Astronomi ve Uzay etkinlikleri, toplantı, seminer, sempozyum, şenlik, konferans, organizasyon, fuar duyuruları, yıldız partileri...

Şenliğe katılmayı düşünüyor musunuz?

evet
16
55%
hayır
7
24%
belli olmaz
6
21%
Kullanıcı avatarı
gönderen Aysun Ülger
Herkese merhaba,

Şenliğe katılımla ilgili söylemek istediğim bir kaç şey var. Şenliğe katılım için ilk olarak otelde yer olup olmadığını öğrendim, otelde hiç yer yok ama isim ve telefon numarası bırakırsanız iptal durumunda sizi ararız dediler. Aynı gün cevap geldi ve otelde bu şekilde yerimizi ayırttık arkadaşımla. Ancak bu durumda yine de katılıp katılamayacağımızı öğrenmek için şenlikle ilgili yetkili kişiye e-posta gönderdim, cevap bekliyorum, sanırım bir sorun çıkmaz. Haftasonuna denk geldiği için aramadım verilen numarayı, yarına cevap gelmezse arayacağım.

Otelde kalmak için rezervasyondan sonra iki gün içinde parayı yatırmak gerekiyor, o yüzden önce katılım sağlayıp sağlayamayacağımızı öğrenmem gerekli. Tekrar haber veririm burdan.

Rezervasyon için:
Club Kartanesi Otel
(0224) 285 24 17

Şenlikle ilgili yetkili kişiye ulaşmak için:
(0312) 468 53 00 / 1064 - 1065 - 1765
gozlem@tubitak.gov.tr
Kullanıcı avatarı
gönderen Aysun Ülger
Tekrar merhaba,

E-posta ile yanıt gelmeyince bugün aradım ilgili kişiyi. Rezervasyonumuzu yaptırdığımız için katılabileceğimizi söyledi.

Daha önceki şenliklerde de otel rezervasyonu yapılmasına rağmen şenlikle ilgili başvuru işlemlerini oraya gittiğimizde de yapabiliyorlardı. Son ana denk gelip katılamayacaklarını düşünenler varsa bu yolu deneyebilirler. Ancak Uludağ'a giderken kişilerin hangi servis araçlarında olacağı belli olduğundan bu bakımdan sorun çıkabilir. Buna da ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor. Kendi araçlarıyla gidecek olanlar için bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Ayrıca katılımcılara bu süreç boyunca dikkat edilmesi gereken şeylerin yazılı olduğu bir mektup postalıyorlar. Bu belgeyi edinemeyenler olursa da bana danışabilirler. Bu bilgileri edinemeyip dağda üşüdüğünden dolayı gözlem yapamayanlar olduğunu biliyorum.

Tabi bütün bunlar kalacak yerinizi halledebildikten sonra...

Buarada e-postalara bakan kişi Türkiye'de olmadığı için bu yolla iletişim kurmayı denemeyin çünkü bakan başka biri yokmuş.

Sevgiler...
gönderen mehtap sakallı
Ben otel rezervasyonunu çok önceden yaptırmıştım.ama tübitak için otelde yer ayırtanlar başvurularını hemen yapsınlar yazısını okuduğumda yaptım daha sonra gozlem@tubitak.gov.tr adresine mail yazdım ama cewap alamadım..umarım sorun olmamıştır..katılmak istiyorum..gidenlerle orda karşılaşmak dileğiyle..
Kullanıcı avatarı
gönderen Aysun Ülger
Merhaba,

Uyarı geldikten sonra yaptıysanız sorun yoktur sanıyorum ama yine de emin olmak için yukarda yazılan numaradan arayıp sorabilirsiniz kaydınızın ve dekontunuzun ellerine geçip geçmediğini.

Görüşmek dileğiyle...
gönderen Aynur Çakır
Merhaba. Ben yeni bir üyeyim :) 10. Gökyüzü Şenliği'ne eşimle katılacağız. Daha doğrusu katılacağımızı umuyorum :) Otel için rezervasyonumuzu yaptırdık ve gerekli belgeleri maille TUBİTAK'a yolladık ama henüz mektup gelmedi. Ben de yarın arayıp öğreneceğim. Çok heyecanlıyım... :)
Umarım orada birçoğunuzla tanışırız. Gökyüzüne merakım hep oldu ama yeni yeni daha yakından ilgilenmeye başladım. Sizlerden çok şey öğreneceğim kesin... ;)
gönderen aynur güneş
Merhaba arkadaslar bende aranıza yeni katıldım.Bende cok katılmak istiyorum şenlıge ama kontenjanın dolmus olması cok üzücü :( ama kendı vasıtamız ıle gelıp, yınede senlıge katılmak ıstıyorum. olmadı o gece arabada uyurum, sızcede uygun olur mu? :D
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar:) Gozlem şenliğinde umarım bu hafta bugun itibariyle bitirdiğimiz sempozyumdan daha fazla bir katılım olur Gokbilim Forumumuzdan. Emre,Cagdas,Mehmet Abi ile beraberdik tum calistay ve sempozyum boyunca. Tanistik,konustuk tartistik ,guzel bir deneyim oldu bizim icin. Forum icin yapabileceklerimiz uzerine konustuk. Gozlem senliğine de katilacaklarla beraber mutlaka bulusalim diyorum şenlikte...
gönderen mehtap sakallı
bende ordaydım...ve 10.gözlem şenliğinede katılacağım..görüşmek dileğiyle..
Kullanıcı avatarı
gönderen mehmet aşan
yok yok yok kimseyi almıyorlar :cry:

Merhaba,
Çok başvuru geldiği için kontenjanımız erkenden doldu. Maalesef koşullar daha fazla katılımcı alabilmemiz için uygun değil. Eğer bir şekilde olanak doğarsa size haber vereceğiz..

Saygılarımızla..

Gözlem Şenliği Takımı
TÜBİTAK Popüler Bilim Dergileri
Atatürk Bulvarı No:221 Kavaklıdere 06100 Ankara
Tel: (312) 468 53 00 / 1065 - 1765 - 1064
Faks: (312) 427 66 77
gönderen mehtap sakallı
???????????????????????????????????nasıl yani kimseyi almıyorlar?kimin mesajına karşılık yazdın o msjı?enson ben yazmıştım çünkü.kaydımı yaptırdımaramızdan katılamayan arkadaşlar mı var?ben uludağda olacağım..
Kullanıcı avatarı
gönderen mehmet aşan
Ben o mesajı kendi acınacak durumumu göstermek için yazdım mail attım adamlara bu cevabı yolladılar.
Kullanıcı avatarı
gönderen Aysun Ülger
mehmet yazdı:yok yok yok kimseyi almıyorlar :cry:
Selam,

Ben uyanıklık edip yukarda da dediğim gibi önce oteli aradım, sen de şansını böyle dene istersen.

Aynur Güneş Hanım,

Daha önceki şenliklerde sizin dediğiniz gibi yapanlar olduğunu biliyorum ama bu seferki katılım gerçekten çok çok fazla, bir sorun olup olmayacağını kestiremiyorum o yüzden. Şimdi sorun olmaz desem, bu şenliğe gidemeyen bir sürü insan olsa, bu mesajdan sonra hepsi gitmeye kalksa sorun çıkabilir. Bunun sorumluluğunu alamam. O yüzden kararı siz vermelisiniz. Veya başka arkadaşların önerileri varsa onları bekleyelim. Benim de aklıma başka bir şey gelirse size haber veririm.

Sevgiler...
Kullanıcı avatarı
gönderen Mehmet Koyuncu
Anladığım kadarıyla şenliği çok kişi kaçırmış ve illede şenlikte bulunmak o atmosferi yaşamak istiyor.
Kendimiz yarı piknik, yarı gökyüzü gözlem şenliği niye düzenlemiyoruz ki?
En son Mehmet Koyuncu tarafından 20 Tem 2007, 12:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
Şenlik için ozellikle bu sene cok az cadir alani verilmis olmasi ve kayitlarin bu derece hizli dolmasi uzucu bir durum.Ama gunu birlik katlim konusunda Aysun Hanim hakli fakat cok fazla kisinin gelip de bir rahatsizlik yaratmasinin soz konusu olacagini sanmiyorum.Sonucta butun bu senlik ,gokbilimin insanlar arasinda yayilmasini ve bu zevkin bi anlamda paylasilmasi amaci tasiyor.

Mehmet Abi onerin gercekten mantikli, calistayda da bahsi gecmisti. Senlikten sonra (ya da once) forum uyeleri arasinda lokal bir senlik yapilabilir, cok da guzel olur. Bunun bir kamuoyu yoklamasi seklinde foruma sunalim isterseniz, fikirleri alalim.

Sevgilerle
gönderen ALİ OSMAN KÖSEOĞLU
merhaba;
gökyüzüne yeni merak saran birisiyim. kontenjanın da dolmuş olduğunu görüyorum. acaba uludağa kendi imanlarımız ile gelsek. kendi aracımızda kalmayı da göze alabilirim. acaba sizin açınızdan bir sorun olur mu? ortamı görmek ve meraklıları tanımak isterim. teleskopları da daha yakından tanımak isterim zira bir teleskop alacağım ama bir türlü karar veremiyorum. cevap verebilirseniz sevinirim
teleskop fikri

https://www.astroshop.com.tr/Urun/meade-polaris-13[…]