Astronomi ve Uzay etkinlikleri, toplantı, seminer, sempozyum, şenlik, konferans, organizasyon, fuar duyuruları, yıldız partileri...

Şenliğe katılmayı düşünüyor musunuz?

evet
16
55%
hayır
7
24%
belli olmaz
6
21%
Kullanıcı avatarı
gönderen Çağrı Erdoğdu
Mustafa Erol yazdı:Teşekkürler Lütfü bey,

Bu arada Fotoğrafım TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi web sayfasında yanyınlanmaya başladı. fotoğraf 26 ağustos - 2 eylül tarihleri arasında TUG ana sayfada kalacak...
Bugün yayına girdi. Mutlaka bakın. Çok hoş. http://www.tug.tubitak.gov.tr
gönderen Aynur Çakır
Merhaba,
Gökyüzü Gözlem Şenliği'nin 10.suna eşimle katıldık. Biz şenlikten çok zevk aldık; sanırım diğerlerine katılmadığımız için... :)
İlk gece dışarı çıktığımızda, kafamızı gökyüzüne kaldırdığımız an büyülendik zaten. O ana kadar gökyüzü falan görmediğimi anladım. Çıplak gözle samanyolu gözüküyordu. Müthişti... O an gördüğüm gökyüzü herşeye değerdi :)
Seminerler, atölye çalışmaları, gözlemler... bence olduça yoğun ve güzel bir programdı. Değerli öğretmenlerle (özellikle Ethem Hoca'ya hayran kaldık); Bilim Teknik'e - Bilim Çoçuk'a emek veren; astronomiye gönül veren insanlarla tanışmak çok güzeldi... Seneye yapılacak şenliği dört gözle bekliyorum...
gönderen Emre Evren
Merhaba

Öncelikle Aynur Hanım şenliğe katılıp İzmit'i temsil ettiğiniz için teşekkür ederim, böyle etkinlikler hem çok seyrek(yılda 1 ? ) hemde çok değerli (yer bulmak ayırtmak memleket meselesi) ATY & AAS2007 'de de çalıştay sonunda 1 saatlik istanbulun ışık kirliliği altında yaptığımız minicik yıldız partisi bile o kadar zevkli ve heyecanlıydıki adeta tadı damakta kaldı denilebilir, imkanım olsaydı(zaman ve yer) ATY2007 'den aldığım gaz ile katılmayı çok isterdim, ama mümkün olmadı.
Böyle etkinlikler sayesinde yanınızda sadece güzel anılar kalmıyor, AAS2007 sayesinde yüzyüze tanışabilme fırsatı bulabildiğim forum üyelerimiz , Çağdaş, Arif, Mehmet Abi, İshak Bey ve İsmail Bey gibi çok değerli dostluklarda oldu.
Bakalım artık bundan sonrası gokbilim.com olarak birşeyler yapabilirsek kısmetse o zaman diyelim..

Saygılarımla...
gönderen Aynur Çakır
:) Rica ederim Emre Bey. Büyük bir onur İzmit'i temsil etmek... :)
teleskop fikri

https://www.astroshop.com.tr/Urun/meade-polaris-13[…]