla merakım artıyor ve heycanlanıyorum. Bir yerden başlamak istiyorum kısa göz attıktan sonra dürbün ile başlamam gerektiğini düşünüyorum eğer yanlış düşünüyor isem lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

Çok duyduğunuz bir şey olacak kusura bakmayın ama yeni başlayanlar için tavsiyeleriniz neler ve başlangıç için dürbün nasıl seçilmeli marka-model tavsiyeleriniz nelerdir. Bütçem 200-250 tl dir.

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

“Dürbün Alım-Satım/Dürbün Tavsiyeleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir