Astronomi ve Uzay etkinlikleri, toplantı, seminer, sempozyum, şenlik, konferans, organizasyon, fuar duyuruları, yıldız partileri...
Kullanıcı avatarı
gönderen Necati Demiral
Merhabalar,

AKAT (Ali Kuşçu Astronomi Topluluğu) olarak 9-10 Temmuz'da Saroz'da etkinlik planlamaktayız.
Uzunkum sahili (N40.5979;E26.5254) ya da İtalyan Koyu (N40.6256;E26.5111) etkinlik için daha önce kullandığımız
gündüz deniz , gece gözlem imkanı veren oldukça güzel yerler.

İlgilenen arkadaşların katılımından mutluluk duyarız.

Görüşmek üzere....
Kullanıcı avatarı
gönderen Necati Demiral
Güven Özkan yazdı:Necati Bey Cumartesi günü mü etkinlik yerine varacaksınız?
Merhabalar,

C.tesi sabah yola çıkıp 3-4 saatlik bir yoculuk sonrası gözlem yerine varıyoruz.
Çadır kurup eşyalarımızı yerleştirdikten sonra önce denize girip bir yorgunluk atıyoruz.
Daha sonra gözlem ve daha önemlisi yemek :D hazırlıklarına başlıyoruz.

Geçen seneki etkinlik oldukça eğlenceli geçmişti, bu sene daha yüksek bir katılım ile daha zengin bir etkinlik planlıyoruz.
Siz de gelebilirseniz hem deneyimlerimizi paylaşıp hem de astrofotografi üzerine bir workshop yapabiliriz.

Selamlar...
Kullanıcı avatarı
gönderen Necati Demiral
Arkadaşlar,

Saroz'a genellikle senede 1 defa gidiyoruz, batı tarafı bir miktar ışık kirliliği alsa da oldukça güzel bir konumu var.
Deniz kenarında, dört bir yanı açık ve plaj, duş, tuvalet gibi olanakları da var.

Ağva ise daha yakın ve yaz dönemi daha yeni başladı, ayda 2 defa gidebileceğimiz bir yer.

Burak ve Güven de Saroz'a gelmeyi düşünürlerse çok daha zengin bir etkinlik yapabileceğimize inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
gönderen Necati Demiral
Merhabalar,

Çok iyi olur. Biz C.tesi sabahı mahmutbey gişelerini geçince sağ tarafa çekip herkesin gelmesini bekliyoruz.
Hep birlikte yola devam edebiliriz. Buluşma saati netleşince haberleşiriz. Ayrıca cep no.larını da paylaşırsak iyi olur.

Benim cep: 0535 662 40 89
Kullanıcı avatarı
gönderen Gülhan YAŞAR
Merhaba,

Teklifle ilgilenmek istiyorum ama bu akşam yıllık izne çıktığımdan maalesef ilgilenemiyorum :aah
Kullanıcı avatarı
gönderen basak demirel
ankaraya 712 km yavv... şeytan diyor gözünü karartıp bas cuma gecesinden diyor demesine ama :evil: ayrıca bu haftasonu için ankara sorgun yaylasında bir şeyler planlamıştım ama ekipsiz olmuyor bu işler yaa... :(
Kullanıcı avatarı
gönderen Güven Özkan
basak demirel yazdı:ankaraya 712 km yavv... şeytan diyor gözünü karartıp bas cuma gecesinden diyor demesine ama :evil: ayrıca bu haftasonu için ankara sorgun yaylasında bir şeyler planlamıştım ama ekipsiz olmuyor bu işler yaa... :(
300-400 km yolun olaydı direk haydi atla gel diye gaza getiridim ama yol da az değil hani Başak :)

Biliyorum daha önce atılmış ama linkleri nede[…]