Nasıl bir dürbün alacağınıza dair yardım istiyorsanız, elinizdeki dürbünü satmak istiyorsanız...
Benim onerim Nikon 12x50 alman yonunde olacak. Hele Action Extreme modeli alabilirsen harika olur.

Agirlik sorun degil diyorsun ama kesinlikle sorundur. Durbun tripod ile astronomik gozlemde cok rahat kullanilan bir alet degil. Sonucta elde tutman gerektigini goreceksin ve o zaman Nikon bile (1 kilo) agir gelecek bir muddet sonra.
''Durbun tripod ile astronomik gozlemde cok rahat kullanilan bir alet degil. '' yorumunuz için çok teşekkür ederim ben belki tripodla daha da rahat olurum diye düşünmüştüm nikon bile ağır gelir dediğiniz gibi o halde nikon düşünüyorum şuan tavsiye için çok teşekkürler :)
selamlar öncelikle gök bilim forumun kurucularına çok teşekkür ederim .ben aranıza yeni katıldım yamaç paraşutu pilotuyum egitim veriyorum bu sebebple ögrençileri yerden dürbünle takip etmek istiyorum ve bu arada doga ve yıldızları incelemek istyorum bana uygun bir dürbün tavsiye ederseniz çok sevinirim teşekkürler
Sedat Bilgebay yazdı:Benim onerim Nikon 12x50 alman yonunde olacak. Hele Action Extreme modeli alabilirsen harika olur.

Agirlik sorun degil diyorsun ama kesinlikle sorundur. Durbun tripod ile astronomik gozlemde cok rahat kullanilan bir alet degil. Sonucta elde tutman gerektigini goreceksin ve o zaman Nikon bile (1 kilo) agir gelecek bir muddet sonra.

Bu teleskobun satıldığı bir site biliyormusunuz?
ilkertaskinoglu yazdı:http://www.hepsiburada.com/liste/nikon- ... yId=354989

http://www.vatanbilgisayar.com/D%C3%BCr ... I_ID=56849
AE dürbünler bunlar değil. Bunlar CF serisi. Sedat abi'nin bahsettiği ve benim de alınmasını önerdiğim dürbünler EX modeller. Elbette daha pahalı, bütçeye göre karar vermek gerekiyor. Ama aldım mı ömür boyu gitsin diyorsanız fiyat farkına değer.

Nerde satılıyor bilmiyorum, çok az bulunuyor, ben de internette aramıştım bulmak için, 12x50 AE almıştım.
ilkertaskinoglu yazdı:Metin, etkinlikte baktığın bana ait olan dürbün benim gönderdiğim linktekiler. Ben onu sorduğunu sanarak direk link verdim.

Ama Onur bahsettiğin Action EX serisinide göz ardı etme

Action Ex alıcam gibi duruyor. Eşim bu ay sonunda ABD'ye gidiyor. orada fiyatı 189$ ona söyledim alıp gelecek çünkü burada çok pahalı.
Merhaba Arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım ve yazdıklarınızı okudukça daha fazla merakım artıyor ve heycanlanıyorum. Bir yerden başlamak istiyorum kısa göz attıktan sonra dürbün ile başlamam gerektiğini düşünüyorum eğer yanlış düşünüyor isem lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız.

Çok duyduğunuz bir şey olacak kusura bakmayın ama yeni başlayanlar için tavsiyeleriniz neler ve başlangıç için dürbün nasıl seçilmeli marka-model tavsiyeleriniz nelerdir. Bütçem 200-250 tl dir.

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]