Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
gönderen emir0606
Merhaba daha yeni kayit oldum bu ise gönül vermek istiyorum dürbünle basliyacagim celestron impulse 10x50 almayi düşünüyorum şimdiden saolun :D
gönderen pusat_58
emir0606 yazdı:Merhaba daha yeni kayit oldum bu ise gönül vermek istiyorum dürbünle basliyacagim celestron impulse 10x50 almayi düşünüyorum şimdiden saolun :D
eğer bütçen biraz daha artırsan daha iyi olur ama yok bu kadarsa bütçen ya bunu al yada bushnell falcon 10x50 oda mediamarktta 175 tl
gönderen astroemir
astroemir yazdı:Öneriniz bu değil mi?Birde bununla neleri gorebilirim?
Selamlar
Emir

Teleskop yaptığınızı biliyorum, yanlış mı?

Teleskopta gördüklerinizi görmezsiniz. Öyle bir beklenti hayal kırıklığıyla sonuçlanır.

Geniş açılı gözlem yaparsınız. Gökyüzünde bir noktaya değil, bir bölgeye bakarsınız. Tam karanlık bir yerde tadından yenmez ama şehir ışıkları her şeyi mahveder.

Benim önerim midir? Sizin sorduklarınız içinde evet.
Merhaba
Benim de durbun almak gibi bir niyetim var. Bushnell 10x50 ile celestron arasında kaldım. Ama celestron upclose hem tripod takılabilirliği hem de su geçirmezliği (bazı yerlerde su geçirmez diyor bazı yerlerde suya dayanıklı) ile biraz daha önde gibi.

Ama yine de celestron upclose diye birçok model ve fiyat var. Yani 140 liraya da var 190 liraya da sadece kod değişiyor. Arasında gerçekten kalite anlamında fark var mı yoksa satıcıların uyanıklığı mı anlamadım

Bir de aynı fiyata (190) konus 20x60 var. Acaba onu almak daha mı mantıklı.
Yorumları bekliyorum
karemisola yazdı:Merhaba
Benim de durbun almak gibi bir niyetim var. Bushnell 10x50 ile celestron arasında kaldım. Ama celestron upclose hem tripod takılabilirliği hem de su geçirmezliği (bazı yerlerde su geçirmez diyor bazı yerlerde suya dayanıklı) ile biraz daha önde gibi.

Ama yine de celestron upclose diye birçok model ve fiyat var. Yani 140 liraya da var 190 liraya da sadece kod değişiyor. Arasında gerçekten kalite anlamında fark var mı yoksa satıcıların uyanıklığı mı anlamadım

Yorumları bekliyorum

Upclose 10x50 iyidir. Su geçirmezlik bildiğimiz waterproof teknolojisi değil. Onu umursamayın. Upclose g2 daha iyidir. Fiyatı yüksek olan odur. 20x60 tripod gerektirir. Tripodla kullanacaksanız nikon 16x50 düşünün bence. Nikonun optiği çok kalitelidir.
halill07 yazdı:
karemisola yazdı:Merhaba

Ekleme: Şimdi baktım Castor ve Polluxa bakınca durbunde ikisi tam olarak goruş alanının iki köşesinde duruyorlar

Yorumları bekliyorum

Upclose 10x50 iyidir. Su geçirmezlik bildiğimiz waterproof teknolojisi değil. Onu umursamayın. Upclose g2 daha iyidir. Fiyatı yüksek olan odur. 20x60 tripod gerektirir. Tripodla kullanacaksanız nikon 16x50 düşünün bence. Nikonun optiği çok kalitelidir.

Anladım teşekkürler.
Benim de gonlumde nikon almak var ama malesef butçemi fazlasıyla aşıyor.

Elimde bushnell bir durbun var bir arkadaştan odunç aldığım. Ama durbunun üstünde 50x50 yazıyor:)
Onceleri 10x50 gibi bişey sanıyordum ama üstünde 163FT AT 1000YDS. yazıyor bu da 20x lere denk geliyor sanırım.
Ama yine de emin değilim. Çakma bir dürbün değil çünkü goruntusu bayağı kaliteli. Ayın net şekilde görünüyor. Yıldızlara baktığımda oldukça titrekler kapı gibi bir yere dayadığımda daha iyi ama yine de titreme var

Bunun olçusunden nasıl emin olabilirim. Çünkü alacağım durbunu tripodla kullanacam ve bunun buyutmesinden az olsun istemiyorum.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]

BMW service center

Munich Motor Works provides one of the best Indepe[…]