İlköğretim, Ortaöğretim öğrencileri ve Öğretmenler için Astronomi kaynakları. Ödev, proje, döküman yardımı. İlgili bölümlerde okuyanların düşünceleri. Gökbilim eğitimi verilen yerler, ilgili kurslar. Astronomi kitapları, web siteleri, ödevler, yazılımlar, dosyalar, kaynaklar...
#7689
Arkadaslar merhabalar

Gunumuzun en hizli gelisen teknolojilerinden biri olan uzaktan-egitim teknolojileri yardimiyla Berkeley Universitesindeki dersleri oturdugunuz sandalyenizden isterseniz gunu gunune webcast seklinde isterseniz video arsivindekileri istediginiz an izleyebilirsiniz.

Bu videolar arasinda gozume carpan Alex Filippenko'nun verdigi Astro C10 / LS C70U Introduction to General Astronomy dersi. Alex Flippenko'yu TTC sirketinin egitim video serilerinde Astronomy serisindeki videolarindan biliyorum ve muthis bir bilgi birikimine ve anlatis tarzina sahip.Ingilizcesi de pek problem cekmeden anlasilir nitelikte. Asagidaki linkten ders videolarina ulasabilirsiniz:


http://webcast.berkeley.edu/course_deta ... 1906978460

Herkese iyi seyirler;)
Kullanıcı avatarı
gönderen semih çakmak
#7690
arif bey,
gerçekten güzel bir kaynak.Keşke videoları da indirebilme imkanımız olsaydı :(
Kullanıcı avatarı
gönderen Arif Bayırlı
#7692
Videolar icerik lisans korumali oldugundan dolayi indirilmiyor dogrudan, fakat web uzerinden bir kac streaming download programlari ile .rm uzantili dosyalarin indirildigini duydum bir denemek lazim, ben niyetlenip bir ara ugrasicam bakalim:) Bu site benim icin bilgi hazinesi MIT'nin opencourse'unun yaninda(http://ocw.mit.edu/). Kendi bölümümle alakalı bir çok dersi web uzerinde berkeley hocalarindan dinlemek ise apayri bir olay.
Kullanıcı avatarı
gönderen Salih Dinçer
#7704
Paylaşım için teşekkürler...

Belki daha önce bahsetmiş olabilirim ama aynı üniversitenin hocalarından Professor Richard A.Muller'in vidyoları da çok eğitici ve eğlendirici. Google Video'da arattırırsanız tam bir DVD'lik 10. sınıf fizik derslerine ulaşabilirsiniz. İlk dersi bir meteor patlaması ile başlıyor. Kendisi öğretirken eğlendirmesini bilen bir insan. Bazı dersler doğrudan astronomi ile ilgili. Örneğin yerçekimi ve yapay uydular...

Dip Not: Ben tümünü MP4 biçiminde çektim. İsteyene masrafları gönderene ait olmak üzere kargo ile ulaştırabilirim. Kotanızı boşa harcamayın çünkü her ders 1 saat sürüyor ve toplam 26 ders var. Özelden adres bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Başarılar...
#28960
Arkadaşlar,
Aynı zamanda Yale Üniversitesinin de (open courses) olarak adlandırdıkları derslerinin kayıtlar http://oyc.yale.edu/astronomy/frontiers ... /downloads sitesinde bulunmakta ve indirilebilmekte.(High-bandwith olanları yaklaşık 500mb ona göre :D )
Ayrıca tam olarak anlayamadığım fakat içerisinde bir çok kayıt ve ropörtajın bulunduğu bir site var.Sanırım canlı yayın yapmıyor :? fakat daha önceden yapılmış kayıtlar dinlenebiliyor.Tavsiye ederim,hoş sohbetler mevcut 8)
www.letstalkstars.com